Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#7216 Nový příspěvek od vitex »

Plochá.Neboj do tří až pěti let to opravím.

Requied
Příspěvky: 333
Registrován: stř lis 12, 2014 5:35 pm
Bydliště: Hýskov

Re: Soustruhy

#7217 Nový příspěvek od Requied »

Zdravím,
Nemáte někdo soustruh "16u04p"?
http://stanki-katalog.ru/sprav_16u04p.htm

Bohužel k němu nemám držák nožů a tak bych potřeboval oměřit originální držák a udělat jeho kopii.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1883
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Soustruhy

#7218 Nový příspěvek od stanik84 »

Tím myslíš nožovku nebo celý pomocný suport?

Requied
Příspěvky: 333
Registrován: stř lis 12, 2014 5:35 pm
Bydliště: Hýskov

Re: Soustruhy

#7219 Nový příspěvek od Requied »

Myslím jen tu kostku se šrouby, do které se upínají nože.
Takže asi nožovku :)
Přinejhorším to udělám od oka, ale radši bych se s rozměry přiblížil originálu

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20869
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#7220 Nový příspěvek od ota »

Jeden ,,žralok" menší velikosti za dobrou cenu, kdyby někdo scháněl. 8)
https://stroje.bazos.cz/inzerat/9735760 ... elnice.php

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#7221 Nový příspěvek od vitex »

Tak tu bych bral hned.Mít ji kam dát.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20869
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#7222 Nový příspěvek od ota »

Až vyšoupneš sostruh, opravíš na něm tu řemenici, strčíš ho už na pevné místo ( ne na trubky :smich: ) a zrovínka tam budeš mít pěknou škvíru od toho stěhování, tak tam můžeš zrovínka vrazit ,,žraločka" Brácha by Ti dal vydělat. Tuhle mi volal a scháněl brusiče se žralokem. Uvažoval i o tom, že by ho koupil na určitou práci.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#7223 Nový příspěvek od vitex »

Jenže já bych raději od jiného výrobce než z Mohelnice-ten má 15 kilo vaty. :smich:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13192
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#7224 Nový příspěvek od Čárls »

Všechny sou trochu rozežraný nebo pak jsou to lechtátka na žiletky :) Pořiď si elektrárnu :friends: nebo pak musí tahle bruska vydělat na pořádný domovní jistič a zaplatit se To bys musel dělat minimalně za 600 kč na hodinu

Ps Přečtěte si popishttps://stroje.bazos.cz/inzerat/9730305 ... -500-S.php
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20869
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#7225 Nový příspěvek od ota »

S tím popisem, to je ,,smečkařská firma" Oni mají mašiny v cizině, třeba nabídky, nebo i dražby. Pak jen dají na googlu překladač a už to nikdo nekontroluje co tam je za hámotiny. Nejlíp to mají třeba u ohraňovacích lisů. Tam jsou nejlepší hámotiny. U těch obráběcích je to celkem ještě slušný. Tuším, že třeba CEE stoje co měli inzeráty, tak jim tam jednou někdo napsal, aby si ty hámotiny po sobě zkusili jednou přečíst. :vysmech: Člověče, hledám v hlavě jedno slovo, co tam často používali a nemůžu si na něj vzpomenout. Byl to samo překlad a to slovo má třeba 5 víznamů a oni tam měli ten nejhorší. Třeba tady mají u tohodle inzerátu soustruhu Gildemaister napsaný,, Krmivo množství" :D https://stroje.bazos.cz/inzerat/9730255 ... in-102.php
No toho žraloka jsem viděl maloučkýho tenkrát u toho pána co jsem od něho kupoval tu brusku na očka. To byl móc šikovnej strojek. Malej ten by štymoval do dílny. Odhadem tak kolem 2500 kg a motor už si nepamatuju ale říkal mi příkon. Ale proti tomuhle cvrček.

