Hlavní jistič

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: Hlavní jistič

#31 Nový příspěvek od radek »

Tak se mi povedlo zprovoznit dům, odchod do dílny byl jištěn jistíčem 25A a to samé je u hodin. Po výměně za 20 A začala padat dílna a hlavní jistič. Komplet jsem všechno prošel a našel rozkousaný kabel na půdě, šla fáze proti nule, ke všemu na to myši natahaly mraky bordelu. Po opravě jde dům bez závad. Dílna po zapnuti jističe pro dílnu drží až do doby , kdy naběhne čerpadlo u kotle. To je zálohované záložním zdrojem s měničem a baterii 12 V. Zhruba po hodině až dvou provozu čerpadla padne jištění dílny 20A a hlavní jistič u hodin 25 A. Když odpojím měnič a připojím jen samotné čerpadlo stane se to samé. prostě dílna bez dlouhodobé zátěže drží a pod zátěží padá. Zítra bude další kolo a sobotu přijede známy a bude měřit.

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: Hlavní jistič

#32 Nový příspěvek od radek »

Ješte bych měl jeden dotaz. Kotel viadrus U 26 , oběhové čerpadlo , záložní zdroj https://www.nahradni-zdroj.cz/mtn1/, starší tip, stejné funkce, má funkci příložného termostatu a topenář mi ještě přidal jeden příložný termostat přímo na trubku z výstupu kotle. Stane se něco, když termostat na trubce vyřadím

chobotek
Příspěvky: 10599
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Hlavní jistič

#33 Nový příspěvek od chobotek »

Na základě příhody s čerpadlem na obvodu osvětlení ve sklepě jiného přispěvatele fóra bych si dovolil odhadovat, že stane. Jestli ono to nepadne, když chladne kotel a ty termostaty se nějak ftipně potkají...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: Hlavní jistič

#34 Nový příspěvek od radek »

Na záložním zdroji mám termostat na 50 , v reálu je to 10 víc , prilozny na trubce je na minimum 30 , ale čerpadlo stejně jede jen podle termostat ze záložního zdroje . Když se semnou oba termostaty musí dojít tedy ke zkratu .
Jen mě mate ze to fungovalo deset let .

chobotek
Příspěvky: 10599
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Hlavní jistič

#35 Nový příspěvek od chobotek »

Bez toho, aby se tu objevilo schema nebo aspoň popis zapojení je to na křišťálovou kouli :)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Hlavní jistič

#36 Nový příspěvek od Fizz »

Mě vyhazovalo cerpadko proudovku sporadicky, po několika hodinách provozu od narození, předtím jelo non-stop asi rok a půl 24/365, zdálo se cajk, je připojený plně v plastu, tak jsem ho dal na zásuvku bez chrániče tuším ze po týdnu umělo shodit i 32A, za tepla, po zapnutí běželo nekolik hodin a pak tma. Oprava jednoduchá, nový kus.

Zkus čerpadlo napojit prodluzovakem z jiného okruhu, tak poznáš jestki to shazuje okruh či k ono.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní jistič

#37 Nový příspěvek od fajlla »

Tak hlavně že se našla příčina. Když to makalo 10 let musí to makat dál i v tomto zapojení. Jen bude něco odpálené.

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: Hlavní jistič

#38 Nový příspěvek od radek »

Obrázek

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Hlavní jistič

#39 Nový příspěvek od jenicek »

Narychlo ještě zkontroluj, jestli u čerpadla není někde porušenej kabel (boule, zlo apod.). Nám tohle dělal v hasičárně prodlužovák. Za studena OK, jak se na to dala trochu větší zátěž a kabel se ohřál, tak šlus. Šel jsem metodou půlení prodlužováku a našel přesně místo, kde byla fáze prodřená k nuláku, ale ne zcela. Jak se izolace ohřála a změkla, tak se to při pohybu spojilo a vyhodilo jistič.

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: Hlavní jistič

#40 Nový příspěvek od radek »

Kabely od čerpadla a termostatu byli v listě složené napůl protože byli dlouhé . Ještě dam nový kabel k cerpadlu a vyradim těm prilozny termostat , pojedu na ten ze zdroje .

chobotek
Příspěvky: 10599
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Hlavní jistič

#41 Nový příspěvek od chobotek »

Takže poloměr ohybu byl tak dva průměry kabelu? ;-)
Ten vnější termostat je tam opravdu k ničemu. Nezmínil se pan topenář proč ho tam dával? (čistě ze zvědavosti)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

HMB
Příspěvky: 89
Registrován: stř zář 16, 2020 1:01 pm
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní jistič

#42 Nový příspěvek od HMB »

Ahoj,

takže jedna myší závada vyřešena :)
Když jsi u těch termostatu....jeden je na 220 a jde přímo ze záložního zdroje. To druhé když tak koukám na ten produkt MTN je pouze teplotní čidlo, tudíž malé napětí, žádný ztrat se nekoná, nikdy se to nepotká.
Výrobce k výrobku přímo dodává teplotní čidlo a v popisku sděluje, že v případě vestavěného termostatu, přístroj sepne čerpadlo pouze při dosažení nastavené teploty, tím šetříte elektrickou energii (čerpadlo "běží" pouze pokud je zatopeno). Veškeré přepínání provozních stavů provádí záložní zdroj MTN1 automaticky, bez nutnosti zásahu obsluhy.
Když už to k přístroji bylo, tak tipuji, že ten co ti dával tu zálohu dohromady ti to osadil všemi komponenty. Já bych to tak udělal.
Myslím si, že ti to udělal dobře, protože to teplotní čidlo k výrobku vypadá dost šmejdsky. Proto ti nedal výstup ze záložního zdroje přímo na čerpadlo jak uvádí výrobce, ale ještě to přehnal přes pořádný přítlačný termostat, který vlastně funkci toho vestavěného teploměru činí zbytečným. Nedivil bych se ani, kdyby ta funkce vestavěného čidla teploty byla vyplá.

Jinak jak píše FIZZ - výměna kus za kus. Mě se něco podobného stávalo s čerpadlem ve studni. Párkrát vyhodilo po pár minutách chodu jistič a potom hotovo.

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: Hlavní jistič

#43 Nový příspěvek od radek »

Dnes přiměřené ještě privody do domu , dílny a garáže , vše ok, jen přívod do zděné pergoly , kde je krb , byl naměřen kabel ve zkratu . Vedení v mědi 3-2,5, uložené v chráničce, délka cca.6 metru. Jsem zvědavý , až to vytáhnou , zda bude ohlídají od myši , nebo bude pruraz.
Co se tyče instalace u kotle, vyřadil jsem prilozny termostat na trubce topení , vyměnil přívodní kabel k cerpadlu , původní byl zlomený na fázi , což se projevilo při zátěži . Termostat u záložního zdroje funguje dobře .
Tak doufám , ze je to konec s myši haveti.
Jinak děkuji za rady

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Hlavní jistič

#44 Nový příspěvek od Sadra17 »

bohužel do nových babelů přidávají tuším kostní moučku tak jim velice chutnaji
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“