Sloupové vrtačky

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1291 Nový příspěvek od oco13 »

Dám sem takú malú kuriozitu. Počas liečenia covidu s musím trocha liečiť aj hlavu v dielni. Tak som začal vyrábať rozširovacie nadstavce na Klbaka.
Na lidl vrtačke som sa dostal po 16mm, aj keď písané ma do 10. 8) Lenže potrebujem zapustiť matice aby to dočiahlo na kolesové šrouby. Po lámaní rúk všetkými ručnými vrtačkami som to vzdal. Narexka 10-2h3 to skoro dala len má privysoké otáčky. :-/
keď už som to vzdával, napadlo ma prekutať poslednú šopku a vytiahol som toto 8)
Obrázek Obrázek
Podotýkam vyrábal som to niekedy okolo roku 1990 bez toho aby som čo i len videl stlpovú vrtačku. Vzorom mi bol hliníkový stojan k ručnej vrtačke Narex. :hm:
25mm dieru pomerne v pohode aj keď otáčky by mohli byť ešte o chlp nižšie. Každopádne aj po 30tich rokoch mi pomohla. 8)
Inak trubku na nastavce som rezal zase Lidl pásovkou a nesklamala : na 90mm podrezala 15mm :pistol: skoro som na ňu použil kladivo. :vztek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1292 Nový příspěvek od ota »

Oco to kladivo Jsi určitě chtěl přidělat na kolo té pásové pily. Aby Tě konečně pořádně dojebala! Ne Ty jí, ale ona Tebe! :vysmech: Mám pásovku Proma a koupil jsem ji starší. Tedy starší, měla ještě původní pás, pán chtěl rozjet výrobu ledkových osvětlovacích prvků ještě když tady svítily klasický žárovky a nikdo to nechtěl kupovat. Vzdal to a věci z dílny prodal. Dovezl jsem ji v kufru auta dom. Postavil do dílny, udělal novej držák koleček původní 1mm plech teď 5 plech a pod pilou takovou tu poličku novou. Ta původní asi z 0,5 plíšku vyměněna za 2mm plech. Ta polička spojuje ty nohy dohromady. Pustil ji a trochu dolaďil zadní čelist svěráku. A od té doby jsem měnil jen ložiska co vedou pás. Byly už hodně vyjetý. Od té doby jsem s ní nic nedělal a řeže když je po novotě pás kulatinu 100 mm s rozdílem 0,2 mm. Bude to hodně u Tebe pásem kterej je zjebanej a asi co už i Tvejma rukama. :vysmech:
Tákže kladivo na kolo pily a ona Tě trochu prožene po dílně a pak to třeba půjde s Tebou! :friends:
Tuhle jsme byli se sousedem v kovošrotě. On hned helé krásnej stojan liťinovej na vrtačku. Krásně fungoval. Jen tam vrazit vrtačku. Prej poléčím tu špínu a hned s ním na bazoš. Ten půjde do světa! Pak jdeme dozadu a tam druhej i s vrtačkou. Taková ta vrtačka starej typ, ta bandaska s menšíma otáčkama. Předek jak měla hliníkovej a vzadu černej bakelit černej. Do 16 vrtáku. Pojď ke mě! Vzal to taky. Prej nechceš ji? Já, však mám doma čtyři sloupovky! Tak jo poléčím a jde na bazoš. Doma strčil vidlici do zdi a maká. Paráááda hned k ní připočtu Bulharskou konstantu a jde na inzerát! 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1293 Nový příspěvek od oco13 »

No Otíku - Lidl tú moju vrtačku aj pásovú pilu už dva krát :shock: zlacňoval - to určite preto, že je to super náradie a ide na dračku. Prezeral som tu pilu zo všetkých strán ale nie sú tam žiadne nastavovacie prvky. Ešte aj šponovanie pásu nie je plynulé ale má len dve polohy. Nuž ukázalo sa, že príde hlúpy všetko kúpi. :pohlavek:

RJ592
Příspěvky: 250
Registrován: pát úno 27, 2009 10:55 pm
Bydliště: Sever sudet

Re: Sloupové vrtačky

#1294 Nový příspěvek od RJ592 »

Tak dnes jsem dostal malou stolní vrtačku, označení LO, nemáte někdo stejnou? Chybí jí vrchní kryt, rád bych udělal nový, podobný původnímu, kdybyste měl někdo foto. Tak pustím do světa svojí transmisovku Kocián a Neděla s Mk2, kdyby měl někdo interes.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1295 Nový příspěvek od ota »

