Elektrocentrála na pevné stání k domu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8967
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#31 Nový příspěvek od Sniper »

Možná luxusní, ale kurwa ta cena :vztek:
A jak se na tom něco vysere, tak to bude zase porod.
U mě prostě vede vzduchem chlazená Slavie, tu si opravím sám a český generátor, který mi opraví každý druhý elektrikář v dedine :-/
Asi jsem zpátečnický, ale už se mi to vícekrát vyplatilo 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

fikejz
Příspěvky: 5943
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#32 Nový příspěvek od fikejz »

U vzduchem chlazenýho agregátu bude potíž s využitím odpadního tepla. Na to mi přijde vodník lepší.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8967
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#33 Nový příspěvek od Sniper »

Ale já to teplo nepotřebuji nutně využívat. Stejně tak bych nevyužil vodníka, i když by mohl nahřívat boiler :-/
Koneckonců stačí dodělat výměník na olej, výfukové plyny a umí to i vzducháč.
A tím, že bude v uzavřené, staré hospodářské místnosti, bude mi ji temperovat a vysoušet, vlastnost k nezaplacení, když tam skladuji dřevo 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

fikejz
Příspěvky: 5943
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#34 Nový příspěvek od fikejz »

Já taky topím primárně dřevem, ale zas na druhou stranu, když běží generátor a odpadní teplo se využije na topení (a že toho tepla je víc jak výkonu do elektřiny), tak mi přijde rozumný s tím topit.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7809
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#35 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4734
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#36 Nový příspěvek od imaginaro »

Když je řeč o topení, napadla mě jedna věc - je tu někdo kdo by uměl spočítat jestli nějaký točivý moment vyrobí elektrogenerátorem víc/míň/stejně elektrické energie kterou by se pak vytápělo, než kdyby se tímto točivým momentem pohánělo třecí zařízení, kterým by se pomocí výměníku topilo? Jen mě to napadlo jestli by to tření nemělo vyšší účinnost.
Snajpře promiň, ale postřehl jsem debatu o vytápění nějakým pohonem, tak mi to blesklo. :friends:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Fizz
Příspěvky: 7809
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#37 Nový příspěvek od Fizz »

Shorelo by to, realizovat tepelnou výměnu na tak malé ploše by byli složitý, navíc opotřebení materiálu atd.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4734
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#38 Nový příspěvek od imaginaro »

Možností je přece spousta v dnešní době, navíc já jsem nepsal o malé ploše. Může to být velký a široký setrvačník, může to být namazané a nemusí to být síla vyloženě brzdná. Ale to už jsou konstrukční problémy, já se ptal jestli by to někdo matematicky spočítal, stejně jako Albert Betz v roce 1966 vypočítal maximální možné využití síly media (např.větru) pohybující se určitou rychlostí na 59%, od tohoto "bodu" medium překážku(turbínu) raději "obteče".
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

duchodce
Příspěvky: 4437
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#39 Nový příspěvek od duchodce »

To by možná bylo lepší "škrcení" oleje ,nebo přímo vody. Nevím jak moc má vliv hustota bržděného media...
A ještě dotaz ,nespočítal někdo kam přijde dráž uložit 1 KW energie jestli do olověných ,louhových baterek nebo do těhle nových "úložišť"?
Neřešte velikost ,váhu,životnost,pouze cenu.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5424
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#40 Nový příspěvek od thovt »

Celý problém je v tom že se vyrábí energie nízkonapěťová obnovitelných zdrojů to na dvě věci, už věděl i Tesla

chobotek
Příspěvky: 10433
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#41 Nový příspěvek od chobotek »

Uměl bys tu větu napsat nějak srozumitelněji?

Mimochodem, proč tam má stát elektrocentrála? Nestačí generátor do třetího bodu?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.


J.A.Y.
Příspěvky: 1961
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#43 Nový příspěvek od J.A.Y. »

imaginaro píše: stř říj 27, 2021 11:18 pm Když je řeč o topení, napadla mě jedna věc - je tu někdo kdo by uměl spočítat jestli nějaký točivý moment vyrobí elektrogenerátorem víc/míň/stejně elektrické energie kterou by se pak vytápělo, než kdyby se tímto točivým momentem pohánělo třecí zařízení, kterým by se pomocí výměníku topilo? Jen mě to napadlo jestli by to tření nemělo vyšší účinnost.
Snajpře promiň, ale postřehl jsem debatu o vytápění nějakým pohonem, tak mi to blesklo. :friends:
Je i bezkontaktni ohrev magnetama. Videl jsem to kdysi na yt ale nechce se mne to hledat :) princip bude ten, ze se meni mag. pole a tim se vlastne vyrabi proud, kterej jde ihned do zkratu. Ale nic se neobrzdi, nespali. Jen by to chtelo bednu poradnejch neodym magnetu a hura do pokusu.

chobotek
Příspěvky: 10433
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#44 Nový příspěvek od chobotek »

Pokud jde odpadní teplo generátoru do objektu, odpovídá topný výkon tomu třecímu vehementu. Přiznám se, že jsem nečetl celé vlákno, tak mi smysl tohoto řešení uniká :-/
Tomu "bezkontaktnímu ohřevu magnetama" se většinou říká retardér a teplo je odpadem. Obecně je tepelná energie její nejméně ušlechtilou formou a lituji každého, kdo má v úmyslu ji vyrábět záměrně z jakékoliv energie ušlechtilé (tedy jakékoliv, jak z předchozí definice plyne).
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Elektrocentrála na pevné stání k domu

#45 Nový příspěvek od honzasl »

duchodce píše: čtv říj 28, 2021 11:11 am To by možná bylo lepší "škrcení" oleje ,nebo přímo vody. Nevím jak moc má vliv hustota bržděného media...
Vymýšlíte vymyšlené. Ta věc na přeměnu mechanické práce na teplo se jmenuje retardér a má ji každý moderní náklaďák.
Neplést s motorovou (výfukovou) brzdou.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“