Pomoc s litráží kompresoru.

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Pomoc s litráží kompresoru.

#1 Nový příspěvek od Sniper »

Chlapi, co máte přehled, potřebuji rychlou radu :friends:
Mám kompresor Orlík 3 válec, který je od výrobce pomalu běžný, tedy motor není na přímo, ale přes řemenice. Netuším jakou dává litráž. Tlak 10atm.
Vzdušník mám 300 litrů

Utáhne mi tato souprava na domácí práce tohle kladivo?
Děkuji moc za rady 8)
https://www.permon.cz/produkt/78-sk-9-6-22x82
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Pomoc s litráží kompresoru.

#2 Nový příspěvek od artemio »

Tříválec Orlík má běžně 50,5 m3/hod. Takže by to chtělo aspoň jeden válec přidat :) .
Zrovna předevčírem jsem podobnou ptákovinu řešil, nestíhal mi kompresor k pískovačce, tak jsem do sestavy zařadil ještě jeden dvouválec a 8).
I když to asi bylo na hraně, aby nevypadl jistič.
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Pomoc s litráží kompresoru.

#3 Nový příspěvek od Sniper »

Právě k piskovacimu boxu jsme 3JSK s 300 litrovou nádrží používali, ale motor byl s jednotkou naprimo, takže dával víc, než ten můj a bylo to na hraně.
I když není piskovacka jako piskovacka :-/
Někde jsem dohledal, že 3JSK dává 50-70 m3/h vzduchu a ten Permon SK9 vezme 1,1 m3/min při tlaku 0,4-0,7 MPa.
Takže pokud tomu kladivu nebudu stát věčně na krku, na doma by to stíhat mohlo? :-/
Jen nevím co s tím tlakem, chtěl jsem brát vzduch přímo z bečky přes velký ventil.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Pomoc s litráží kompresoru.

#4 Nový příspěvek od ITS »

Tříválec Orlík bez řemenů, jsme používali i na větší kladivo.
Obecně "padesátka " kompresor je na kladivo dostačující.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Pomoc s litráží kompresoru.

#5 Nový příspěvek od Sniper »

Díky 8)

Vyřešeno, může se smazat.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Pomoc s litráží kompresoru.

#6 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já jenom poznámka než to někdo smaže, běžně se používaly tyto kladiva s dvouválcem jsk 75. Sice když začali chlapi bourat tak kompresor zapnul a jel celou dobu kdy byla zbíječka v provozu. Jako mechanik na půjčovně mechanizace jsem těchto kompresorů a kladiv viděl v provozu hodně a světe div se, fungovalo to. Důležité bylo kontrolovat hladinu oleje v kompresoru, páč většina jich lehla na klice jen kvůli tomu že obsluha olej prostě nekontrolovala.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Pomoc s litráží kompresoru.

#7 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ještě sniper prosím tě vyfoť mi jak je ten tříválec uložený. S řemenicí jsem viděl vždy jen dvouválce a tříválec jen vždy napřímo. Ale pokud si dobře vybavuju, tak napřímo měl motor míň otáček. Tuším
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Pomoc s litráží kompresoru.

#8 Nový příspěvek od Sniper »

Tome, díky moc za cenné informace :friends: 8)
Ještě se musím seznámit s obsluhou kladiva, to se musí také mazat a vím, že se občas do okruhu dává takový prvek, který unáší vzduchem olej.
Na tohle je ideální kompresor, co olej žere :D
Ale jak píšeš, je třeba hlídat hladinu.
Já s tím nebudu valit kubíky, mi šlo o to, jestli je to funkční souprava, abych si sem tam doma něco rozbil.
Jinak vím, že tahle kladiva se krmí buď šroubákem, nebo klasika 3 píst ČKD s půlmotorem Tatra 148 a to je úplně jiná liga.
Co se týče mého kompresoru, v návodu jsou uvedeny 2 způsoby zapojení, no a ten můj je pomalejší, díky tomu kompresor vydrží více, je kolmo k nádobě, motor taky, mezi nimi převod řemenicí a nemá tu chladící smyčku - tu ohnutou trubku dokola.
Až budu mít chvíli, vyfotím 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Pomoc s litráží kompresoru.

