Elektrocentrála na pevné stání k domu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7810
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#301 Nový příspěvek od Fizz »

Tak vylez na střechu, treba 5'C, pokud nedáš k flasce halogen aby si aspoň trošku ji přihřál budes už v půlce myslet ze je prázdná.

Centrála i se splynovacem se ohřeje sama (alespoň moje zakrytovana), pokud neohřeješ flašku která se sama ochlazuje odparem je to na prd.

Ted jsem si vzpomněl jak jsem ryhoval na stavbách, kosa jak hovado, jediná tepla věc v okolí výfuk ryhovacky, celej den jsem byl u něj, bunda sice smrdela ale aspoň šly udržet ruky na dálkovým ovládání. A ještě jsem si ohříval čaj.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8968
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#302 Nový příspěvek od Sniper »

jean píše: stř lis 02, 2022 12:13 pm Zas to zeniete do extremu. Tatra mala 3,5 litrovy motor
To není o objemu motoru, ale o distribuci plynu.
Běžně zamrzaly motory z Favoritu, nebo litrové VW.
Zplynovač prostě musí být vyhřívaný, pokud je potřeba výkon a spolehlivost a to si myslím platí i u malého motoru 200-400ccm,kde budou obzvláště malé trysky, které se ucpou hned.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Joe66
Příspěvky: 1491
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#303 Nový příspěvek od Joe66 »

Len na dobru centralu potrebujete aj lepsi splynovac a nie tie cinske :jazyk: Poznam kamarata co dal na hondacku 200cm centralu ten lacny cinsky splynovac s karburatorom .A centrala zacala potom zle startovat + nerovnomerny chod + ani na plyne to nebolo najlepsie. Ze po par dnoch laborovania sa vratil k povodnemu original
karburatoru a kaslal na to :jazyk: Kto chce nech si radsej zozenie staru 2valcovu ckd centralu.Ale tu 1500otackovu -nie 3000. 3valocove su vacsinou 1500otackove. A do nafty nech naleje petroleja + par stamperlikov stihl oleja a nastartuje aj po polroku bez problemov. A ma istotu dobrych startov a za den spali priblizne 20l nafty :)

J.A.Y.
Příspěvky: 1961
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#304 Nový příspěvek od J.A.Y. »

K ohrivani - ohrivas jen misto, kde se zplynuje. Tzn. pokud ten bazmek misto karbece je delanej na privod kapalnyho, potrebuje dodat teplo a flaska vzhuru nohama se vsema nevyhodama z toho plynoucima (neprakticnost, bordel, pouzivat jen svoje flasky), pripadne pouzit kompozitovou, ktera je na odber kapalny faze delana.
Jestli je to jen davkovac plynu, pak je opravdu potreba ohrat flasku.

Fizz
Příspěvky: 7810
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#305 Nový příspěvek od Fizz »

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1593444 ... ynaset.php

Pro traktoristy, bagristy a různý jiný "....isty".
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1394
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#306 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, i když jsem přečetl celé téma, nikde není jak se pozná rozdíl u vojenské centrály s 603kovým motorem která je na 1500 a nebo 3000 otáček . Jedná se mi o to, že mi známej vnucuje tadytu centrálu, sice bez originálního motoru, ale dává mi k tomu motor 190 z MB . Ví někdo jak poznám na kolik otáček ta centrála je ?

kaco
Příspěvky: 18
Registrován: pát dub 10, 2020 1:53 pm
Bydliště: Zvolen

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#307 Nový příspěvek od kaco »

Tam boli dva výkonnostné typy sa mi zdá že 15kva ťa išla na 1500 a 30kva ta na 3000,

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1394
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#308 Nový příspěvek od drtikol »

Díky .

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“