Novy kotel

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Novy kotel

#61 Nový příspěvek od chobotek »

Ještě je přinejmenším jedna. Ale furt jsem nenašel nikoho, kdo by byl ochotný podílet se na vývoji ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Novy kotel

#62 Nový příspěvek od ITS »

Uff..

Budoucnost je v jednoduchosti a askezi.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Novy kotel

#63 Nový příspěvek od chobotek »

Ty navrhuješ žádný kotel, já navrhuju, že v tom komíně nebude mít co kondenzovat. A to mj. znamená, že ušetříš na palivu. Tak mi aspoň řekni, že znáš nějakého důchodce, co dělal pro Mevu lednici...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Novy kotel

#64 Nový příspěvek od Britt »

ITS píše: pon srp 22, 2022 1:43 pm StaPo - já jsem se také postupně loučil s myšlenkami na zachování starého systému se samotíží. Ale budu muset vzít to oběhové čerpadlo na milost, protože kotel bude mít stejně ventilátor. Nevěřím v ekonomické spalování bez ventilátoru. Pokud už to bude nový kotel, tak je nutná vložka v komíně. Všechny kotle mají velmi nízkou teplotu spalin. To by měl i ten Viadrus s automatem. Komín bez vložky bude za necelou sezónu prochcaný dehtem až do obýváku. Otázkou je, zdali dnešní nerezové vložky vydrží uhlí. Odborníci tvrdí, že nevydrží, že musí být izostatická keramika. Ta neprosákne a spoje těsní. Zatím jsem potkal jen jednoho, který vložkoval nerezí před asi 12 lety a topil v uhelném automatu a tvrdí, že vložka je bez poškození. Ale asi ji celou neboural a vidí jen kousek za kotlem, kde je teplo a málo dehtu.
Mám automat na uhlí už 9 let. Komín je jenom z cihel, bez vložky a můžeš se kdykoliv přijet podívat, vždycky bude čistý jako sklo. U tohoto kotle nevím co je dehet.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Novy kotel

#65 Nový příspěvek od ITS »

Právě Ty jsi mně vrtal hlavou, protože vím, že máš automat a nikdy jsi o dehtu a vložce v komíně nepsal.
Všichni tvrdí, že jde o teplotu spalin. Snad i kvalita uhlí hraje roli. Atmos udává na výstupu 141°C. Při měření klasického kotle, který "jede" , se dá naměřit hrubě přes 200°C.
Zajímavé je, kolik má tvůj kotel na výstupu.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Novy kotel

#66 Nový příspěvek od Britt »

Je fakt, že mám jedině suché uhlí a teplota spalin na výstupu je max 130°C.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Novy kotel

#67 Nový příspěvek od fikejz »

Pánové, vůbec nejde o teplotu spalin na výstupu z kotle do komína, ale o dokonalost spalování. Pokud je palivo kvalitně spáleno nebudou spaliny v komíně dehtovat i kdyby měly teplotu třeba jen 80°C. Kvalitně spálené palivo nenechá ve spalinách dehet a tak tam nemá co dehtovat i když ty spaliny kotel uchladí na nízkou teplotu. Proto taky téměř všechny moderní kotle vyžadují zapojení s akumulačními nádobami - aby mohly hořet na optimální výkon.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Christoph001
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 16, 2022 2:13 pm
Bydliště: Žilina

Re: Novy kotel

#68 Nový příspěvek od Christoph001 »

Zdravim....zvažujem výmenu Viadrus u26 za viaflames ale zarazil ma ten max. provozni tlak len 1,5 bar. Viadrusy mali až 4 bar. Keďže viadrus je umiestnený v pivnici (sklepě) a nad ním 2 podlažia tak aj pri odstavení je tlak 1bar, v prevádzke potom 2 bar...tak zrejme sa viaflames pre mňa nehodí...ale prečo len 1,5 bar?

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Novy kotel

#69 Nový příspěvek od mastnacek »


Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Novy kotel

#70 Nový příspěvek od bourač »

Topím dřevem, komín zateplenej až pod komínovou desku. Nerez vložky. Vůbec se nezanáší, vůbec. Po několika sezónach lezení na střechu a zbytečné čištění jsem se na to loni vykašlal.
Jednou večer zvoní náhodný kolemjdoucí že mi lítaj jiskry z komína.
Zadehtované ale fest pouze nerezové čepice nad komínem, z nich se odloupávaly kusy dehtu a hořely letíce po okolí.
Takže komín nečistím, pouze ty hlavy.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Novy kotel

#71 Nový příspěvek od ibanez5 »

Christophe doporučuji zavolat do Viaflames a pořešit to. Řešení se najde. Je to dobrý kotel bez blbosti dnešní doby ( bez elektriky a zbytečných čidel) . To že máš při topení 2 atm ,to máš otevřenou expanskou? Nebo nemáš nafoukanou tlakovou expanzku a tím pádem Ti ten tlak tak vyletí? Nebo topenář neuměl dobře započítat expanzkou a máš tam malou? Neměli by to tak být, že máš po studenu 1 a když topíš tak 2 ...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Novy kotel

#72 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi a co rikate na tu polskou kopii u68? Nebo ze by visflames varili polaci a cesi si jen nechali udelat plech s napisem?

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Novy kotel

#73 Nový příspěvek od ibanez5 »

Řešil jsem to s kolegou s práce. Je to kopie Viaflames,ale za lepší peníz ... :)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Novy kotel

#74 Nový příspěvek od mastnacek »

ibanezi, prej maji licenci, ja se dost obavam, ze to mrskaj vsechno v PL

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Novy kotel

#75 Nový příspěvek od ibanez5 »

...no jak to tady chodí tak bych se vůbec nedivil :D ,ale brácha ho má a je spokojený,kolega z práce ho montoval před měsícem. Myslím že se kotlík povedl. A hlavně není tak náročný na komín.... ale to je na delší povídání... :)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“