Novy kotel

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Novy kotel

#31 Nový příspěvek od poulm »

Ifa Turbo:
vracejí se staré časy, kdy mít dům znamená ovládat desatero řemesel a víc. Nějak se ta kapitalistická iluze nenaplnila, že si na všechno někoho zavoláš a on ti to na počkání profesionálně udělá za peníz přijatelný pro průměrného občana :-(
Já se nyní chystám na zednicko-betonářskou práci a to udělat si nové 4 schody u vstupních dveří do domu, které mi firma po 4 měsících telefonování a prošení nacenila na 95tis. Tak fajn no, děkuji za ochotu. Ještě že jsem nevyhodil míchačku :smich:
Kotle jsem si taky připojoval sám a jelikož umím trochu svařovat, tak jsem si ty spletence kolena a dvoucolové trubky na prasáka k sobě svařil normálně obalovanou elektrodou a v pohodě :-) A tak je to doslova se vším. Ještě zvažuji, že bych se ve stylu "home-office" z youtubu či googlu po večerech vyučil dentistou a opravoval si i ty zuby sám :smich: :smich: :smich:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

chobotek
Příspěvky: 10604
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Novy kotel

#32 Nový příspěvek od chobotek »

Jo, to teď dělám. Tam už jsme se taky dostali. Profesionál přijde na řadu až 1. září.
Jsem rád, že sem píšete, dám to přečíst drahé polovici v naději, že se všechen ten vercajk začne míň vadit :D
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Novy kotel

#33 Nový příspěvek od jenicek »

Chobotku jestli Tvoje paní a moje paní nejsou ségry... :D
K čemu je třeba takovej traktor? No úplně k hounu, akorát to stálo prachy!
Druhej den: Hele, potřebuju přivýzt 2 káry kompostu na skalku, hnůj a přestěhovat ty velký kameny, se kterejma nehnu, jo a taky přejezdi tim točícím rejčem záhon, ať ho nemusim rejt... :D

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Novy kotel

#34 Nový příspěvek od poulm »

jenicek: to není možné, to je mi nějak strašně povědomé, ty ženské se někde klonují ve velkém? :D :smich: :vysmech:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Novy kotel

#35 Nový příspěvek od jenicek »

Ženský celý nééé, karoserie dělá konsorcium, každá vypadá jinak. Akorát jsou všechny postavený na jedný platformě a sdílejí stejný procesor a čipovou sadu. Jo a taky z výroby padá dost zmetků, poslední dobou jak se všude šetří tak čím dál víc. :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4810
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Novy kotel

#36 Nový příspěvek od imaginaro »

S prominutím bych to ocnačil ne za ČIPOVOU SADU, ale za ČIPOVOU VADU. Tato vada se projevuje prâvě tím brbláním :D
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2967
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Novy kotel

#37 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Hoši, hoši. Instalatéři potažmo topenáři jsou nejpreferovanější a taky nejhladovější řemeslo. Bez nákupu materiálu "přes ně" se jich nedočkáte. Pominu nedostatek tepelek a jinejch vymožeností (velkoobchody je prostě na skladě nemaj protože je výrobce nestíhá vyrábět) ale jestli si někdo koupí kotel nebo jinej materiál a zavolá topenářoj s tím, že materiál má a chce jen práci, tak nepochodí. Instalatéři maj ve velkoobchodech velikánský slevy cca 20-50% i oproti internetovejm obchodům takže s vlastním materiálem pro ně není nikdo finančně zajímavej. Znal jsem instalatéra (na práci dost drahýho) kterýmu velkoobchod navážel zboží přímo domů. A když něco pro nějakýho zákazníka sháněj, volaj do velkoobchodů v okolí, kdo jim dá na danou věc největší slevy. Zákazníkovi nikdy nepředloží účty za materiál, maximálně ho odkážou na internetový ceny. Prostě ještě než k vám přijdou, maj jistej vejvar z materiálu kolem 30-40ti%. No jo, potřebujem je všichni, že jo.

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Novy kotel

#38 Nový příspěvek od Sadra17 »

tak at si zvedne cenu za práci :-/ Pro mě je hlavní problém v tom že já potřebuju vždycky práci "na chvilku" pro ně tak 2-3 hodiny pro který mi sem nikdo nepojede :-/ při ceně instalatérů jsem si koupil první svářečku na trubky co jsem našel a při první "zakázce" byla úsporou zaplacená a ted jí vytáhnu kdykoliv potřebuju, udělám si svý 2-3 spoje a zase uklidim :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Novy kotel

#39 Nový příspěvek od jenicek »

Vláďo, třeba zrovna od Tebe přes kopec znám 3 topenáře u nás ve vsi, který nemaj problém dělat s tím, co jim dodáš. Maj však každej jiný specifika :D
1. Stará škola, ideální na samotížky a opravy starejch rozvodů, relativne rychlej, pije
2. Moderní rozvody, vyzná se, rychlej, dlouhý čekací termíny, nepije
3. Mladej, spíš na běžný věci, pro každou blbost musí jet do velkoobchodu, třeba 3x za den, krátký čekací termíny, chlastá jak duha
No a z tohodle mixu já vybírám, když něco potřebuju. :D :smich:

