Sloupové vrtačky

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 8141
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupové vrtačky

#1531 Nový příspěvek od Fizz »

Já bych si pořídil vyvrtavaci hlavu pokud ji máš do čeho dát.

Nebo si vyrob vystružovaci pripravek. Já se na to chystám už několik let...


Přesná kulatina, třeba stará pístní tyč, dita pro umístění kousku radeca, dva ložiskový domky a pohon, zreba nějaká malá šneková prevodovka, pikud to nechceš používát casto da se to docela zbastkit vždy na jedno použití .

https://youtu.be/iB59J0UUBZg
Naposledy upravil(a) Fizz dne sob led 21, 2023 1:23 pm, celkem upraveno 1 x.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16081
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1532 Nový příspěvek od oco13 »

Mám Holzmana s MK2, neviem či to stačí :-/ Oto diky 8)
a k tomu videú, skúsim im brnknúť či robia aj 20mm priemery. :typek:
Naposledy upravil(a) oco13 dne sob led 21, 2023 1:26 pm, celkem upraveno 1 x.

Fizz
Příspěvky: 8141
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupové vrtačky

#1533 Nový příspěvek od Fizz »

To je dost složitý, obecně magnetky na to nejsou vhodný, ne ze by to nešlo ale chce to hodně malou sponu, a pokud nemáš mk upínání včetně šroubů přes konec vřetene vytlacis si kužel po první otáčce ven.

Párkrát jsem to vrtal na weldonu, lze, ale hodně mazat málo tlačit a krom magnetu jsem měl dodatečný upnutí.

Omrkni par videi z oprav děr, fakt se to dá zbastlit na prasáka.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16081
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1534 Nový příspěvek od oco13 »

Update: japonskí súdruhovia ma neskutočne potešili, pretože aj pôvodné klzne púzdra boli 23x20x 20. Takže stačilo si spraviť vyrážací trň a :D svieti mi svetlo na konci tunela. :typek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21059
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1535 Nový příspěvek od ota »

No vidíš, naco stahovat gatě, když brod je ještě daleko! :vysmech:
To pouzdýrečíčko má tedy jen 1,5 mm stěnku? :vztek:
Teď jsem dělal sousedovi pouzdýrko na prasklej ořech. Vždycky utahovačkou rozloupnou ořech s 12 šestihranem imbusem. Utahují tím jakési imbusy na návěsech. A každou chvíli rozloupnou na 4 hranu ořech. Tak jsem udělal na ořechu rovnej průměr 23 mm + 0,05. A na to kroužek 23,00 mm. A venkovní stěnu jsem jen tak odhadnul podle šuplery na 30 mm. Aby tam byla stěna! Teď to jdu horkovzduškou ,,nažhavit" a lisnout do sebe. Tohle je už třetí ořech co mu takhle opravuju. Vždycky ho někomu v práci půjčí a oni mu ho někam vrazí a musí vyfasovat novej. A po čase ho někdo zase rozloupne.
No snad jsem tu sílu stěny nepodcenil. Příště bude ze 40 mm kulatiny, když to rozloupnou. :vysmech:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21059
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1536 Nový příspěvek od ota »

Ták Litoměřičáci a okolí, hybaj zapřahat vlek za auto a tradá pro sloupovou vrtačku za cenu ruční!! Teď tam skočila a je 1x zobrazeno. Mohla by ještě být k mání. Mám stejnou doma. Dačice je vyráběli a má 2 běhový motor. Umí slušně smotat pazoury když nepoužíváš svěrák! :vysmech: Teď na ní zrovínka vrtám. V inzerátu je trochu ošumtělá. Ale za tu cenu??
Cena 4000 Kč!! https://stroje.bazos.cz/inzerat/1644366 ... rtacka.php

Joe66
Příspěvky: 1550
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Sloupové vrtačky

#1537 Nový příspěvek od Joe66 »

Keby u nas na vychode taka bola v inzerate tak cena by atakovala aj 800e :-/ :smich: Kuva za tu cenu keby to nebolo tak daleko 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21059
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1538 Nový příspěvek od ota »

Hned by se taky šikla. Akorát nemám místo už. Momentálně vrtám na 4 sloupovkách takové vingly. Už jsem 53 ks udělal a poslal a teď mám ještě 50 ks tady. Na malé Promě 5 vrtákem předvrtám. Na téhle Dačické 16 vrtákem projedu 2 díry. Pak orýsuju odulčikuju další díru a tu 6 vrtákem provrtám na druhé malé Promě a ta teď stojí na stole frézky. A pak jdu a na velké Promě vrtám 21 díru. No a nakonec až to vyvrtám ve všech kusech, sundám vrtačku z frézky a budu z těch 16 dírách frézovat 18 mm drážky. Je to patka válečkového dopravniku. Jeden ten vinglík 200x75x200 sila stěny 12 mm váží 6 kg. Vedle kolem vrtaček už nastlano špon! :vysmech: Axis tam má zákaz vstupu, neb by se pořezal tlapky. Dal jsem tam kufry od vrtačky a karbiku, aby tam byl malej průchod a nešel tam.
Ta vrtačka z inzerátu jede do 23 mm vrtáku v pohodě. Běžně na ní tak vrtám.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2444
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Sloupové vrtačky

