Sloupová vrtačka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Sloupová vrtačka

#16 Nový příspěvek od stanik84 »

Místo vinuté pružiny je na pinole taky závaží... Kdyžtak napiš, až to budes dávat dohromady. Čerpadlo mazání je pod tím deklem zhora na vřeteníku - je hnané přímo od vřetena. Je tam zubovka. Trochu jsem to už taky kuchal...

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupová vrtačka

#17 Nový příspěvek od Antony30011 »

Hezký den,
vybírám sloupovou vrtačku. Byli byste schopni mi poradit nebo dát tip na dobrou vrtačku? Mám po dědovi narex a stolní Lidl, ale to je na prd. Potřebuju občas vrtnout kulatiny, občas 13 16 mm díry a tyhle na to nejsou. Rád bych asi novou, ale prd se vyznám v kvalitě. Ve starších se moc nevyznám. Ideálně s hlavou na kulaté vrtaky, morse doma vubec nevedu, ale kdyžtak by se asi dalo pokoupit, vrtáky brousit trochu umím. Rád bych aby vrtala případně až do 25, možnná 30 mm, ale vím, že je to až až...Děkuji za radu :friends:

Fizz
Příspěvky: 7937
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupová vrtačka

#18 Nový příspěvek od Fizz »

https://m.heureka.cz/vrtacky/optimum-b- ... gIAZ_D_BwE

Čau, ja mam o chlup větší B20 380v L/P chod, v akci tehdy byla kolem 6t, je tichá na domácí žvýkání víc než v klidu. Uz jsem vrtal i 40mm korunkama a v klidu. Ma to mk3kuzel, hlavička do 16mm byla v ceně. Sám ji zvedneš a das kam potřebuješ tsky bych řekl vyhoda.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Sloupová vrtačka

#19 Nový příspěvek od 123 »

Jenže to je hračka a není to sloupová vrtačka. Pokud pořádnou sloupovou a novou, tak si stačí vybrat tady:
http://www.heltos.cz/vrtacka-sloupova-t ... -2-23.html
a hlavně napřed taky připravit delší peníz, tu vs-25 můžu bez obav s čistým svědomím doporučit, ale stojí nějakých 200 tisíc

Fizz
Příspěvky: 7937
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupová vrtačka

#20 Nový příspěvek od Fizz »

To bude přesně odpovídat tomu co potřebuje.

Taky tu mam dvoutunovy hovado mk5. Na 10der za rok. Taky vs20.

Předpokládám že chce stolní vrtačku, když to zkoušel s lidlovkou.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Sloupová vrtačka

#21 Nový příspěvek od jenicek »

No, jeden mu doporučujete Dacii a druhej Ferrari. Čím jezdíte doma?
Buď se na Bazoši pokoukni po nějaký Jihokovce na stůl nebo pokud chceš sloupovku, tak VS32 nebo o trochu větší PK302.
Ono dávat 200kKč na doma je :pistol: a ty číny jsem měl 2 a skončil jsem u PK302 (stála mě 25kKč, má MK4, strojní posuvy, jen je trochu vyšší a těžší)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupová vrtačka

#22 Nový příspěvek od oco13 »

Budem sledovať aj ja, tiež mám Lídl, ale to je tak do 10mm a aj to som už opravoval remenicu predlohy. :-/
Dokážem sa dostať na 500 - 600 eur (do 16t Kč) :hm: ????

Fizz
Příspěvky: 7937
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupová vrtačka

#23 Nový příspěvek od Fizz »

Tak mi prosím napiš v čem je špatná na domácí žvýkání. Ja s ní už pár pátků dělám, vřeteno neháže, je krásně tichá, motor nehicuje ani po hodině kontinuálního vrtání.

Navic ju mám na pojiznym stolku. Šoupat po dílně VS20 už je o dost horší.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupová vrtačka

#24 Nový příspěvek od oco13 »

Fizz, dá tá Optimum 30ku vrták? Aj keď na tri krát 10-20-30 ?? Ja som teraz potreboval 36mm do 5mm hrubej pásoviny, a skončilo to v sústruhu. :typek:

Fizz
Příspěvky: 7937
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupová vrtačka

#25 Nový příspěvek od Fizz »

Asi jo, vrtal jsem vrtákem 24 s predvrtanou 10, a vrtala i 40mm korunku.

Ja jsem dal odkaz na b16 ale doma mám b20.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Sloupová vrtačka

#26 Nový příspěvek od jenicek »

Trubka, uložení skříně a stolek není dostatečně tuhej, prohejbá se to. Průser to je hlavně když vrtáš hlubší díru do plnýho nebo do většího jeklu skrz, na nějaký pásoviny do 10mm a 12mm vrtáku to je celkem v pohodě. 20mm vrták to už rozvibruje, že díra není kulatá ale šišojd. Pokud do teď vrtal ruční ve stojanu, tak to bude posun. Stejnej posun ale bude z tý číny na Jihokovku a další na VSku. Ideální je si to u někoho vyzkoušet. Ale jak jednou okusíš dospělou vrtačku (i třeba tu Jihokovku), tak už čínu chtít nebudeš. Tím však netvrdím, že na číně se nedá vrtat, ono i ta Dacie Tě doveze do Chorvatska k moři, ale...

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Sloupová vrtačka

#27 Nový příspěvek od jenicek »

já teda nevim, nejsem strojař, ale díru 30mm vrtám třeba 8-30, postup 10-20-30 bych se bál o vrták a jeho břit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupová vrtačka

#28 Nový příspěvek od oco13 »

jenicek píše:já teda nevim, nejsem strojař, ale díru 30mm vrtám třeba 8-30, postup 10-20-30 bych se bál o vrták a jeho břit.
Vysvetli to trocha podrobnejšie amaterovi :friends:

Pavel
Příspěvky: 8276
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Sloupová vrtačka

#29 Nový příspěvek od Pavel »

mam starou poctivou rumunku ma 3 morze vaha cc750 kg stala 10 litru delam sni vse nez nejakou cinu to uz radsi slusnou starou volmanku mel sem a ma ji ted svagr a porad maka

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupová vrtačka

#30 Nový příspěvek od Atlan »

Velke diery vrtam zasadne korinkou alebo stupnovitym vrtakom, a nemusim risit nejake hovado zo ma 200kg. A ked bude ten MK vrtak blbo nabruseny tak ta diera aj tabude vyzerat. Okrem toho korunka to bude mat vybrtane za chvilku a nebudem do 5min chladit vo vedre ako po 30mm vrtaku.

V kazdom pripade tu niekto kupoval nove vrtacky, ma tam aj fotky.
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=12143 tak skus pozriet, vyzeraju dobre relativne. Hrubka rury stlpa vraj 12,5mm. Oproti tomu co tu kupis v obi a podobne kde je rura 3mm a vrtacka vazi do 80kg by to malo byt podstatne lepsie. Zase ta cena, lenze aspon vies ze platis za nieco lepsie.

Za tu 25-ku chce 772 ečiek bez Dph a tá WS20 bude zhruba o 100 eur drahšia.
WS20.Cena 931eur aj s dopravou.Je to bez dph.

Stoli vyzera masivne, navyse ws20 ma aj zavitovanie automaticke.
Naposledy upravil(a) Atlan dne ned dub 26, 2020 12:30 pm, celkem upraveno 1 x.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“