Sústruh pre začiatočníka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
palobobo
Příspěvky: 1897
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Sústruh pre začiatočníka

#91 Nový příspěvek od palobobo »

Oco: tu mas cinana podla tvojej velkosti.

https://www.toolstore.sk/univerzalny-su ... 000-vario/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sústruh pre začiatočníka

#92 Nový příspěvek od oco13 »

Ajajajajáj , supééér 8) Lenže ak predám barák aj s rolami aby som ho zaplatil, kam ho potom dám? :-/ Môj stál 10 centov kilo, to som si ešte mohol na neho požičať. :typek:
Jaj, vlastne ten barák aj s rolami tiež nie je moj :pohlavek: . No už len dúfať že toto nečíta pani u ktorej bývam. :pohlavek:

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Sústruh pre začiatočníka

#93 Nový příspěvek od pavel sk »

V robote ked niečo treba tak "škrabem" tak na takejto istej masine ako je na videu. Video s netu. Keby to nebolo vybyte tak slušny sustruh. https://www.youtube.com/watch?v=XrV44ttcfGM

palobobo
Příspěvky: 1897
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Sústruh pre začiatočníka

#94 Nový příspěvek od palobobo »


JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Sústruh pre začiatočníka

#95 Nový příspěvek od JardaCNC »

Ano to už je pěkný soustruh. I pro profesionální použití.
Jenže zadavatel chce něco jiného.
Sám si musí uvědomit co chce. A kolik do toho vrazí peněz. Prvni by měl mít představu kolik a za kolik to chce dělat.
I to jméno co si musí vybudovat - to něco stojí.
A pak může i ten soustruh vydělat.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Sústruh pre začiatočníka

#96 Nový příspěvek od honzauta »

cca 5100 EUR bez DPH.

Já už sleduji soustruhy cca 3 roky, několikrát jsem již vyjížděl v Čechách či Polsku pro soustruh, ale stále jsem nic nedovezl.

Když nad tím přemýšlím co je lepší, starý soustruh s vyšlehaným ložem, hučící převodovkou, nefungujícím mazáním, bez příslušenstvím byť se znakem TOS, MAZ či Rudy proletar nebo nová čína s frekvenčákem, úplným příslušenstvím a zárukou......Těžké rozhodnutí. :-/

palobobo
Příspěvky: 1897
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Sústruh pre začiatočníka

#97 Nový příspěvek od palobobo »

honza: ak mas tolko volnych evri vobec sa neboj tej ciny . A co sa prislusenstva tyka tak neviem ako ten poliak ale sustruh od BOW ti pride zo vsetkym prislusenstvom.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sústruh pre začiatočníka

#98 Nový příspěvek od vitex »

*123 píše: pon led 18, 2021 9:25 pm vitex, oco13:
A zkoušeli jste si něco podobného, co tazatel odkazuje ( 250x550) taky třeba vlastnoručně osahat, něco na tom udělat, nebo soudíte jen od oka a z různých komentářů na netu?
Tak jinak:Celý život jsem se věnoval montáži obráběcích strojů.Měl jsem mimo jiné na starosti kontrolovat výtvory konstruktéru a opravit jim je,než bude zadáno do výroby.Ušetří to spoustu práce.Ale to jsem odbočil.Kdysi na veletrhu mě pustili na tu čínskou potvoru u BOW,samozřejmě bez obrábění.Stačilo si osahat vůle a bylo mě to hned jasný.Dnes se totiž šetří na úplně všem,aby byl zisk co největší.Z tohoto důvodu se mnou byl rozvázán pracovní poměr,protože se mě taková odrbaná práce nelíbila a dal jsem to patřičně najevo.Takže za mě raději starý vyšlehaný stroj-ten je ve většině případu opravitelný,než číňana.Že nemaže?Proč?Žeby "takyopraváři" a údržbáři něco zanedbali?Jistěže.Mazací kanálky zalepeny silikonem,výměnu oleje stroj nepamatuje,pouze se dolévá až chybí a to se na to musí někdo náhodou podívat.
Jak píše HONZAUTA o těžkém rozhodování.Za mě: Nemusí to být značka TOS,MAAS,nebo Rudý proletář.V Evropě bylo,nebo ještě je dost jiných kvalitních výrobců.
Rozhodnutí co si kdo koupí je na Vás,jsou to Vaše peníze.Přispívám pouze odbornou radou.
Ahoj,Víťa.