#1539 Nový příspěvek od StaPo3011 »

už je za devět, už mu to asi došlo, že to podsekl.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20491
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupové vrtačky

#1540 Nový příspěvek od vitex »


Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21059
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1541 Nový příspěvek od ota »

Ukážu mu to. Oni vždycky roztrhnou ten 4 hran. Imbus vydrží. Ale utahovák časem vytluče trochu stěny čtyřhranu a pak to rupne. Na návěsu jsou nějaké spešl imbusáky a on ho tím šroubuje do plnýho a pak to má ještě utažený na moment. Dělá kýble těch šroubů. Tak mu ukážu odkaz. Ani ta cena není nijak vysoká. Koukám, že bych je mohl mít i já, sadu. Ale mám tu někde sadu od Tony od malého po asi 16 imbus a možná jsem ji měl tak 3x otevřenou a nasazenej ten ořech. :smich:

Fizz
Příspěvky: 8141
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupové vrtačky

#1542 Nový příspěvek od Fizz »

Ta tona co máš nebude rázová.

To se pak právě trhá, únavový lom. Já už kupuju výhradně rázový - impact - , ořechy i bity.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21059
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1543 Nový příspěvek od ota »

To Fizz já to píšu o té Toně, že ji mám doma já. Ještě jsem ji na rázovku nenasadil a asi nenasadím. Když by náhodou, utahuju, povoluju imbus v řádu pár kusů. Nepřemýšlím ani ji nasadit na utahovák. Utahováků mám asi 8 doma. Nejčastěji je v ruce Narex ten velkej elektrickej. 8) Samozřejmě nálezovej kus. Musel jsem mu koupit novej vypínač. A jede jak zamlada.
Soused má profi ořech. Nepamatuju si výrobce. Ale jeho šéf mu kupuje odzkoušenou kvalitu. Musel bych se ho optat jakej výrobce. Už jsem mu to tuhle dal a název výrobce se mi asi po 10 min vytratil z hlavy. :vysmech: Ale píšu to, on dělá tím šrouby co má v kýblu. Stovky, oni s níma na těch návěsech šroubují všechno co je třeba aby drželo.
Tuhle jsem bez brejlí v kovošrotě hodil do kýble prodlouženej ořech ( jdu se podívat na výrobce ) Honiton a doma na něj koukám že je prasklej na té 17 šestihranu. No co už vyhodil jsem za něj asi 1 Kč? V tom šrotě je 10 Kč/kg. Kolik to váží? No tam možná že stál 3 Kč? Je to fuk. Co už když jsem takhle prodělal, vysoustružím na něj ,,návlek". Pak ořech do mrazáku a návlek na kamna. Šup pod lis a bude ořech jak novej! No sice práce na soustruhu. Ale udělám to o víkendu. To mám volnějc na tyhle věci. A třeba si ho dám do basy co mám v autě když náhodou se stane že jedu na montáž. Teď jsem si ponatíral tuhle kysnu. Ležela v kovošrotě. Jen byla odřená. No škoda ji tam nechat! nevezmi si ji. No možná tedy má 1,5 kg. Natřel jsem ji a ona ta potvora mi krásně vleze do minibagru za sedačku. A vůbec o ní nevím že tam je. Nafasuju ji většíma klíčema a nějakým vercajkem opět ze šrotu! :vysmech: Akorát asi sadu šroubováků koupím někde v lídlu. Ale klíče už mám vybraný po dvou od každého rozměru a sikovky ty kousavý :vysmech: a takový ty drobnosti co když je potřeba tak je nemáš sebou. 8) :vysmech:
No já jsem na ty opravy ještě dost ujetej. :typek:

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21059
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1544 Nový příspěvek od ota »

A další levná vrtačka, tentokráte pro Plzeňácí! VS 32 za 20 000 Kč!! Dlouho jsem tak malou cenu neviděl. Klidně bych volal i teď na ní. Ale nesháním vrtačku. Tak kdo chce větší vrtačku volejte klidně ještě teď. Myslím že už bude zamluvená, nebo tam skočí reálná cena. Sice má jakýsi hadr nad vřetenem tedy tam jistotně poteče olej. Ale ta cena ja moc dobrá!
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1644972 ... rtacka.php

jean
Příspěvky: 3235
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Sloupové vrtačky

#1545 Nový příspěvek od jean »

Ten stôl zažil stredovek

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“