Ještěrka Balcancar za cenu šrotu.

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Ještěrka Balcancar za cenu šrotu.

#1 Nový příspěvek od ota »

Přátelé šéf chce odvézt tuhle 3,5 t ještěrku do šrotu. Je to Balcanar s naftovým motorem. Motor momentálně rozebraný. Je třeba vyměnit vložky. Z vrchu se uvnitř oloupala hrana vložek. Jinak zdvih, hydraulika řízení, převodovka fungovala. Převodovka je 3 rychlostní a druhá páka dopředu dozadu. Na nějaký domaděl, nebo doma manipulátor ideální sestava. Věž je kompletní ta fungovala dobře. Kvůli závadě toho motoru odstaveno v rohu haly. Případné naložení není problém, je tam 10t portálovej jeřáb. Nejlíp odběr vcelku. Když by nebyl o celek zájem, asi by se to nechalo se šéfem ukecat na jednotlivé díly. U přední nápravy je vyndaný buben tuším. Zájemce by si pak mohl na místě vymontovat sám. Zase nakládka není problém. Ještěrka váží 4700 kg. Bylo by to za cenu šrotu. Pak ty jednotlivé díly po dohodě. Jo to kolo šípové navrchu k tomu nepatří, to je od jiného stroje.
Ještěrka je v hale ve Chvaleticích vedle elektrárny u Přelouče. Do haly lze vjet i kamionem, kolem je asfalt.
No myslím že je ji škoda odvézt do šrotu, proto sem píšu. Případný zájem pište sem pak bych třeba v SZ dodal kontakty.
Pár fotek, je trochu zarovnaná, ale není problém pro případného zájemce věci dát stranou.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

syncon
Příspěvky: 270
Registrován: čtv led 07, 2010 12:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Ještěrka Balcancar za cenu šrotu.

#2 Nový příspěvek od syncon »

kdyby náhodou vzal bych věz s deskou
RS 09

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ještěrka Balcancar za cenu šrotu.

#3 Nový příspěvek od ota »

Dobrá nahlásím šéfovi. Zatím by to chtěl v celku. Ale když mu rupne v kouly bude se s tím počítat. On ale jak je zvědavej, tak koukal na bazoš. A tu věž by asi za šrot nenechal. Ale to by se domluvilo. Ona je to slušnej kus nábytku.

syncon
Příspěvky: 270
Registrován: čtv led 07, 2010 12:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Ještěrka Balcancar za cenu šrotu.

#4 Nový příspěvek od syncon »

diky , ja byh ji vzal i celou ale ono 6kčx5t s dopravou 30tis a to by mě žena vystehovala
RS 09

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Ještěrka Balcancar za cenu šrotu.

#5 Nový příspěvek od artemio »

Ještě že to mám k tobě tak daleko. Mám cukání na pohonnou jednotku (motor, převodovku, chladiče, čerpadlo)
Být to blíž, vezmu to komplet a nehodící se odvezu do šrotu. To by zase bylo :baf:
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Ještěrka Balcancar za cenu šrotu.

#6 Nový příspěvek od Veteranista! »

Takových nás tady je, kdyby jela, tak by to šlo po ose třeba :D :vysmech:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ještěrka Balcancar za cenu šrotu.

#7 Nový příspěvek od ota »

Ten pohon je tam parádní. Tedy převodovka. Taky jsem si říkal, kurva to by byl pohon na manipulátor domácí výroby! Máš 3 kvalty a páku na reverz. U toho manipulátoru vrazit motor s převodovkou dozadu, jako závaží a vcelku je pak jedno, když se ten pohon otočí. Pákou reverzu strkáš dopředu dozadu i když ve skutečnosti by v ještěrce byla zpátečka a ty jedeš u domáda dopředu. Na motoru by se musely vyměnit vložky. Ty jsou špatné z vrchu oloupané. Poptávali je a dají se kopit nové. Ale šéf řekl, že se to nebude opravovat, nemáme mechanika a nechce to vozit do opravy kamsi. Koupí prej jinou, až se ta druhá co je funkční pojebe. Ta je stejná.
Syncon udělal bys to jak píše Artemio. Vyndal by Jsi si co by se Ti hodilo a ostatní odvezl do šrotu. A něco by se vrátilo. Auto s rukou by Jsi sehnal. Tam to naloží jeřáb, to problém není. Akorát pak doma to složit.

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Ještěrka Balcancar za cenu šrotu.

#8 Nový příspěvek od artemio »

Já už s tou převodovkou zkušenosti mám. Měl jsem ji na stroji, pak jsem tam dával DFG z Jungheinrichu, a tuhle prodal. Ale to DFG nemaká tak, jak bych potřeboval, tak přemýšlím o návratu na mechaniku. Reverz je tady na všechny 3 kvalty, ne jako u desty. Akorát dozadu je pomalejší asi o 25% oproti jízdy dopředu, takže se musí přemýšlet o směru otáčení u náprav. Někde mám fotku, kde jsem si převodové poměry počítal a psal lihovkou na tu převodovku. :zapomel:
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“