Indukční ohřev kovů

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Indukční ohřev kovů

#16 Nový příspěvek od pepa.traktor »

díky za info to je slušný výkon --jenom jestli to využiju :-/
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

bastlir
Příspěvky: 418
Registrován: úte bře 10, 2009 11:18 am
Bydliště: Sedlčany-Benešov

Re: Indukční ohřev kovů

#17 Nový příspěvek od bastlir »

Na matku by ti asi stačil zmrazovací sprej-používám Motip -50°C . maj ho např. v Autokelly (pod názvem zmrazovač). Střikam dokud není na dílu jinovatka.. 8)
Ty spreje s menšim ochlazením(-40,30..)je ale už utrpení a ty, co maj navíc penetrační olej -je vpodstatě na úkor chladiva..

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Indukční ohřev kovů

#18 Nový příspěvek od pepa.traktor »

všem děkuji za reakci :ano:
měl jsem tu ještě toto https://eshop.wuerth.cz/Kategorie-produ ... egorypageA

od rána udím maso a tak na to občas stříknul na zdviži a pak už jsem měl jasno že to asi utrhnu a pak vyndám silenblok z T 4 multivanu pod převodovkou ven a pak to nějak šikmo uříznu a venku to na svěráku vyřežu a udělám na druhou stranu normálně matku ale bude to na práci celé dopoledne --ono jak jsem koukal jak jsem chtěl tak na 99 % bych tam nedostal ani indukci jedině ohřát šroub ale to asi takhle nepůjde a tak jsem byl rozhodnutý to povolit kousínek a utáhnout a takhle až se mi to asi utrhne a budu na to co jsem psal výše a on ten sprej to normálně pomohl rez rozežrat a já to už vyndal ven a zase poměřil a dal nazpátky musím to objednat nové takovýhle vehement https://www.autokseft.cz/MAXGEAR-Ulozen ... -nd1809295

výsledek sice to trvalo ale povedlo se
jinak díky kolegové
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Indukční ohřev kovů

#19 Nový příspěvek od bourač »

jak dlouho to trvalo? Kolikrát cca jsi to prostříknul? Ten sprej tu korozi + svinstvo v závitu uvolnil že to šlo vyšroubovat?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Indukční ohřev kovů

#20 Nový příspěvek od pepa.traktor »

3 x jsem to stříknul po asi 1 -1,5 hodině nejde se tam ničím jiným dostat plamenem vůbec na to není prostor --jestli to nalezlo do závitu nebo sem měl štěstí to nedokážu posoudit ale mazal jsem to jednou už cca 14 dní zpátky wdčkem--on ten šrou hrozně pružil jako když se má střihnout a kouká asi 1,5 cm přes matku a tam to bylo orezlé a vypadalo to že to prostě urvu a budu v :wc:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Indukční ohřev kovů

#21 Nový příspěvek od chuck77 »

zkusil sem odrezovač Rost -Off od Lojzy Würtha a dobrý - pomohlo i bez nahřívání 8)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“