Oplechování zesilovače

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Oplechování zesilovače

#61 Nový příspěvek od ibanez5 »

Chobotku, myslím že tvoje řešení je dobré a pro mě naprosto v pohodě a konečné. Večerní to poměřit a hodím tady... Tak jak to myslí Ota by to nešlo. Do 6 díry 7 kulatinu nenarveš 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Oplechování zesilovače

#62 Nový příspěvek od ota »

To nějak nechápu ,,do 6 díry 7 kulatinu nenarveš".
To je fuk, to jen že jsem se v tomhle chvíli oohyboval a trochu jsem těch spojů viděl. Ale už to vzal čert, nedělám v tom. Jinak by to nebyl vůbec problém takivej kastliček vyrobit. 8)

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Oplechování zesilovače

#63 Nový příspěvek od ibanez5 »

Určitě Oto. Před tvýma znalostma smekám 8) ,ale tady kdybych to dělal jak to myslíš Ty,tak bych s tím měl vic práce. Ono kdybych neměl vevnitř elektroniku,tak bych to řešil trochu jinak. Ale jelikož se mi to nechce pitvat a hlavně elektronice moc nerozumím,tak to pitvat nebudu... :) Řešení jak navrhuje kolega Chobotek,tak je nejjednodušší a bude to stačit... ;-)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Oplechování zesilovače

#64 Nový příspěvek od ota »

Jasně, akorát Jsi mi nevysvětlil stále, co je jednodužší a co je strčit 7 kulatinu 6 dírou.
Lisovaci matice znám, krček je uplně pro tohle provedení nejjednodužší řešení, ale nepředpokládám, že nástrojem na krčky vládne Cobotkovo plechařství. A namačkavací matice je snad jednodužší než lisovačka. Tuším bych nějaké doma i našel. Samozřejmě jsou jak lisovačky, tak i namačkávací sortiment standart spojovaku v každém lepším kramě. Tedy já nenavrhuju žádné složité řešení. Vysvětli mi tedy co jsem navrhnul jako složité řešení. Sám o tom nevím co jsem řekl že to je složitější.

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Oplechování zesilovače

#65 Nový příspěvek od ibanez5 »

Podívej se na moje fotky od začátku. Celé je to rozepsané. Prvně jsem chtěl udělat plech ve tvaru U a ten potom na danou konstrukci vrazit z hora, protože s konstrukce trčí zhora a z boku ty lisovací matky + ještě přední čast bych musel řešit.Chobotek potom navrhnul jiný postup jak by to šlo celé udělat.... Udělat ten kryt v celku, větší ( o ty matky) a vrazit tam zesák zezadu. Na to si reagoval, že by se nemusel dělat větší ten kryt o ty matky,ale stačilo by jen vrtnout větší díry a zesák tam vsunout. Jenomže to nejde, protože konstrukce zesáku je větší, než by byl vyrobený kryt. ;-)
Takže jsme pak napsal, že prostě. 7kulatinu do 6 díry nedáš... Bylo to přirovnání...,ale nepochopeno ;-) 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Oplechování zesilovače

#66 Nový příspěvek od ota »

Už jsme to nakonec probrali s Chobotkem po telefonu a je to jasné! 8) Sem tam jsem nedával tady ve vláknu pozor :red: a jdete cestou nejmenšího odporu. Chobotek mi to vysvětlil. 8) V krátkém rozhovoru jsme to mimo jiné taky probrali. :co?:

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Oplechování zesilovače

#67 Nový příspěvek od ibanez5 »

Tak jsem se k tomu konečně dostal. Je to bohužel v 2D. Jinak by se v tom asi nikdo nevyznal. Je to rozměr toho výlisků,tzn vnitřní rozměr toho oplechování. Zadní část bude otevřená,to je jasné. Boky budou asi jasné z náčrtů.
1.je pohled z čela. To šrafování je díra
Obrázek

2. Je pohled z hora.

Obrázek
Čelo je dole
Rozměry platí i pro protější část,tvz zrcadlově.
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

chobotek
Příspěvky: 10616
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Oplechování zesilovače

#68 Nový příspěvek od chobotek »

U té čelní díry není dobré, když je na hraně ohybu, dělá to paseku. Přestože je možné takový tvar vyrobit, raději bych se tomu vyhnul. V tom obdélníkovém otvoru shora je co? A ještě jsou tam dvě díry pro šrouby z boku.

