Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3316 Nový příspěvek od Baťa1 »

spadls na hlavu?? jako vyhodit určitě né ale za tu cenu ani omylem, aby to bylo použitelny (myslim použitelny s velkym P, né aby se to ošmirglovalo a aji stema vyžranéma dírama se to rvalo do vrtačky) tak to je hodně práce to opravit, každé vrták komplet přebrósit na menší pruměr včetně opravy kuželu to je herdek práce, ta kysňa tak na téden a to se nevyplatí, maximálně 10korun za kilo to je tak 200-300 za tu kysňu, takovéch vrtáků só plny kovošroty a to bych se rozméšlel aji já a to já teda vemu kdejakó rezavó sviňu, spiš tak nejaké malé vrtáky ktery strčim do kapse a ukradnu zadarmo pak mě to zavazí pulrok nekde až nakonec to kolikrát vyhodim taky, teď teda sem zkóšel orezlé vrták nabrósit fazetku od ruky jako že bude na dřevo dobré a ono ejhle vrce aji železo ale TUPÍ se hrozně rychle ta ocel je nejaká pórovitá jakoby to bylo z litiny ten vrták, ležel ve studni padesát let
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3317 Nový příspěvek od pawka »

pulka tech veci smirglem pujde a druhou pulku do bruska, kdyby se to muselo tocit na mensi prumer,tak to je k hovnu celý. ja sem jeste na takovou obsahlou bedinku nenarazil. ale kde kdo si za jeden vrtak rekne 300
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3318 Nový příspěvek od Sadra17 »

tohle je tak hodit do nafty a za půl roku si vzpomenout že to tam leží :-/
malej traktorista v malým traktoru

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3319 Nový příspěvek od romus145 »

tu práci co si s tím dáš a výsledek je jak kus drátu v oku. Jedna ti to bude skrz vyžranou kuželovou stopku prokluzovat v kuželu takže buď dávat unášecí srdce aby se eliminoval prokluz. Tohle někomu dát kdo se s tím bude hrát a bude si s tím vrtat dřevo kde mu jde prd o toleranci. Ale chtít za to 1000kč je blbost max 5kč za kilo
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3320 Nový příspěvek od kenybz »

očistit kužely brusným rounem asi hodina myšleno kotouč s rounem do brusky stojí 2000,-
pokud je morze kužel dohloubky vyžraný a na povrchu jsou takové krusty tak před tím oškrábat radecem a až pak rouno...pokud se najde místo kde fazetka neni vyžraná tak tam ten vrták pomalu uříznout flexou a občas chladit aby se to nevyhřálo no a v ruce znovu nabrousit...a výsledek namusí být špatný záleží jak moc je to vyžrané fazetka hned za břitem vrtáku musí být dobrá a ostrá pak už to tolik nevadí...
brousit celou fazetklu na kameníčku nemá moc cenu zase by to muselo byt perfektně očištěné a pokud by jel podpěrný palec po odrbaném a vyžraném povrchu tak by to nešlo rozumě nabrousit
zadalší ta fazetka má stěnu asi 0,5-1mm záleží na velikosti vrtáku takže tam toho na broušení moc nezbívá
než jsem nakřečkoval nějaké nástroje tak jsem bral ve šrotě i takové hnusy a nedávno jsem je vyhazoval
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3321 Nový příspěvek od elbarto »

Demence lidi nezna bohuzel hranic. Uz jsem na Bazosi nasel nejruznejsi inzeraty silencu. Bestsellery typu dam zdarna odpady typu sute jsou jiz tradici. Za posledni dobu jsem narazil na pekny matros, ktery nabizel zlamane vrtaky, prelomeny cinsky sverak, praskle pojistky, atd.
Navrhuju: napisme panovi s vrtakama nekolik lidi, ze nedame tisic ale nabizime mnohem vic :-)

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3322 Nový příspěvek od liba23 »

