Slavia 4S90

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Slavia 4S90

#1 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Po letech jsem musel trochu pošolíchat motor v sekačce. Loni to začlo hulit a brát olej. Takže teďka proběhlo měření tlaků, jeden válec skoro bez tlaků takže AHRA HK, zabrušovali ventily, měnili vodítko ventilu. Sesazeno, seštelovaný ventily atd. Při rozborce jsem kdesi ztratil jedno oko průtočnýho šroubu přepadu nafty na vstřikovačích. Protože jsem to očko neměl a byl jsem nabrněnej motor nastartovat tak jsem na tu díru ve vstřikovači co má bejt průtočnej šroub s očkenn napojenej na hadičky přepadů hodil jen hadr a jal se startovat. Chytlo to nahned, zatančil jsem radostí a motor po chvíli chcípnul. A jaké že bylo moje překvapení, a to je taky jádro mýho dotazu - z přepadů nešla vůbec žádná nafta. Všechny úplně (a když píšu že úplně tak úplně( suchý. Dotaz pro znalejší a osvícené - PROČ jsou ty přepady suchý?

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Slavia 4S90

#2 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Prepady sú suché preto, lebo trysky sú ok, nie sú vydraté, neprepúšťajú naftu. Asi tak, všetko je ok nerieš to :)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7888
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Slavia 4S90

#3 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak to vysvětluje stejnou věc u mého traktoru, díky. 8)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Motory“