Sloupová vrtačka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupová vrtačka

#76 Nový příspěvek od oco13 »

Ako kde - priemyselný robot má tiež "motorové posuvy" a chodí s presnosťou na stotiny milimetra. A je jedno čo mu dáš na koniec ramena, či vrtačku alebo horák alebo nitovacie kliešte.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupová vrtačka

#77 Nový příspěvek od Antony30011 »

stanik84 píše:VR 4 je na bazosi za 29...
Nemel bys odkaz?

K necemu jako je ta V16 apod by nejaka zkusenost nebyla panove?

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Sloupová vrtačka

#78 Nový příspěvek od stanik84 »

SZ

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupová vrtačka

#79 Nový příspěvek od ota »

Pořát nějak nechápu, co myslíš tím ,,Zda motorové posuvy jsou natolik přesné aby tohle nahradily" U radiálky jsou motorové posuvy akorát nahoru po sloupu a dolů a vřeteno nahoru a dolů. Jinak o jinejch nevím.
Jako na radiálku třeba VR 4 křížovej stůl za 5000 Kč? Tak to by bylo takové šidítko, něco jako má Jarda na to frézičce od Číňánka. Jako křížovej stůl na radiálku bych viděl reálně nějakej fakt větší. Občas cosi vyplave ale je to buďto drahý, nebo je to hned pryč. Ceny jsou u nich kolem 20 000 Kč. To aby se tam cosi už nechalo na ten stůl přidělat. A ono na VR 4 dáváš větší věci ponejvíc. nedovadu si představit, dát tam třeba 3m dlouhej jeklák a od kraje na tom vrtat díry. Ta páka by Číňánka asi vyloupla jako lískovej oříšek.
Jinak mám doma nějakou sloupovku V 16? nebo cosi, musel bych se podívat. Je to ta Dačická litinovka. Nepamatuju si to z hlavy to označení, má Mk3 ve vřetenu. Nahoře řemen kterej se přehazuje a má mít dvouotáčkovej elektromotor. Ten ta moje namá, někdo ho asi potřeboval jinde. No a je to od varhanářů, vrtali s tím 6mm dírky do píšťal cleou její existenci. Ani nevěděli, že se otáčky nechají měnit.
Člověče, někde tu mám fotky a nemůžu je najít. Ale vyfotím ji.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupová vrtačka

#80 Nový příspěvek od vitex »

Především je na radiální vrtačce křížový stůl na nic.Ale to už Ota psal.

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Sloupová vrtačka

#81 Nový příspěvek od nabocklish »

nějak jste mi pánové nemohli porozumět... ptal jsem se, zda se posuv pro přesné najetí nad díru dělá kolečkem nebo motorovým posuvem. Pochopitelně, že jsem myslel posuv převodovky. Skočil jsem si ke kamarádovi na dílnu a už vím, že je posuv ruční. Tak je vše jasné.
Antony tady máš menšího kocoura za sympatickou cenu https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 10-84-2494. Tady je nějaká prehistorie https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 27-84-7749 a tady moje oblíbená značka Webo https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 020-84-347

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupová vrtačka

#82 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tak u mě je prozatím vrtača vyřešena. Nakonec jsem skončil u V16 s MK2. Dostal jsem se k ní před kamaráda a díky prohlídce s Vitexem jsem si s prodejcem plácl a dnes ji dovezl. Nachystám stůl a budeme zkoušet.
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... 9BU3dTU3ZR

A aby toho nebylo málo, vzal jsem i dvoukotočovou brusku a pásovku, to zas bude doma radosti a chvály :D

https://photos.app.goo.gl/mgGURZz1of5RUR3p9

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupová vrtačka

#83 Nový příspěvek od vitex »

Za chvíli budeš mít lepší vybavení dílny jak já a Ota.Pak mě připomeň,dám Ti trochu konzervačního oleje,aby to při vlhku nerezavělo.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupová vrtačka

#84 Nový příspěvek od oco13 »

Ale ak nájdete nejaké dobré inzeráty sem s nimi. Ja som lídlovku vypuzdrova,l ale 50ku vrták do nej nedám. :-/

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupová vrtačka

#85 Nový příspěvek od Antony30011 »

Vito to si nemyslim a ani se o to nesnazim, ale toto vse se mi hodi :)
Oco muzu ti dat tel na borce. Mel vs32 na go. Mozna by ji prodal

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupová vrtačka

#86 Nový příspěvek od oco13 »

Toníku budem rád ,len ja mám dosť tvrdý limit 600ojro alebo 15T Kč. Do toho sa s 35kou nevlezem :pistol:

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupová vrtačka

#87 Nový příspěvek od Antony30011 »

Mě ji nabízel za 22 tis, ale Víťa pravil, že je opravdu na GO. A na to já nemám ani čas ani chuť. Tahle V16 je udělaná, s MK2 jsem našel vrtáky do 30 mm, prdnu si na stůl a budu spokojenej :) chlapík byl zajímavý, ceny podle mě dobré a povídal, že by sehnal i další věci... na pile i brusce je potřeba pár věcí porychtovat, ale to narovinu říkal. Je to lepší, jak najebat barvou a tvrdit, že je to po GO

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupová vrtačka

#88 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupová vrtačka

#89 Nový příspěvek od oco13 »

Len škoda že do soboty nevydrží :'(

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupová vrtačka

#90 Nový příspěvek od Fizz »

Tuhle se mě tady na to kdosi ptal. Uz nevim kdo.

https://www.uni-max.cz/produkty/kovoobr ... gtb-20-812

Mám BOW, tj stejná jen v jiné barvě. Na doma za ty prschy super, jede přes řemeny takže krásně v tichosti.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“