Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#1 Nový příspěvek od Cobrow »

Ahoj,
Hledám někoho, kdo mi připraví - nastříhá a ohraní plech tl. 3 a 4 mm dle nákresu. Dělka do 1500mm, š do 100mm. Soukr.
Prosím přes SZ.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#2 Nový příspěvek od ota »

Nezapomeň na zkrácení u plechu. Ve výkresu pak musíš počítat s ním. Ale to asi víš, jaké zkrácení podle radiusu lisovníku a použité matrice je třeba počítat. 8)

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#3 Nový příspěvek od Cobrow »

Jj 8).

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#4 Nový příspěvek od chobotek »

Sem si říkal, co to je za divnou tloušťku 3,4mm ;-) Máš SZ.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#5 Nový příspěvek od Cobrow »

Jj, díky - píšu.

Tl. je myšleno 3 nebo 4 mm. Jo, vypadá to takto divně :zapomel:

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#6 Nový příspěvek od chobotek »

Hmm, teď jsem se vrátil od ohraňováku... A v mailu furt nic :-/
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#7 Nový příspěvek od Cobrow »

Nojo, nějak nic nestíhám :-/ . Udělám si chvilku, pošlu maila s představou, o co vlastně jde. A řekneme si co a jak.
Jinak díky moc :friends:

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#8 Nový příspěvek od jenicek »

Chobotku, kam jezdíš na ohraňovák? Do Desma nebo Jinovy?

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#9 Nový příspěvek od chobotek »

Nejbližší mám 5min pěšky na Českých Bratří, pak má kamarád v Hartě (i plasmu) a když chci něco velkého, tak Peterka ve Žďáru. Ten má i laser a svělé ceny. Vodní paprsek za rozumnou cenu pak má Tauchman. V každém případě je třeba se vyhnout tomu dobrákovi v Branné. To jsou služby k nezaplacení.

Cobrow, tu představu stačí skicnout tužkou na pytel od cementu. Model a rozviny z toho udělám snadno. Pojedu se železem do Kuřimi a celá akce má smysl, jen když se to sveze při jednom.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#10 Nový příspěvek od bourač »

železo do Kuřimi má nejvyšší prioritu, :obchod:
nerad bych, aby se akce v závěru zhatila např z důvodu překročení max. dovoleného zatížení dopravního prostředku apod. :vztek:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#11 Nový příspěvek od Cobrow »

Chobotku vidíš...... ještě dostaneš držkovou ;-) :friends:

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#12 Nový příspěvek od chobotek »

Ti ičko zas tak těžké není. A kdyby mělo dojít k překročení hmotnosti, minulý týden jsem jel k jednomu známému pro strunu do křoviňáku a před bránou stál třínápravový autovlek, na tom vleku jednosá klápěčka za traktor STS Opava (tahle: http://agroseznam.cz/cz/agrobazar/detai ... opava.html) a celé to tahala Octavia v kombíku, která zprvu nebyla přes náklad vidět. Krásný pohled to byl, škoda, že mám v telefónu tak mizerný fotoaparát. No, tak si nějak nedokážu představit, kolik by toho muselo být, aby to někdo neodvezl :D

Ještě přes víkend máš šanci, bude se tvořit skluz na uhlí a pak už tam chvíli nepůjdu neboť se nepříjemně hromadí jiné činnosti.
Obrázek
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#13 Nový příspěvek od ota »

Chobotku ještě když jsem dělal na ohraňováku vytvořili jsme nepřeberné množství skluzů na uhlí. Říkali jsme tomu ,,šufna". :vysmech: Většina jich byla nechtěná. Bo jsme s kolegou vždycky kecali a strojově ohýbaly panely do kontejneru. To je z 2, nebo 2,5mm ohnutej velkej plech do krabice. Třeba po ohnutí 2500x500mm. Na té krátké straně to mělo jen zpevnění třeba 40mm a po těch dlouhých stranách byly vždy dva ohyby. První 25mm a druhý podle hloubky a síly zateplení stěn kontejneru. I třeba 150 mm. Strojově jedeme ty panely jak jsme tomu říkali a občas se stalo že některej ze dvou u ohraňováku strčil ten druhý 150mm ohyb buďto nad doraz, nebo opřel o ,,0" doraz. Ten náš ohraňovák měl doraz jako schudek. První 0 a pak 30 odskočenej. To bylo kvůli slabejm plechum s velkým ohybem. Dala se prodleva a plech se položil na doraz 30 a obsluha tlačila plech do dorazu. Ty po nastavené prodlevě couvly a plech jel pěkně s níma. No a tak se stávalo, že jsme ohnuli zmetek. U těch panelů to něslo otočit a zmáčknout spátky a opravit to. Bylo by to vidět. Tedy kus na vyhození. A právě to byla ta šufna na uhlí. Vždycky se toho někdo ujal. Odvezl si to dom. Odřízl na krátké straně ten malej ohyb a už lifroval uhlí kam bylo třeba. Jo co já těch šufen měl v rukách!! :smich:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#14 Nový příspěvek od oco13 »

