Doprava 10t čb - Brno

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Doprava 10t čb - Brno

#16 Nový příspěvek od sita »

ja se omlouvam za offtopic, ale jen pro zajimavost - muzu videt ilustracni foto jesterky s hmotnosti 10t? Mam nejaky zkusenosti s destou 3222, ktera mi uz prijde jako dostatecne velky hovado, ktera vazi cca 5t, tak bych se ze zajimavosti podival...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Doprava 10t čb - Brno

#17 Nový příspěvek od ota »

Bourači když jsem dělal v té přdešlé firmě venku byl kontejner na odpad. Vyváželo se tam jen odstřižky z plechu. Jednou za čas se vyvážel. Většinou přijelo auto a drapákem vybralo tak půlku a odjelo. Pak si šéf vzpoměl, že kontejner nechá vyvézt dočista. Za pár roků na dně droboť. Z CNC vysekávačky se tam sypala drobotina. Třeba 25l kybl od Teranovy fasádní barvy když se postavil a padaly do něj od razníku čtverečky 10x10 mm vážil 100 kg! Na tom dně masakr to se ví za ty roky ta droboť propadávala drapákem. Přijela Tatra a začal natahovat kontejner. Chlépek kouká jak auto šlo na prdel. Nic vzadu měl takovej válec a ten se nachal hydraulicky spustit dolů. Podložili jsme mu ho trámkama a on znovu začal. Když přední kola Tatrovky byla asi metr ve vzduchu povídal, klucí zkuste mi zezadu pomoct tou vaší ještěrkou. Tak jo, najeli jsme ze zedu ještěrkou a ta při 12,5 t přepouštěla ventylem. Tak jen tak co to šlo a že zatlačí proti Tatrovce. Nešlo to, kontejner byl stále na zemi. No šéf nic se neděje, klucí vezměte sem jeřáb a naložte to jeřábem. Najel vedle kontejneru. Dal se čtyřháček a začal zvedat. Nejdřív ulítly ty oka na kontejneru. No nic podvažte to. Tak jo. Bohužel jeřáb ten kontejner nakonec neodlepil od země. Převrátil by se. No kovošroťák tedy že drapákem vybere co půjde. Vybral tak půlku a kola seděly jako prase. Ne víc tam nedám. Odjel. Pak přijel a s pomocí ještěrky jsme ten kontejner naložili. A pak přišla váženka. První fůra 8 t a druhá 9t! :vysmech: Cože jen tak málo? Však to nemohl naložit! No šéf příště pojede někdo s ním na váhu! :D Trošičku vyčurancí. No co už, vždycky to tak měli, jen tak aby se neřeklo.
Dopravu seženeš kde kdo. Ale cenovka bude raketa. Musel by to bejt vytěžovák. Že by jel naspátek prázdnej a vzal to sebou. Takhle tenkrát brácha koupil v aukci v Holandsku CNC mašinu. Vůbec nic nescháněl a jeli s kolegou pro ní osobákem. Normálně co se nestalo, sehnali tam chlápka co jel do čech s náklaďákem a vezl nějaké filtry. Ty namačkali dopředu a za mašinu. Tu jim naložil a přivezl až do firmy. Zaplatili jen jednu cestu a řidičovi nějakej všimnej bonus. Tady jsou dopravci odtahovky nákladní 12t i třeba s kontejnerem. To je na ještěrku nejlepší. Najedeš s ní do konťáku na zemi a on pak natáhne na sebe a jede. Nemusíš schánět rampu, nakládku. Pak dojede na místo, spustí konťak na zem a vyjedeš s ještěrkou ven a je. Takhle jsem měl jet pro ještěrku tenkrát taky. Jenže si můj kámoš dopravce týden před tím urval přední nárazník i s chladičem když couval a koukal kam couvá. :vysmech: Hona nám dovezl pán na platu za náklaďákem. Má 18t nosnost a nájezdy na tom. Syn ho na tyči natlačil na podvalk a tradá už jel dom. Stálo to 1000 Kč. Asi 15 km. Opět se vracel od někud tak to vzal kolem nakládky. 8)
Sito chceš poslat fotku ještěrky co má 22 tun prázdná? S takovou jsem jezdil. 8) Nosnost papírově 10t ale jinak 12,5t.
Ps myslím že Bourač nás všechny ,,čučkařový" ještěrkáře přetrumfne tou čumkartou ještěrky co kdysi ,,zboural"! :vysmech: :cert: :prace:

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Doprava 10t čb - Brno

#18 Nový příspěvek od sita »

Oto, ja si asi nejaky monstra na googlu najit dokazu, ale tak nejak mi to pasuje k nejakymu velkymu businessu, kde se vsechno kolem resi jinak. Na takovy tohle nase smudlani v malym a shaneni rozumnych preprav na foru bych chtel videt o jakou cca 10t jesterku jde...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Doprava 10t čb - Brno

#19 Nový příspěvek od ota »

