Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Svářecí technika

#4606 Nový příspěvek od ZipBene »

P.S. koukni někde v elektroobchodě tam ti i poradí aby se tam vešlo co potřebuješ. Já koupil cca 20 x 15 x 25 prázdnou bednu bez děr a udělal jsem do toho dvě zásuvky a nebyla ani drahá cca něco kolem 300Kč. Než se s něčím vymýšlet tak jsme jen navrtal ty dvě zásuvky a průchodku na kabel a je pokoj. Fotku nemám

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Svářecí technika

#4607 Nový příspěvek od P.S. »

Chtěl bych tohle, jen bez proudového chrániče. Byl jsem včera v kšeftě a utekl jsem. Prodavač (majitel) neochotný jako prase.

Obrázek

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Svářecí technika

#4608 Nový příspěvek od ZipBene »

Já bych tam chránič nechal.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Svářecí technika

#4609 Nový příspěvek od P.S. »

Když ho nemám v baráku, tak k čemu.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Svářecí technika

#4610 Nový příspěvek od zde »

[quote="P.S."]Chtěl bych tohle, jen bez proudového chrániče. Byl jsem včera v kšeftě a utekl jsem. Prodavač (majitel) neochotný jako prase.

bud si vyber v katalógu scame :

http://www.scame.sk/app/product.php?structureID=585

alebo tuna jedna šikovna bez istenia

http://www.elektrostar.sk/e-3727-rozvodnica-ros-4x-10

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Svářecí technika

#4611 Nový příspěvek od P.S. »

Potřebuju jen bednu. 400V zásuvku musím mít 4kolík

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Svářecí technika

#4612 Nový příspěvek od vitex »

Tak já se Ti zejtra mrknu,jestli nezapomenu.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Svářecí technika

#4613 Nový příspěvek od zde »

ja som začal použivat teraz tieto zasuvky IZVZ 3243

http://www.elektrostar.sk/e-753-zasuvka ... 6-400v230v

istenie na 32A mam zvlášť v rozvádzači a ta na 230 V ma zabudovanú poistku 16A priamo v zásuvke

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Svářecí technika

#4614 Nový příspěvek od stanik84 »

Zde: taky mám pár těhle zásuvek 32 A s malýma zasuvkama na 230V. Jen jsou drahý jako prase. Ale zase na druhou stranu ušetříš za kabel.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Svářecí technika

#4615 Nový příspěvek od pawka »

to scame pouzivame i v praci, delaj 4 koliky 5 koliky s i bez chranice proste konfiguraci si vybereš jaka se ti hodí
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Svářecí technika

#4616 Nový příspěvek od stanik84 »

Dělají všechno. On to chce ale do bedny, tak bude muset dát zásuvky na 230 V zvlášť. Hromadu panelových zásuvek mám doma. Bratranec mi od nich z fabriky vozí velký rozvaděče, mám z nich udělaný skříně na nářadí a zásuvky tam nechávají. Vyndají jen PLC a měniče, zbytek jde do šrotu.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Svářecí technika

#4617 Nový příspěvek od staník »

Nejsu elektrikář ale vím že to tady u nás šlo ,vzít fázu a zem a zapojit z toho zásuvku na 240 teda spíš tenkrát 220V. Dneska máme chránič a mž to neudělám,okamžitě vypadne.
V práci prodáváme prodlužováky a fakt nejsou až tak drahý. Navíc kdybys koupil ten na špulce tak nezabere zas tolik místa. Akorát ho musíš rozbalit když bereš větší proud.
Nebo si prodlužovák udělej koncovky i kabel koupíš a dodržet fázi vlevo a barvy umíš.
Bude taky mnohem lehčí než prodlužovák na 380V. V těch koncovkách s odbočku občas bývá malá skleněná pojistka 10A. Vím že ji sháněl kamarád a nakonec jsem mu ji teda našel doma ;-)
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#4618 Nový příspěvek od mape »

Já se nestacim divit.... To že ti ti pada chránič je známka toho že je asi něco špatně.Ten nepadá jen tak pro nic za nic.... Jinak hezký jak to tu bastlite. Je vidět že nevíte co elektřina umí.... Ten chránič tam není pro problém... Ten je tam právě pro ty co nemají rozum .
Pravidlo..... Vezmu fázi a nulu a přotahnu to přez chránič....ochranný kolik vezmu z nuly před chráničem.....samozřejmě za předpokladu že je to první chránič v instalaci. Prostě za chráničem už musí být instalace v 3resp 5 vodicovem provedení (pracovní modry a ochranny žlutý nulák oddělený) .....tzv TN-S
Jinak pokud se používají hodně dlouhé prodluzovacky není to dobře.... Jednak pokud je malý průřez tak na konci už je velký úbytek a druhak pokud tak uděláte zkrat tak o tom jistič na začátku ani nemusí vědět..... Proto se dělají ty zásuvkové skříně. I levné prodluzovacky na bubnu mají pojistku(takovej ten zamackavaci čudlík) aby tam aspoň něco bylo......
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Svářecí technika

#4619 Nový příspěvek od stanik84 »

Staník: jenže ty tkaničky co dávají do prodlužovacích kabelů mají tak 1 mm2 průřez a když to zapojíš na svářečku, tak se hřeje jak prase a jsou tam velký úbytky napětí, takže to ani pořádně nevaří. 16A zásuvek na 230 V moc není - to, že je to na nich napsaný ještě neznamená, že to ten proud přenese. Jsou průmyslový zásuvky na 230V - kulatá zásuvka se třema kolikama - vypadá jako na 400V.

Radši investuju do bezpečnosti, než dopadnout jako kamarád, ktereho zabila cirkulárka - a to školil bezpečnost, pily atd. Lepší to udělat pořádně, než nějaký harakiri řešení. Jediný řešení, když chce používat ten jeho kabel, je udělat tu bednu s jištěním, jak mu poradily. Ani ten prouďák by tomu nevadil.

To že ti padá chránič znamená jediný, připojený zařízení není v pořádku. Buď u točivých strojů izolační stav, nebo třeba u nějakého jiného zařízení unikající proud vyšší než 30 mA. Jsou i prouďáky s větším reziduálním proudem, ale to je ochrana spíš proti požáru a podobným srandám. Ono i těch 30 je až až.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Svářecí technika

#4620 Nový příspěvek od staník »

Já se nebudu dohadovat :friends: Prodáváme prodlužováky s průřezem 2,5mm , to bych řekl je snad dostatečný.
To že šlo vzít fázu proti zemáku je otázka minulosti - možná čtyřicíti roků. Napsal jsem to sem jen jako vzpomínku, zrovna tak jako si pamatuju zapojení zásuvej stejný jak je na předešlé stránce. Nulák a zemák dohromady a v hliníku. Bylo to někdy v letech 77-80 v Starým Městě u UH
Moderní ochrany jsou citlivý a nic takovýho snad už ani nenajdeš.
Tu zásuvku na 240V https://www.google.cz/search?client=fir ... 3PRL1-4tWM:
jsem tady prodával.
Jinak jsem taky zastánce kvalitnějších a nebastlenejch věcí 8) Akorát jsem už viděl ledasco.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“