Drtič suti, kamene atd

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Drtič suti, kamene atd

#1 Nový příspěvek od Fizz »

Provozuje tu někdo?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Drtič suti, kamene atd

#2 Nový příspěvek od Chose11 »

Jardo, kdyby jsi nebyl máslo, zeptal by jsi si mě , drtil a třídil jsem nějakou dobu pro firmu na kraji Brna směrem na Vídeň.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Drtič suti, kamene atd

#3 Nový příspěvek od bourač »

problém je ta Vídeň, kdybys drtil směrem na Ostravu tak by se zeptal. :vysmech:
suť a kámen jedině deskový :-/
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Drtič suti, kamene atd

#4 Nový příspěvek od Fizz »

Chci tahat moudra....

Ale prd, czci vyřešit svy haldy co tu mám plus vim ze bude cca 1000t betonu k namačkáni tak dumam pořídit něco....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Míšánek
Příspěvky: 883
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Drtič suti, kamene atd

#5 Nový příspěvek od Míšánek »

Nevím kolik těch hald máš a jestli se tím budeš zabývat dlouhodobě, ale pokud jen potřebuješ zlikvidovat to, co máš +těch 1000tub, a nic víc, tak dle mého nemá smysl se zabývat pořízením neveho vlastního ale spis bych to asi dal nějaké firmě s vlastní technikou ;-)

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Drtič suti, kamene atd

#6 Nový příspěvek od red.bill »

Samotná drtička ti je k ničemu, pokud to chceš i rozprodat tak ještě k tomu potřebuješ třídičku... Kámen pokud to nejsou nějaký extra velký kusy se dá prodat. Před x lety jsem prodával natahaný kámen z pole za cca 9000kč za tatru(bylo jich asi 6), jen se potom zaprášilo a ještě by toho vzali ale už nebylo... Betonovou suť bez roztřidění nikde nejspíš neudáš, navíc ani prd oficiálně neprodáš. Pokud bys to chtěl prodávat někomu na stavbu(něco velkýho ne svépoci stavěný rd) jako zásyp pod beton atd. každej po tobě bude chtít lejstro. To mají jen opravdu ty kdo tohle jede ve velkým... Pak je na to potřeba spousta placu, technika a pak se připravit, že pokud tě někdo napráší smlsne si na tobě životní prostředí. Budou chtít vědět odkud jsi to navozil, kolik, kde máš papír z rozborů, že to neobsahuje nebezpečný látky(hlavně u zeminy) atd...

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Drtič suti, kamene atd

#7 Nový příspěvek od Fizz »

Asi 4tis s výhledem na další....

Ale když je to tak super kus "nábytku".... :zapomel:

Jj ta legislativa je :obchod:

Pro vlastní potřebu to asi je na prd. Vyuziju to k zásypu jak to je, bez drcení.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Drtič suti, kamene atd

#8 Nový příspěvek od red.bill »

On je to docela super kšeft ale vypapírovat abys to mohl dělat ofiko je voser... Pak se tomu musíš věnovat a nebudeš dělat skoro nic jinýho když se uchytíš... Ale to nejde bez placu, ideál k tomu váha a už finance lezou nahoru... Dál k tomu potřebuješ lidi, drtičku ti někdo musí hlídat jinak ji máš okamžitě ucpanou, jak ji vypneš už ji nepustíš. Reciklace se bude tlačit stále víc... Spotřeba kamene z lomů je enormní...

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Drtič suti, kamene atd

#9 Nový příspěvek od bourač »

velmi moudrá slova o nakládání s odpady 8)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Drtič suti, kamene atd

#10 Nový příspěvek od Fizz »

Jo a cena taky....

No.

Ofiko? Ne, spíš na úrovni toho ze bych si to půjčil. Akorát že půjčení je tady a teď. Když to mám svý je to tady a kdykoliv.

:hm: ...

Fuuck.

Nevím furt. :321:

Mmchdm, plac mám, váhu stejne budu nejspíš pořizovat.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Drtič suti, kamene atd

#11 Nový příspěvek od red.bill »

Pokud s tím nechceš kšeftařit, je to drahá sranda na pořízení a nechat to stát v roští... jak jsem psal bez třídičky je to k ničemu, takže seš někde odhadem na 1m za verky před smrtí...

Míšánek
Příspěvky: 883
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Drtič suti, kamene atd

#12 Nový příspěvek od Míšánek »

Pokud mu stačí obyčejný betonový recyklát ve frakci 0-63 (Resta to umí i trochu na drobněji), tak třídič k tomu fakt potřeba není.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Drtič suti, kamene atd

#13 Nový příspěvek od Chose11 »

No tak těch systémů je fakt více, píše že beton, takže nejlíp čelisťový drtič, separovat železo bokem ideálně třídit, Pro sebe se to pomalu dá, pominu-li finance. Však nejprve to můžeš nadrtit a třídit se to taky dá kdykoliv, protože krmit drtičku a odvážet a třídit na hromady mi teda chvíli trvalo, než jsem to dokázal sám.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Míšánek
Příspěvky: 883
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Drtič suti, kamene atd

#14 Nový příspěvek od Míšánek »

Tak drtiče mají většinou magnet který to vyhazuje bokem.
Jinak s nakladačem jde drtič krmit i odvážet z pod pásu úplně v pohodě ;-) U drtiče v kategorii cca30 tun si člověk s cca 16 tunovým nakladačem a výše i člověk sem tam odpočine než to z té nálepky zmizí, takže to já osobně nevidím jako nějaké drama.
U toho 55 tunového Sandvika co máme to už takový relax v jednom nakladači ovšem není :smich:

Taky si myslím že čelisťák by byl lepší volba

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Drtič suti, kamene atd

#15 Nový příspěvek od Fizz »

Jj čelisťový. Bavíme se o prckovi s výkonem 5-8t/h.

Taky cihle a pod, většina betonů výše uvedená vedených je bez výztuže.

S dopravníkem bych byl zhruba a drobnostma kolem cca 200tis.

Třídička na tdn výkon malá spíš jako separace odvalu. Frakce 8-64 je pro většinu mych aplikací ok, finiš se udělá třeba kamenivem dle požadavku.

Prostě materiál co už není bordel a má využití. Na svý věci drtit nemusím fakt mi nevadí kdyzt mam dole pražce nad tím vrstvu obrubníků, pak vrstvu treba cihel a nad tím ručně bourany beton...

Nepotřebuju to pomlety ale to domkařovi kterej studuje večer dem dopředu YTub to nevysvětlis....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“