A a aha no odkaz nebudu dávat. Mohl bych pak od kupujícího dostat po čuni. Je to kousek někde od Tebe, možná na tu ještěrku koukáš přez plot! :vysmech: A kupec by pak mohl nadávat že to dávám sem a kazim mu obchod.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Doprava 10t čb - Brno

#20 Nový příspěvek od bourač »

si tu 60tunku (nosnost) pamatuješ. :ano:
Ještě z ní mám přední kola, až budu velkej udělám si monstrtrak. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Doprava 10t čb - Brno

#21 Nový příspěvek od Franta.cz »

sita píše: pát pro 09, 2022 10:48 am ja se omlouvam za offtopic, ale jen pro zajimavost - muzu videt ilustracni foto jesterky s hmotnosti 10t? Mam nejaky zkusenosti s destou 3222, ktera mi uz prijde jako dostatecne velky hovado, ktera vazi cca 5t, tak bych se ze zajimavosti podival...
Desetitunu jsme na Výstavišti samozdřejmě měli já ji osobně vezl z Prahy Štvanice.Kluci tam stavěli zázemí na tenisový turnaj.Jen si si nemůžu vzpomenout na značku :red:
Pro zajímavost na fotce je Kalmar váha 21 tun.Dva starší modeli jsme měli.Ta zvířata s těžký party s tím převážely po výstavišti 40 stopé lodní kontejnery.Měli nasazený háky místo vidlý jeden couval, jeden po předku a samozdřejmě na plnej céres.Ten kontyš jim v zatáčkách lítal o dva metry.

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Doprava 10t čb - Brno

#22 Nový příspěvek od ota »

Podle obrázku bych to typnul na větší nosnost. Ta naše Linde byla řekl bych menší a měla taky 22 tun a nosnost 10 tun. Jak jsem psal zvedla 12,5 t. Balíky s plechem hloubka 1250 mm. Tedy asi 650 mm od vidle na desce. Nestalo by se, že by šla na čumák. To nikdy. Přepustil rozvaděč a víc nezvedla a zadní kola furt na zemi. Taky jsme vyváželo kontejnery na délku dvouma ještěrkama proti sobě. Ale na vidlích. Na jedné straně Balcancar 3,5t a na druhé Linde. Kontejnery měly různé váhy. Od 5 do 16 tun. Většinou jsem řídil Balcancarku. Ale i Linde jsem si zavolantoval s kontenerem. Docela to byla vochmatika to vymanipulovat z boku haly a namanipulovat do tryskárny, nebo lakovny.
Jednou vedoucí vzal 9m kontejner na Linde a vezl ho na vidlích z lakovny dopředu před halu. To se nikdy nedělalo. Zvedl ho na 3,5m vysoko a couval s ním! No blázen, stačilo by najet na špalek a hodil by to na bok! Povedlo se. A druhej den praskla jedna vidle. Přizvedávali u lakovny kontejner a šla tam strčit jen jedna vidle tak to vzali s ní. A vidle praskla v tom ohybu u desky. Ale lom byl z 1/3 černej. Takže to bylo už načatý. No vedoucí se i druhej den spotil jako čuně. Že tyvole kdyby rupla včera, slisoval jsem auta na parkovišti, nad kterejma jsem s kontejnerem jel!

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Doprava 10t čb - Brno

#23 Nový příspěvek od bourač »

Oto až budeš psát tu knihu, nezapomeň na příspěvek č. 17 ten je excelentní :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Doprava 10t čb - Brno

#24 Nový příspěvek od ota »

Bourači že jsi včera škytal? :smich: Myslel jsem si na Tebe. Nevím číslo příhody. Ale stalo se mi skoro co kdysi Tobě. Jak se odborně říká ,,skoronehoda"! :D Jel jsem ještěrkou že vezmu paletu s betonovejma kostkama a zatížím si kostkama lino, které jsem rozkulil na štos dřeva. A syn povídá ,,zajeď k pětitunce sundáme z předu rezervu. Vezmeme to i s držákem, povolil jsem šrouby". Prostrčím dírou v disku nekonečnou kurtu. Sednu do ještěrky a nejel jsem k vozu. Už když jsem tam najel, bylo to fakt šikmo oproti kopci. Nevadí, syn nasadil kurtu na vidli. Zvedám skoro až na plný zdvih. Skoro navrchu se rezerva se zhoupla z vozu. Už jsem viděl, že mi ta ještěrka lehne bokem. Povídám synovi ,,málem jsem udělal salto ala Bourač jak s kolem z lokomotyvy"! Kolo nebylo tak těžký, ale bylo jako kyvadlo!

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Doprava 10t čb - Brno

#25 Nový příspěvek od bourač »

kuwa ty máš tedy pamatováka 8)
no aspoň sem si v Destě v motoru vyměnil olej, nic se jí nestalo, jen olej vytek než jsme jí dostali zpět na nohy. :smich:
Visící břemeno na vidlích = mimořádně BACHA, zhoupnutí ji převrátí na bok ani nemusí vůbec jet.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“