chobotek píše: pát črc 15, 2022 11:35 am Ti ičko zas tak těžké není. A kdyby mělo dojít k překročení hmotnosti, minulý týden jsem jel k jednomu známému pro strunu do křoviňáku a před bránou stál třínápravový autovlek, na tom vleku jednosá klápěčka za traktor STS Opava (tahle: http://agroseznam.cz/cz/agrobazar/detai ... opava.html) a celé to tahala Octavia v kombíku, která zprvu nebyla přes náklad vidět. Krásný pohled to byl, škoda, že mám v telefónu tak mizerný fotoaparát. No, tak si nějak nedokážu představit, kolik by toho muselo být, aby to někdo neodvezl :D
Chobotku prepáč, ale toto mi vytiahlo takú spomienku. Pred mnohými rokmi som robil u oknárov a profily sme nosili na 6m dvojosovom vleku. Asi maximalny rozmer čo sa dal zapnúť za dodavku.. Raz tak nabehol šef do dielne - hybaj pre vlek, je u kamaráta v druhej dedine. No dobre ale dodavka tu nie je :-/ Zober traktor. :pistol: Reku ja sa s traktorom tatariť nebudem, zobral som svoju Fiestu , malého trojdveráka. Vlek bol prázdny tak ho ako tak potiahla. Na začiatku dediny ma predbehli policajti, a len očami gúlali. Že ty si od oknárov? od Mira? hovorím že no ano. Tak rýchlo zmizni kým ťa niekto nezbadá, my sme si mysleli že sa ten vlek odtrhol lebo auto cez neho vobec nebolo vidieť. Ešte šťastie že šefino bol figurka známa široko ďaleko. Inak by to bolo na papiere. :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stříhání a ohranění plechu tl. 3,4 mm

#15 Nový příspěvek od ota »

Oco se poseru, zase příhoda. Musím, omlouvám se za nevhodný příspěvek. Ale já za to nemužu. :typek:
Kdysi dávno chytili souseda s jeho Wartburkem kombi kolicajti někde v Práglu na takové té hlavnější silnici. Už bylo šero, proto se vydali na cestu. :vysmech: Za Wartburkem tahli náklad a předjeli je policajti a zastavili. Policaj přišel k sousedovi ten stáhl okýnko. A policajt že pane řidiči, víte že tahnout osobním autem nákladní auto je zakázáno? A soused ano to vím. A policajt no a proč to prušujete? A soused ale já nic neporušuju. A policajt že táhnete za osobním autem malý autobus! A soused já ten autobus Čavdar netáhnu, já ho přeci vezu na vleku! A vylezl a jde to policistovi ukázat. A policajt ajo, já myslel že to táhnete. A vy pod tím máte vozík. Tak to jo, tak pokračujte, a jeďte opatrně. No už ho nenapadlo, že autobus Čavdar bývá těžší a ten Wartburk ho má plnou prdel! U autobusu sundali akorát kola, aby nemuseli dávat pozor na výšku. A tradá s ním na cesty!
Je a ten druhej potvor co soused táhnul za feldou to mám v mobilu obrázky když s tím večer přijel. Tak až budu psát z mobilu tak to dám fotku. :smich:
A pak mám od souseda ještě příhodu, když za Wartburkem vezli telefoní sloupy na vozíku. Tu zase někdy jindy. :vysmech:
Jé ono to jde z mobilu doplnit! No foceno po tmě. :(

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“