Elektrocentrála na pevné stání k domu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#46 Nový příspěvek od imaginaro »

A porovnání vyrobeného tepla třením a vyrobeného tepla systémem generátor/spirály?

mimo to, snajpr měl původně jiný dotaz a já se mu sem navezl:

cituji:
"Uvažuji nad pořízením starší vojenské na jednoosem podvozku, která by byla doma jako záloha, aby utáhla "běžnou" domácnost, která není energeticky náročná, ale zároveň zabrala i v dílně, jejíž vybavení se bude časem měnit a rozrůstat, prozatím jen svářečka CO Omicron 220 a Orlík 3 válec."
=máte/znáte/poradíte?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#47 Nový příspěvek od chobotek »

Mám dojem, že jsem odpověděl. Takže asi nechápu, na co se ptáš. Telegraficky: energie do generátoru nebo třecího vehementu leze po hřídeli. Odtud z generátoru po drátech (elektřina) a ventilací stroje (teplo), z třecího elementu jen teplo. A teď záleží jen na tom, kde se má která energie zjevit a být ku prospěchu :-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#48 Nový příspěvek od honzasl »

imaginaro píše: čtv říj 28, 2021 9:39 pm A porovnání vyrobeného tepla třením a vyrobeného tepla systémem generátor/spirály?
Všechny ztráty jsou ve výsledku teplo. Účinnost generátor- přímotop je 99%, co vlastně řešíme za problém? Přeměna mechanické energie přímo na teplo se používá ve specifických případech dynamických brzd, jak již bylo napsáno, ohřát se tímhle teplem můžeš třeba v autobuse při sjíždění alpských dálnic :)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#49 Nový příspěvek od Sniper »

Také nevypadá zle, dělalo se něco ve dvou nebo 3 válci?
Ale za ty prachy asi tu Kubotu, co? :-/




Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6002
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#50 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Sniper píše: pon lis 01, 2021 8:05 pm Také nevypadá zle, dělalo se něco ve dvou nebo 3 válci?
Ale za ty prachy asi tu Kubotu, co? :-/




Obrázek
Ta ba obrázku má pouze 7 kW.
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#51 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#52 Nový příspěvek od imaginaro »

to je krásnej kousek :zamilovany:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#53 Nový příspěvek od Fizz »

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1422386 ... dnotka.php

Pro dráteniky asi zajímavý.

Prý umí ostrovní provoz.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#54 Nový příspěvek od fikejz »

Velice pěkné (je otázka co by stála oprava), ale i s polovičním výkonem by bylo silné až moc. Stačilo by mi nějakých 6-8kW v elektrice a maximálně 18kW v teple.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#55 Nový příspěvek od Fizz »

Tak generátor dáš menší. A motor pojedeš nižší otáčky. Ten udávaný vykon je maximální.

V kombinaci s bateriovým úložištěm budeš nezávislý. Já mam obdobu, provozovatelnou na bioplyn, popř drevoplyn. 8)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#56 Nový příspěvek od chobotek »

V kombinaci s bateriovým úložištěm je kravina točit cokoliv na synchronních otáčkách. Protože výstupní napětí je nakonec stejnosměrné, je lépe použít alternátor (nebo rovnou dynamo) a cpát to přímo do baterek. Výstup se potom rozstřídá podle potřeby.
Napůl vážně: zakoupil bych toto: https://www.meccalte.com/en/products/al ... nt-magnets spřáhnul s nějakým vhodným vodou chlazeným dieselem přestavěným na zemní plyn a tím bych se na chvíli zabavil tak, že bych nemusel psát do vakcinačního tématu. A kdybys to fikejzi myslel vážně, tak ti ty komponenty vyberu a spočítám, co od toho můžeš čekat ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#57 Nový příspěvek od fikejz »

Kdybys viděl můj seznam "co je potřeba udělat" (a to jsem jej už před několika lety přestal aktualizovat, protože mě vyloženě štvalo, že na něj položky přibývají rychleji než ubývají), a pak jakou mám "rozpracovanost" zkombinováno s tím, že poslední dva roky chodím ze zaměstnání nejdřív po nějakých devíti až deseti hodinách, bylo by ti jasný, že nic takovýho v dohledný době realizovat nebudu. Leda, že by mě někdo naklonoval, nebo poskytl čeledína. Před chvílí jsem přišel z venku (z "dílny") vymrzlý jak drozd a to jsem zcela výjimečně přijel domu fakt brzy - těsně před čtvrtou.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#58 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#59 Nový příspěvek od ota »

To Fizz jednu jsme měli na vojně. Tahle centrála s motorem Tatra 603 žrala i trávu kolem sebe, když ji nastartoval. Tankovali jsme na ní veškerej benzin co se projel navíc. Nechala se běžet kvůli motohodinám a ona měla nějakou nesmyslnou psanou spotřebu. Takže zbývalo, protože běhala na volnoběh. Na cvičení jsme z ní měnili benzin za pivo se starousedliky.
Ona musí na to aby to fungovalo dávat správný výkon proudu běhat v 3000 ot/min. Když jsme ji nechávali na volnoběh nenapájeli jsme s ní nic, ale motohodiny točila normálně.
Prostě benzin nee. Ten musí běhat kolem 3000 ot a vejš. Proto i víc papají.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#60 Nový příspěvek od thovt »

Počítej 10 litru benzinu na hodinu.
Problém je těchto motorů byl karburátor špatně těsnily klapky.
Těsnost sytiče a další.
Tenhle motor spíš na LPG plyn.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“