Oto, mám takovou fintu. Stačí zahájit hovor v rozumné vzdálenosti od míst bez signálu a ani není třeba čekat než to utne operátor :D
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Oplechování zesilovače

#69 Nový příspěvek od ibanez5 »

K té čelní díře. Pochopil jsem a může tam být ohyb 5 mmz čela tzn,že by mohl být ohyb 5 mm zhora čela + 46mm díra pod ohybem. Tím by jsme se mohli vyhnout "té hraně"...
Na tom obdélnikovém otvoru "z hora" bude namontována větrací mřížka. A pro šrouby na protilehlé straně platí rozměry jak na druhé straně... :)
On se vlastrně bude ten zesilovač šroubovat přes ty otvory. Jo a průměr díry je 6 mm
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

chobotek
Příspěvky: 10616
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Oplechování zesilovače

#70 Nový příspěvek od chobotek »

Myslím tu díru dole:
Obrázek
Jaký je průměr těch šroubů?
Ta větrací mřížka můžou být i větrací otvory? Tvar si navrhni :)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Oplechování zesilovače

#71 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ta díra dole je taky k uchycení zesilovače,jenomže tohle už budu muset dodělat doma,protože ten výlisek je trocho stočený do vrtule a navíc vypouklý v té spodní desce. Na té fotce je to trochu vidět. Tak se raději do toho nepouštím.
Ta větrací mřížka ( otvor) je v podtatě jedno jaký tvar tam bude. Okopiroval jsem díru co byla v bedně. Něvím co přesně ta mašina za otvory děla..tak to moc neřeším a v nejhorším případě tam na to dám mřížku s té bedny. Jinak fantazii se meze nekladou,ale mělo by to být ve stejném místě,protže je pod tím chladič. Jestli to bude o 10 mm větší tak to nevadí. Menší bych to nedělal,aby to stíhalo chladit. :friends: díky za čas.
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

chobotek
Příspěvky: 10616
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Oplechování zesilovače

#72 Nový příspěvek od chobotek »

Průměr těch šroubů furt nevím. Tipuju šestky... Ještě by ses měl rozhodnout na čem to bude stát. Jestli nějaké přístrojové nožičky a jestli budou na původním šasi nebo jestli má být ten kryt protažený pod celým spodkem (tady na obrázku je k hraně ohybu šasi - a to kde ta hrana je musíš doměřit.
Obrázek

To chlazení ale vypadá, že řeší ten ventilátor, který žene vzduch na chladič a ten pak opouští bednu taky zadem...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Oplechování zesilovače

#73 Nový příspěvek od ibanez5 »

Průměr šroubu je 5 mm. Raději jsem psal díru 6 mm protože to šasi není uplně rovné. Pokud by šlo tak ten kryt protahni celým spodem,abych do něj to šasi strčil zezadu ( kvůli pevnosti konstrukce při nošení). Nožky , nevím ... Dalo by se třeba udělat ze spodu toho krytu něco jako prolis s dírou ve 4 místech? Abych měl kde našroubovat matku s nožky a zároveň mi nezasahovala matka při zasouvání zesilovače do krytu. Pokud by to nešlo,tak nožky normálně nalepím. Rozměry třeba 30 mm od každého kraje...
To chlazení má mřížku i ze zadu. Ta z hora tam je k vůli tepelné pojistce z druhé strany chladiče...asi :-/
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Oplechování zesilovače

#74 Nový příspěvek od ibanez5 »

:-/
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

chobotek
Příspěvky: 10616
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Oplechování zesilovače

#75 Nový příspěvek od chobotek »

Vyprudil jsem nejváženejšího výrobce telefonem, víc pro to neumím udělat. Když mu to pošlu jako balík věcí, včetně mých, co chci udělat, ta to rovnou udělá a pak se uvidí. Tipuju, že to bude stát něco přes pětikilo.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“