Kenybz, nedal by jsi prosím nějaký nákres foto či video broušení té fazetky, já nějaké lehce nemocné vrtáky mám tak že bych v dlouhých zimních večerech zkoušel....... můžou i ostatní ..

prokop
Příspěvky: 37
Registrován: pon dub 21, 2014 8:29 pm
Bydliště: trutnov

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3323 Nový příspěvek od prokop »

Mira80 píše:Moje masinka. Frantisek Wawerka, Lipnik nad Becvou, rok kolem 1920. maly, ale sikovny. strojni posuv pricneho i podelneho suportu, otocny nozovy suport, predloha, moznost rezani zavitu
Ahoj:Prosím tě ja to našel tak mam prosbu:koupil jsem asi to samé,ale bez kol ,vybraný posuv a složené v bedně stím že je kompletní.
Takže prosím tě zda mi můžeš zaslat jakékoliv podklady,Jestliže nemáš nic písemného potřebova bych:jak je udělán posuv ,přepínání,podélný příčný,velikost kol na přepínání posuvu,detail uchycení ,jak je to posuv na ovládání ručně -posuv soustruh.Dále i rozměry soustruhu,já ho mám i s podstavcem,délka cca 150cm.
Prosím zaslat na adresu:email:david.karmacek&@seznam.cz
Děkuji moc.Hugo.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3324 Nový příspěvek od kenybz »

zeptej se tumlíka tady je odkaz na jeho stránky
http://www.tumlikovo.cz/brouseni-stopko ... #more-1020
mělo by to jít v děličce s podpěrným palcem uchyceným k vřeteníku
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3325 Nový příspěvek od kenybz »

takto by to mělo jít akorát vrták kuželem do děličky a bez hrotu
http://www.tumlikovo.cz/brouseni-sroubo ... #more-1155
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4433
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3326 Nový příspěvek od Peter768 »

Kamarát predáva sústruh TOS 28 žebrák, je to pozostalosť, pracovalo sa na ňom len príležitostne. Má k tomu nsepočetné množstvo príslušenstva. Kto má záujem tak tu je link http://stroje.bazos.sk/inzerat/43483342 ... Zebrak.php
Obrázek
Viac fotiek je pod linkom.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3327 Nový příspěvek od exot »

Tak ta cena je fakt drsna i kdyz zalezi na stavu vybaveni je k nemu hromada ale i tak.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3328 Nový příspěvek od kenybz »

no je to celkem dost ale je k tomu dost věcí tak to snad prodá
cena techto soustruhů když je tak nějak přiměřená je 30-45000
ale byla na bazošu nepoužitá leštěnka a ta byla snad za 100 a bylo to za pár týdnů pryč
je to malý soustruh a každému se do dílny vleze jistič to taky utáhne je to jeden s nejprodávenějších
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

salus
Příspěvky: 593
Registrován: ned lis 24, 2013 1:19 pm
Bydliště: zde

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3329 Nový příspěvek od salus »

Tak nějak se mě zdá, že je to nějaký hybrid S-28, větší část na pohled sice souhlasí, ale nějak mě tam nesedí celkem vysoko posazený motor a kryt výměnných kol na klasických S-28 vypadá taky jinak. Kromě toho prodávající píše, že je k tomu kompletní příslušenství, ale nikde na fotkách nevidím výměnná kola, lunety a lícní desku. Nechci nijak polemizovat o ceně, ale zdá se mě taky docela přehnaná. No nic to je věc každého prodávajícího. Je pravda že před časem se prodávala úplně nová (uloženka) a byla za "stovku".

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4433
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Soustruh a jiné do dílny

#3330 Nový příspěvek od Peter768 »

K cene sa nevyjadrujem. Je vo výbornom stave, jeho otec bol sustružník, a toto mal ak potreboval niečo urobiť keď tak doma. Sústruh viac stál ako robil. Má k tomu aj výmenné kolieska a kopec ďalších vecí čo ani nenafotil. Kto má záujem volejte.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“