Sloupová vrtačka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupová vrtačka

#106 Nový příspěvek od ota »

Teď přesně nevím to označení vrtačky, ale mám doma leta tu Promu. Ano tisíce děr už vyvrtala. Asi 2 sada řemenů v ní je, možná třeťí. Ty původní jsem vlastně asi po 10 dírách vyhodil a dal jiný. Vrtání se asi o 90% zklidnilo. Vrtám na ní převážně teď tak do 10 díry. Ale z důvodu vedle stojících dvou velkých vrtaček. Když jsem velkou neměl dělal jsem na té Promě i 23 díry. To je max s Mk2.
Nedávno jsem ji koupil ještě uplně stejnou ,,ségru" Nepotřeboval jsem vrtačku. Ale seďím u bazoše a vyhoupl se tam zrovna inzerát. Mladá slečna nabízela tuhle Promu za 1000 Kč. Ihned volám. A ona že teď jsem to tam dala. A já že zase ihned jedu. A ona že až po obědě. Tak jsem v 1 sednul do džímsy a valil pro ni. Asi 25 km od baráku. Vrtačka má naběháno pár hodin. Pán na ní měl ježatý kolečko a čistil na tom věci když v dílně opravoval alternátory. Bohužel ho trefila mrtvička tak zařízení dílny dávali pryč. No vrtačka uplně nová za 1000 Kč! Ještě jsem k ní vzal za 200 Kč malou brusku. Koukám co to v tom odkazu ta vrtačka stojí peněz! Dobře jsem udělal, že jsem ji koupil. Navrtávám na ní 4 vrtáčkem teď. A uplně v pohodě.
Jo u té původní jsem u motoru sundal kryt a udělal jinej a dal tam ventylátor. Protože když jsem vrtal třeba 5 hodin v kuse, motor byl jak pěťák. S ventylátorem to je cajk.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Sloupová vrtačka

#107 Nový příspěvek od jhamos »

Mě se docela na takové to domácí žvíkání zamlouvá toto...https://www.uni-max.cz/produkty/kovoobr ... -r-l-profi

Fizz
Příspěvky: 7938
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupová vrtačka

#108 Nový příspěvek od Fizz »

https://dum.bazos.cz/inzerat/127723978/ ... rtacka.php

Ale za cena za pixlu barvy.... :shock:

Jinac vrtajda se mi líbí
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupová vrtačka

#109 Nový příspěvek od Antony30011 »

jhamos: na takové sráče jsem se taky díval, ale do baráku už nikdy... nakonec mám V16 a to je stroj 8) nemít ji, tak to co dával Fizz je parádní. Ale na mě už drahý - ale parádní :pohar:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupová vrtačka

#110 Nový příspěvek od Ondras83 »

tak jsem dneska po delsi karantene byl v dilne a uz tam stoji na pridavnem stolku tahle mrska: https://www.google.com/search?q=proma+1 ... e&ie=UTF-8

je asi 2x vetsi jak ptb16, kuzel mk2, sloup 73mm se neohyba...uz se tesim, az budeme neco delat :) na prvni pohled a prvni diru na me dela vrtacka pekny dojem :)

jeste sehnat nejaky vrtaky a bude :)

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Sloupová vrtačka

#111 Nový příspěvek od pavel sk »

Parametrovo aj velkostne mi pride ako ta co mame doma od Holzmann. Akurat je v cervenej farbe a motor ma napajanie 400V.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupová vrtačka

#112 Nový příspěvek od Ondras83 »

tu promu delaji 230 a 400v, my jsme brali 230 kvuli zasuvkam...

kdyz jsme u toho http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic. ... 1&t=113412

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Sloupová vrtačka

#113 Nový příspěvek od pavel sk »

Aj ten Holzmann ich robi s 220V a 400V. Ja som pri objednavke zabudol uviest voltaž, tak mi na druhy den volal chlapik ze aku chcem a sam mi odporucil tu na 400V. Vraj na tie s motorom 220V mali uz par reklamacii ze sa motor viac zahrieva chyba tam vykon. Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupová vrtačka

#114 Nový příspěvek od ota »

Jedna radiálka pro Oca! Tedy kousek od něj Ostrava :red: Za parádní cenu 29 000 Kč! Tak Oco zapřahej vozejk a jeď. I když je to Ruská, tedy bude něco vážit.Ale má 4 Mk tedy do 50 vrtáku. https://stroje.bazos.cz/inzerat/1283035 ... otocna.php
Obrázek Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7938
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupová vrtačka

#115 Nový příspěvek od Fizz »

Kufa, ze ja nemám hotovou halu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupová vrtačka

#116 Nový příspěvek od kenybz »

Jsem si po dlouhé době zavrtal i zazávitoval předevčírem 2000 dír včera jen asi 1000 a dnes 1800 závitů :smich:
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

vita01
Příspěvky: 57
Registrován: stř črc 06, 2022 2:37 pm
Bydliště: frýdek místek

Re: Sloupová vrtačka

#117 Nový příspěvek od vita01 »

dotaz sem úplně nepatří, tak snad to nebude uplně zasíračka
chystám se koupit konečně stojanovou vrtačku (ne sloupovkku), co si teď vybavuju dílnu na baráku. Práce s ní co je třeba kolem domu, občas možná vrtání tlustšího železa. Po přečtení
tohoto vlákna vím míň o vrtání než jsem věděl před, resp. že vrtání je celý vědní podobor.
Zastávám pravidlo "levně kupuješ dvakrát kupuješ", ale zase abych to s tou "obyčejnou" stojanovkou nepřeháněl.
Uvažoval jsem o jihokovce, ale 10 tis a více co je na bazoši mi příjde hodně (ale asi to už níže nebude - ještě loni jsem ohrnoval byly tam kolem 7 tis)
Ale zase je na práci kolem baráku a občas neco tlustšího. Jestli to zas s tím vyběrem nepřeháním. Kdyby ste mi dali nějaké mantinely.
Třeba tahle vypadá robusně a když se opraví bude pěkná (ale 8 tis no nevím nevím):
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1643533 ... hlavan.php

vita01
Příspěvky: 57
Registrován: stř črc 06, 2022 2:37 pm
Bydliště: frýdek místek

Re: Sloupová vrtačka

#118 Nový příspěvek od vita01 »

už už jsem byl rozhodnutí že vezmu Güde GTB 20/812
na tom bazoši mě trochu sere kolik za ty vrtačky chcou (ale chápu hold trh je trh) - říkam si seru to koupím novou
ale zase týpek na youtube ji sepsul s těmi vůlemi, já si zas říkám, jaké já asi budu potřebovat vůle a vím o tom hovno
soused mi říkal, že tuhle nikdy nevyužiju,
ale ono to občasné vrtání v železu je tak super a proč si prostě nekoupit jednu a na vždy. A otáčky, na gude má myslím minimum 270/min
tak při nejhorším kdyby se někdy stalo že bych potřeboval méně tak si koupím měnič, pak do toho tohle vlákno a vím prd.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupová vrtačka

#119 Nový příspěvek od vitex »

Tak to nechápu.Chceš stojanovku a odkaz dáš na sloupovku a ještě k tomu stolní?

vita01
Příspěvky: 57
Registrován: stř črc 06, 2022 2:37 pm
Bydliště: frýdek místek

Re: Sloupová vrtačka

#120 Nový příspěvek od vita01 »

pozor pozor, možná narazíme na mou neznalost názvosloví, ale odkaz je na jihlavan a to je stojanovka na stůl ne?

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“