A ještě malá poznámka z praxe:Víťo,mě tady teče olej,třikrát jsem měnil těsnění,můžeš mě to spravit?A až se podívám dovnitř,vidím v drážce pro těsnící prvek tři rýhy od rýsovací jehly,jak měnil těsnění.No a co teď?............

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Sústruh pre začiatočníka

#99 Nový příspěvek od Britt »

A vo tom to je. I na starý mašině se dělat přesně, pokud to není totální vrak.
Před lety jsem měl možnost vidět nějakého číňana v Hornbachu a osahat si ho. Byla to funglovka, ale vůle to mělo jako hrom. Na příčném suportu půl otáčky, než se hnul. Za ty prachy je to podle mě drahé i pro modeláře. Když vidím na trubce, jak amíci na těchto mašinách strouhají špony, tak je to vždycky jen hliník nebo mosaz a jedou po desítkách.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Sústruh pre začiatočníka

#100 Nový příspěvek od Britt »

Tady je pěkná mašina za rozumnou cenu.
https://www.sbazar.cz/havlik.ph/detail/ ... truh-su-32
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Sústruh pre začiatočníka

#101 Nový příspěvek od StaPo3011 »

"...příčný strojní posuv nefunkční z důvodu neoriginálního šroubu..."
Proto asi ta "rozumná" cena. Teda ne že by zrovna mně osobně nefunkčnost zrovna toho příčnýho strojního posuvu zas až tolik vadila (nevyužiju ji), ale znamená to, že už se v něm kdosi vrtal, takže už toho bude mít velmi pravděpodobně dost za sebou. Bez prohlídky někým, kdo tenhle typ už pár let zná a ví na co se kouknout (já to tedy nejsem), tak bych zrovna do tohohle kusu opravdu nešel.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Sústruh pre začiatočníka

#102 Nový příspěvek od Britt »

Šroub jsem viděl na bazoši, ale nějak mi utekla tahle skutečnost. Ona to není legrace, seřídit suportovou skříň na těhle mašinách, aby to chodilo a vypínalo, jak má. Mě to na SU50 dělal pán, který je opravoval a docela mu to dalo zabrat. Sám bych se do toho rozhodně nepustil. Mě zaujala ta cena, protože jinak jsou daleko dražší.
Odvolávám, co jsem sliboval a slibuji, co jsem odvolal. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Sústruh pre začiatočníka

#103 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Kurňa, mne by sa práve tento stroj (SU 32) doma celkom páčil 8) . Ten priečny posuv by mi možno až tak nechýbal, skôr by mi vadil ten neoriginal koník. Ale ak je to v osy :zapomel: . Predsa len, je to už trochu väčšia mašina (mám SM 16), dajú sa sústružiť väčšie obrobky a aj do vretena zasuniem väčší priemer. A pritom to nie je moc dlhý stroj. Na obrázkoch vyzerá zachovalo, samozrejme by si to človek musel "osahať" (nie že by som tomu až tak rozumel :) )
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Sústruh pre začiatočníka

#104 Nový příspěvek od Britt »

Ten koník sedět bude a na tyhle mašiny je zatím dost náhradních dílů. Jsou i firmy, které je generálkují.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

palobobo
Příspěvky: 1897
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Sústruh pre začiatočníka

#105 Nový příspěvek od palobobo »

vitex,britt, ja neobhajujem tie mále strojčeky čo majú 100kg, s takým nemám ani ja skúsenosť. Ja som pisal o tom čo mam realne a sú aj kade tade po údržbách. Ten môj stroj ma cca 1500kg a celý je tuhy nakoľko ma aj pevný liatinový podstavec. Indukčne kalene sane a tak podobné. Ma aj vodiacu a tažnu skrutku ci ako sa to volá. jedno na posuvy a skrutku na zavitý, tak dajako. Jedine čo tam chyba je ten vyhadzovačik na zavity ako ma SV 18 ale to poznajú len užívatelia SV 18.

a zase ten čo tu je zo stránky cnc za cca 1900 eur stolneprevedenie tak zase čo môžme chciet za tie peniaze....

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“