#9 Nový příspěvek od Tomas6 »

No ale ten ČKD pokud víš,má ty přípojky na kladiva tuším 3. Na domácí použití bohatě bude ten tříválec stačit. Do kladiva jednou za čas hrkni trochu oleje a bude to fungovat. Na domácí použití to budeš mít na věky
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Pomoc s litráží kompresoru.

#10 Nový příspěvek od Sniper »

Tomas6 píše: pát říj 21, 2022 8:50 pm No ale ten ČKD pokud víš,má ty přípojky na kladiva tuším 3.
Vím a s tím jsem i tak trochu počítal 8)
Stejně to bude většinou sloužit jako kulomet pro děcka :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20832
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pomoc s litráží kompresoru.

#11 Nový příspěvek od ota »

Tomas6 zase Jsi mi ,,nahrál na příhodu s hrkáním oleje do kladiva".
Kdysi dávno jsme kopali na zahradě studnu. Když jsme ve 4m narazili na sķálu půjčili jsme si tu Tatrovku kompresor a švagr donesl dvě zbiječky a hadice. Jo ty hadice tu má dodnes u mě v kůlně. :smich: Zapojili jsme hadice a tloukli ve studni. Samozřejmě tyhle věci se dělají když není práce venku v zimě. Takže o víkendu vždy 2m vyrubali. Druhej víkend jsme pokračovali. Venku tenkrát snad 12°C pod nulou. Mrzlo a ve studni nám zamrzaly zbiječky. Tak švagr starej zedník vzal líh a hrknul do sání kompresoru. Za chvíli se rubalo dál. Ve studni vůně lihu. Pak se sem tam preventivně hrklo do sání. Až lih došel! A znovu zbiječky zamrzaly. Krucinál teď když potřebujeme rubat, kompresor půjčenej. Tak domů a davaj nějakou lihovinu. Babička že tuhle mám flašky slivovice. Zkuste to. Hrklo se do kompresoru do sání a hurá rubalo se dál. Samozřejmě jsme rubali na dvě party a tatíkové ovládali vrátek a výsyp hlíny na povrchu. Takže já byl v partě rubačů se švagrem a strejda s druhým švagrem. A mi na povrchu vždycky se švagrem hrkli do sání slivovici a do sebe taky. Slivka byla moc dobrá. Tak znovu k babičce pro další flašku. Navečer jsme sotva stáli na nohách! A babička dorazila na obhlídku jak nám to jde. A hned chudáci klucí to jste s té zbiječky zmordovaný, sotva stojíte na nohách! Samozřejmě se to prořeklo, že jsme kompresoru upijeli. A babička nás hubovala! Pacholci jedni takhle ten kompresor obírat o tu nemrznoucí směs! A pak se u nás doma dlouho říkalo ,,podej sem kompresorovej olej"! :D

fikejz
Příspěvky: 6106
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Pomoc s litráží kompresoru.

#12 Nový příspěvek od fikejz »

Oto! :D 8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Pomoc s litráží kompresoru.

#13 Nový příspěvek od Sniper »

Já se poseru :D :D :smich: :smich:
Oťas opět nezklamal :D
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Pomoc s litráží kompresoru.

#14 Nový příspěvek od Chose11 »

Taky jsem se zasmál :D
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14670
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Pomoc s litráží kompresoru.

#15 Nový příspěvek od DanculSK »

Ota , :friends:
Ako 8)
Ono by mal niekto tie tvoje príhody spísať do kopy
Myslím že by to bola celkom veselá kniha...
Zmordovany od zabíjačky :smich:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“