IFA Turbo
Příspěvky: 371
Registrován: čtv říj 15, 2009 11:16 pm
Bydliště: Praha

Re: Novy kotel

#40 Nový příspěvek od IFA Turbo »

A je tu ještě faktor dnešní doby a to nedostatek kotlů, tepelek a všeho okolo topení které nežere mraky energie. Takže můj případ kdy u výrobce byl zázrakem ještě kotel skladem z konce doby kdy nebyl svět surovin a materiálů ovlivněn válkou se musel ihned využít. Kotel byl sice drahej jak asi dnes, ale alespoň byl. Jiní výrobci na jaře již odkazovali na nejdříve podzimní termíny. Takže ani nebyl čas to brát přes instalatery, ale dovezl mi to velkoobchod který měl smlouvu s výrobcem. Dokonce kotel nedovezl přímo až domů, vzhledem k výšce auta, ale musel jsem jet s mým nákladním Volvem naproti a pak přeložit kotel na mé auto které se dobře dostane ke mě.Naštěstí mám dvoutunové hydraulické čelo a tak vše proběhlo super.
Dneska jedu do Gebo ještě pro 2" oblouky které potřebuju k tomu Viadrusu který se také nechává funkční.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Novy kotel

#41 Nový příspěvek od poulm »

Vladimír Šimo:
Takže instalatér už má vlastně zarobené, když přeprodá nějaký kotel či zařízení a nejlépe aby si to už zákazník zapojil sám, že :vysmech:
To je právě ta dnešní "zvláštní" doba, každý chce žít jenom z obchodu a práci už jenom trochu okrajově, aby se neřeklo a velmi často v pochybné kvalitě. Připadá mi, že z práce jako takové (řemesla), se už snad ani nedá žít.
Nu což, nezbývá nic jiného, než udělat si vše sám a budou to tak dělat skoro všichni, kdo nemá obě ruce levé. Možná se to zase někdy časem otočí zpět, kdy si lidi budou stavět domy sami a bez úvěrů a hypoték, tak jak to dělali naši otcové a dědové a řemeslníci budou hladově chodit dům od domu a ptát se po práci :-/
Naposledy upravil(a) poulm dne stř srp 10, 2022 12:54 pm, celkem upraveno 1 x.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Novy kotel

#42 Nový příspěvek od poulm »

IFA Turbo:
Jirko, ono je to tak dnes se vším, víš dobře stejně jako já, že třeba i autodíly, když něco hledáš, tak vidíš na netu obrovské cenové rozpětí u jedné a té samé věci, která stojí např. v rozpětí X až 5XKč, stejné je to i s těmi kotly. Dej si pozor, ono mnoho jakože prodejců se tváří jako výrobci, ale jsou to kotle přeprodané a přenálepkované z Polska. Takže kdo chce ušetřit, tak hledá a udělá si sám. Kdo ne, tak si vezme úvěr či hypotéku a pozve si nějakou "firmu" :-/
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

IFA Turbo
Příspěvky: 371
Registrován: čtv říj 15, 2009 11:16 pm
Bydliště: Praha

Re: Novy kotel

#43 Nový příspěvek od IFA Turbo »

Ahoj Pavle, ten kotel se dělá u nás a je to : https://www.ekoscroll.cz/automaticky-ko ... elety-alfa a výkon má 38 Kw. Snad to chvíli vydrží a třeba Viadrus herkules U26 z roku 2002 mě vydržel jen 18 let a díky konstrukční chybě mu praskly boční úchyty stahovacích svorníků. Tak nyní mám novější 2013 který je jinak řešený a jako záložní snad vydrží také dlouho. Podstatný je možnost spálit v nouzi vše od dřeva po jiná tuhá paliva. Dnes v novinách MF dnes je článek o drastickém zdražení vytápění elektrikou i plynem a tak se pro budoucno radši jistím.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Novy kotel

#44 Nový příspěvek od poulm »

IFA Turbo:
taky mám viadrus 2013, zatím fakčí v pohodě a je to jak říkáš, je potřeba být co nejvíc soběstačný. Ještě nějakou dobrou centrálu si chci pořídit a pak se uvidí dál.
U známého na vysočině jsem viděl litinový kotel starý skoro 100let a stále ho má v provozu, topí jenom drževem,tak asi ještě 100let vydrží :-DDD
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Fizz
Příspěvky: 7970
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Novy kotel

#45 Nový příspěvek od Fizz »

imaginaro píše: úte srp 09, 2022 4:22 pm S prominutím bych to ocnačil ne za ČIPOVOU SADU, ale za PIČOVOU VADU. Tato vada se projevuje prâvě tím brbláním :D
Občas mi to čtení jde nejak jinak ....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“