Jedna nenáročná vrtačka pro Oca13. A není to na druhém konci republiky jako vždycky.
Na obrázku tam má upnutej celkem velkej vrták. Tak by to mohlo vrtět i velký ďoury!
Oco je to 2x zobrazeno takže dost zčerstva! Už zapřahej vozík za džímsu a val pro ní. Tedy ještě za kolik je, to tam není. :vysmech: Ale bude asi za pénízéééé! :vysmech:
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1337202 ... rtacka.php

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1296 Nový příspěvek od oco13 »

Otíku , díky moc :friends: ale práve objednávam toho Holzmana :hm:
https://www.tocopotrebujes.sk/Stojanova ... escription
A už sa začínam hrabať v pásových pílach :pohlavek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1297 Nový příspěvek od ota »

Pásovou pilu? Ajajaj tak to bude zase srandy, už se těším! :D

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1298 Nový příspěvek od oco13 »

Proma PPK 115 U , len neviem rozdiel medzi U a UH , ale aj na to prídem.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Sloupové vrtačky

#1299 Nový příspěvek od pavel sk »

Oco13: Holzman vrtacku mame aj my s tej stranky (uz som ju sme daval) a aj krizovy zverak ku nej som dokupoval u nich. Jednanie a ochota v poriadku 8) . Ked som objednaval tu stolovu vrtacku, tak som zabudol oznacit udaj o elektromotore ze ktory. Lebo ta vrtacka sa ponuka motormi na 220V. aj na 380V. Hned na druhy den po odoslani objednavky mi od nich volal chlapik, ze s akym motorom ju chcem. Este mi sam poradil ze na tu s 220V uz mali par reklamacii na motor ze je slabsi viac sa zahrieva pri väcsej zatazi. Bral som tu s 380V motorom a na doma spokojnost 8) .

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1300 Nový příspěvek od ota »

Oco ta UH má myslím navíc ten hydraulickej píst a regulaci sjíždění ramena. No a myslím je trochu bytelnější. Myslím, že má trochu jinej svěrák na materiál. Chce to dát si ty dvě vedle sebe a uvidíš to hned. Musíš zajít do prodejny a dělat že máš moc zájem. Oni Ti je postaví vedle sebe a už budeš vidět. No a pak řekneš, že si to necháš ještě projít hlavou a na netu si najdeš tu co Ťi bude pasovat cenově líp. Jako když si chceš koupit auto. Jdeš do bazaru a děláš, že máš strašně zájem o auto. Prodejce donese klíče a no tak se projeďte! jedním, druhým, dalším. No a pak no víte, já se pořát ještě nemůžu rozhodnout. A vyzkoušíš si víc aut a pak si koupíš jinde za jinou cen to co Ťi nejlíp pasuje.
Nebo to děláš jinak? :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1301 Nový příspěvek od oco13 »

Pozriem ešte ten krížový zverák 8) táto je 400V a dvojotáčkový motor.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Sloupové vrtačky

#1302 Nový příspěvek od zde »

oco13 píše: pát úno 26, 2021 3:20 pm
25mm dieru pomerne v pohode aj keď otáčky by mohli byť ešte o chlp nižšie. Každopádne aj po 30tich rokoch mi pomohla. 8)
ked som skončil po škole tak som niečo podobne mal tiež motor z pračky 200w na pánte a ked som chcel menšie otačky tak som mal pripravok na uchytenie ručnej vrtačky a v hlavičke upnuta mala remenička :)

no potom som ju daroval bratrancovi a funguje vraj dodnes

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Sloupové vrtačky

#1303 Nový příspěvek od pavel sk »

Oco13: Vlastne ano teraz to znacia 230V a 400V :) Krizovy zverak som zobral ten väcsi so sirkou celusti 125mm a vyska celusti 40mm. Po dotiahuti vôlí na rybynach posuvov je bez vôli. Ten posuv v dvoch osiach je dobra vec ked treba presnejsie dodrzat rozteče dier 8)

Petrol
Příspěvky: 19
Registrován: ned led 17, 2021 10:16 am
Bydliště: Puchov

Re: Sloupové vrtačky

#1304 Nový příspěvek od Petrol »

to Oco: asi neskoro, teraz na bazoši VS 13 v NZ :co?:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1305 Nový příspěvek od oco13 »

Máš link? lebo mne ju nenašlo

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“