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Soustruhy

#7226 Nový příspěvek od peyrak »

že by se té brusce říkalo žralok, to jsem ještě neslyšel, u nás jí říkají kačena, kamarád jí má ve firmě, ale brusič se v létě zmrzačil na kole a zatím je furt v pracovní neschopnosti, tak jsme na tom dělali novou elektriku a převíjel jsem magnetický stůl

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20869
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#7227 Nový příspěvek od ota »

Tady se tomu říká ,,žralok, nebo biletr" Dělal jsem ve fabryce v Avii v K. Hoře. Tam byla nástrojárna stranou a ,,hlavní závod" kus opodál. A chodívali jsme ne hlavní závod z nástojárny různě na výpomoc, nebo když někdo onemocněl, na montáž, nebo i třeba na stoje co bylo třeba obrobit něco velkýho, jinýho. Dole v přízemí budovy byla tahle bruska. Jenže to byl macan! Nikdy jsem větší nevidl. A na ní dělal starej pán. On bojoval ve 2 světoví na opačné straně. U Německé srmády. Někde na frontě mu ustřelili nohu. Tak po vymarodění už musel zůstat doma. Ale se nějak přestěhovali či co a on skončil tady. Každej měsíc mu chodila renta z Německa. A on chodil na částečnej úvazek na tu brusku. Dědek byl šikovnej a brousil na tom kde co. Trošku jsem se s ním znal, bo jsem chodil na víka diferáků na brygádu. A bruska byla jen kus vedle. Dneska by zabrala dílnu jen pro sebe. Dědek tam měl tuším 4 magnetický stoly aby to obsáhlo celou pojezdovou plochu. Jednou jsem tam dovlekl desky na hoblovku aby to líznul. Dědko to okouknul a já že kdy se mám stavit? A on počkej si na to to bude hned. Položil desky na stůl a přimagnetoval, najel a že jakou míru. A já že je to jedno. Dědko že je to docela rezatý tak vezme milimetr a uvidíme. Natočil milimetr najednou a přejel. Jo bylo to pěkné, dal desetinu přejel načisto pomaleji. Aby to bylo pěkné. Otočil dal zase milimetr a pak tu desetinu a tady to máš. Zbalil jsem desky dal na káru dědkovi dal prezent co jsem pro něj měl a bylo. Někde od něho mám ty karborundoví kameny. Měl jich tam marsku plnou a prej na vezmi si, dobře se tím brousí stará malba ze stěn. Dal mi do káry asi 20 kostek. Měl tam hafo přípravků na různý věci. Dokázal na to nabrousit kdo co dovlekl. Kolikrát to tam dávali ještěrkou jakejsi balvan. Bylo to pradní na ostření nožů do strojních nůžek, nebo na přelíznutí lišty do ohýbačky, nebo na tom rovnal třeba matryce do ohraňováků.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#7228 Nový příspěvek od vitex »

Jsou to krajové názvy.Spotřeba energie na vřeteníku je vysoká,proto takový motor.Proto název žralok.Největší výhoda je,že kameny můžete použít na paty. :smich:

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Soustruhy

#7229 Nový příspěvek od mufik »

Tady se jí zase říká vodovka, protože brousí pod vodou.Užil bych ji, příkon by zas až tak nevadil.Bohužel už nemám na ni místo.Dokonce jsem na ní i chvíli dělal.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3759
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Soustruhy

#7230 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja si takú brúsku pamätám z priemyslovky, bol to impozantný stroj. Raz som na tom brúsil hlavu na 25-ku. Najviac ma fascinovalo to magnetické upínanie, ktoré bolo riešené cez akumulátory, aby pri výpadku prúdu a dotáčaní vretena kus nevyletel. Batérie boli už hodne vyžité, tak pred brúsením sa musela min. na pol hodiny zapnúť nabíjačka, aby to dotlačilo na tých tuším 110 V a potom to už bežalo.
Inak Ota, tie tvoje príbehy sú fakt dobré. Ja to tu často čítam a vždy ma to rozveselí.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“