Zváranie plastov (PVC)

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
sekalsemmalo
Příspěvky: 4308
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Zváranie plastov (PVC)

#16 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

nevím co se děje,nechci se na psí boudě pouštet do diskuze,že dráty od různých výrobců rozdílně svařujou.což jsem si v praxi ověřil.myslel sem,že prodejce chce udat svoje zboží a haní druhé,ale měl SAKRA pravdu.někdo třeba používá k výrobě recyklát.máš opravdu PVC drát?tady je hezká instruktáž https://www.youtube.com/watch?v=GVr8wHIcgCo konec drátu plastifikuje a ty ho zatlačuješ do sváru,nesmí se uplně roztéct.od té nevyšší teploty,případně od nejnižší prostě po pěti stupních přidávej ,ubírej a sleduj,jestli se to zlepšuje....zrovna tak ,jestli máš regulaci průtoku vzduchu,tak si s tím pohraj.no že bys desku roztavil a drát ne,to je náký divny!!!!namiř to víc na ten drát.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

juraj_k
Příspěvky: 194
Registrován: pát pro 25, 2015 12:40 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Zváranie plastov (PVC)

#17 Nový příspěvek od juraj_k »

Dnes som kúpil iné drôty ale zase neviem výrobcu. Ešte som ich nestihol vyskúšať, až zajtra, dám potom vedieť. Tie prvé to boli také tyčky dlhé cca 45 cm a tento je z kotúča. :friends:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zváranie plastov (PVC)

#18 Nový příspěvek od kenybz »

existuje zkouška hořením pro hrubou identifikaci plastů nicméně musíš mít zkušenosti abys to rozposnal a zapálené pvc je ponekud jedovaté 5 stupňů je málo zkus odříznout kousek materiálu z desky a svař to tím

juraj_k
Příspěvky: 194
Registrován: pát pro 25, 2015 12:40 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Zváranie plastov (PVC)

#19 Nový příspěvek od juraj_k »


juraj_k
Příspěvky: 194
Registrován: pát pro 25, 2015 12:40 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Zváranie plastov (PVC)

#20 Nový příspěvek od juraj_k »

juraj_k píše:Jasné že nebudeme robiť vedu z psej búdy, ale ono mi to nedrží vôbec. Ten zvárací drôt
sa nenataví, ostane stále nejaký tuhý, neprilepí sa na zváranú dosku. Skúšam rôzne teploty aj rýchlosť vzduchu a stále je to rovnaké. Si to predstavujem že ten prídavný materiál (plastový drôt) by sa mal roztaviť do podobnej konzistencie ako silikón a podobne sa aj správať, ale on je vo vnútri stále nejaký tuhý a ak zvýšim teplotu tak na povrchu ho prehreje ale jadro ostane stále nejaké tuhé.
Zatiaľ skúšam zvárať len so základnou tryskou, (dýzou). Objednal som aj rychlotrysky
http://i.ebayimg.com/images/i/381536176 ... l140/p.jpg
ale zatiaľ mi nedošli, možno sa to potom zlepší.
Alebo používam zlé drôty? http://www.hotair.pl/components/com_vir ... 7806da.jpg
Dúfam že v rychlotryske v tej komôrke sa nahreje v celom objeme na požadovanú teplotu a bude to O.K.

Zváral niekto v takých domácich podmienkach?

Vďaka za rady a skúseností. :friends:

No, myslím že vyriešené...
Včera som bol vo firme kde vyrábajú plastové šachty, a pod.
Majiteľ bol veľmi ústretový, všetko mi vysvetlil, predviedol, upozornil na možné chyby... 8)
Kúpil som od nich plastové dosky a aj drôt, ktorým ich zvárajú a výsledok? 8) 8) 8)
A teraz kde bola chyba, že mi predtým spoje nedržali? Vyzerá to tak, že drôty a doska spolu "nepasovali" kvôli rozdielnym teplotám na tavenie. Doska sa až príliš natavila a drôt bol ešte slabo nahriaty - tuhý. Teraz to ide parádne. Čo sme predtým písali o odmasťovaní, zdrsnení povrchu a pod. by kvalite spoja pomohlo, aj to budem robiť, ale drží to super aj bez toho - ide to parádne.Zatiaľ ešte iba na malých kúskoch na "pokusnom materiály, ale čo nevidieť sa pustím do výroby prepravky, len nech je trošku teplejšie (momentálne - 16 C).
:friends:

ITS
Příspěvky: 6235
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Zváranie plastov (PVC)

#21 Nový příspěvek od ITS »

Prohlédl jsem hodně těch videí a nikdy jsem neviděl to, co jsem viděl, když nám firma dělala nádrže z desek.
Jde o začátek a konec sváru. který musí být úplně stejný, jako celý svár a musí končit na chlup přesně a na chlup přesně začínat. Svářeč měl neustále po ruce normální stolařské dlátko šířky asi 6 mm a drát tím dlátkem přesně vtlačil do začátku sváru a současně zaštípl přebytek. Úplně stejně pak zaštípl konec sváru. Ono ty "plastové housenky" nejde překládat jako u vaření plechu elektrodami. Musejí navazovat jedna za druhou, aby neustále ležely v tom rohu dvou desek a současně byly přilepené jedna k druhé - tedy jedna za druhou. Větší sváry se dělají na více vrstev tak, jako elektrodou. Tedy pokud člověk nemá extrudér, kterým se dělá krycí vrstva. Kořen je drátem.

juraj_k
Příspěvky: 194
Registrován: pát pro 25, 2015 12:40 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Zváranie plastov (PVC)

#22 Nový příspěvek od juraj_k »

Hej, vo videách to štikajú kliešťami, alebo režú nožom ale to dláto je myslím dobrý nápad 8)
Dík za typ, určite vyskúšam.
:friends:

juraj_k
Příspěvky: 194
Registrován: pát pro 25, 2015 12:40 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Zváranie plastov (PVC)

#23 Nový příspěvek od juraj_k »

A je to hotové... 8)
Ďakujem všetkým, ktorí prispeli radami! :friends:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

ITS
Příspěvky: 6235
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Zváranie plastov (PVC)

#24 Nový příspěvek od ITS »

Ty brďooooo ! Móc pěkné ! 8)

juraj_k
Příspěvky: 194
Registrován: pát pro 25, 2015 12:40 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Zváranie plastov (PVC)

#25 Nový příspěvek od juraj_k »

No dík!
Sám som prekvapený ako to dopadlo. Základ je mať drôty kompatibilné so zváraným materiálom a potom to už je zábava :)

sekalsemmalo
Příspěvky: 4308
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Zváranie plastov (PVC)

#26 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

nezaleknul se,výborně.už na to koukám,dík za zprávu.paráda.vař dál potrhaný nárazníky a přepravky na psy do auta.aby sis nepořizoval tak drahý cajky na jeden výrobek.pěkný.....ale tvoje zjištění,že základ je mít kompatibilní,tedy asi stejný přídavný a svářený materiál mě trošku vykolejilo po mém usilí.no dobrá,učíme se.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

sekalsemmalo
Příspěvky: 4308
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Zváranie plastov (PVC)

#27 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“