Pomoc s oměřením hloubky vzorku

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Pomoc s oměřením hloubky vzorku

#1 Nový příspěvek od ota »

Ahoj ve spolek. Konečně jsem se dostal díky nutnosti vyčištění brzdového obložení brzd pravého kola u mojí ještěrky na vyzkoušení foukacích kol místo plných. Kolo tam sedí v pohodě ale teď mám problém. Když bych koupil fungláče gumy, nevím jestli se mi vejdou do blatníku. Když to měřím od tohodle sjetýho kola tak tam bude kolem 5 cm. A potřeboval bych, kdyby mi někdo mohl vzít měřidlo ( metr, šupleru ) a oměřit mi u nového kola hloubku toho vzorku šípu. Tohle co tam mám je Voltaire 10,0/75 -15,3". BL 30. Běžné kolo např u Bobka, vlečky, atd. Jde o to, abych neobjednal kola a pak zjistil, že tam nevejdou.. Děkuji za případné oměření.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pomoc s oměřením hloubky vzorku

#2 Nový příspěvek od ota »

Bohužel přímo v prvním příspěvku nejde dát příloha z mobilu. Tak tady

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Pomoc s oměřením hloubky vzorku

#3 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nemám možnost ti pomoct. Novou Voltyrku doma nemám, jen na půl sjeté, ale dívaje se na tu druhou fotku, tak jsem si téměř jistý že ti tam nová nevleze. Ona má nová vzorek dobře ze 5-6 cm...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pomoc s oměřením hloubky vzorku

#4 Nový příspěvek od Fizz »

Jak teď občas čumím na ty pakistance a jiný experty, skoro bych ti rekl nastrihej pruhy gumy, lepidlo + nýty/srouby, máš šípy :321: .

Ještěrák není bobek smykovej to by mohlo vydržet dost.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pomoc s oměřením hloubky vzorku

#5 Nový příspěvek od ota »

No ona má 4,5 tuny samotná. Ty plný jsou uplně k prdu doma po dvoře. Jedno se protočí na trávě a stojím.
Už jsem tu kdysi scháněl třeba kdyby byly napůl sjetý, to by stačilo. Furt lepší než to plný. Na levou stranu musím upravit disk, soudruzi ve Steinbocku udělali malou chybu a šasy ještěrky je vystouplý o 4 cm ke kolu. Musím vyřezat jeden disk a vevařit tam jinej střed asi o 6 cm mimo ten původní. Abych nemusel sundavat ty plný gumy. Ty celý kola dám do depozitu a dvě kompletní by byly šípový. Ale to chci nejdřív zkusit, jestli ty foukaný budou zvládat. Zaťím to jedno napravo je na 3 Atm a je v pohodě.
Já tak odhaduju, že by ten šípák novej mohl bejt kolem 4 cm vejška. To by s odřenejma ušima prošlo. Tak uvidím. Jestli někdo oměří přesně.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Pomoc s oměřením hloubky vzorku

#6 Nový příspěvek od ladiki »

Ahoj Oto,

v označení gumy máš chybku. Je to dezén VL-30. Výrobce má šalamounsky toleranci průměru D=780 +27mm -16mm...možná podle počtu pláten ?
Mrkni tady ...http://gigant-tire.com/wp-content/uploa ... -tires.pdf

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pomoc s oměřením hloubky vzorku

#7 Nový příspěvek od ota »

Jo zapoměl jsem, je to Ruská gumka! proto je to ,,VL". Ale je to fuk, prostě podobnou gumku ale tahle ta má 10 pláten. Takže něco s 10 plátnama tam chci koupit. Asi tyhle Voltaire. Jsou i 14 a taky 16 plátnový ale to už je pak darda za ně.
Právě potřebuju jen odhadem ten rozměr, jestli má vubec cenu se tím zaobýrat, kvůli tomu že by se nové nevešly, nebo koukat v inzercích po ojetejch. Těhle placek tu mám asi 6 ks. Tahle je jedna z ,,lepších". Ale zase zkušenost je že i takhle placatá na káře do lesa vydrží leta letoucí. Oni tam asi dávají ještě trochu kaučuku víc než tady u nás.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Pomoc s oměřením hloubky vzorku

#8 Nový příspěvek od ladiki »

tak, teď nevím, jestli já o koze a Ty o voze :)

Tyto gumy se vyrábí s 8PR, 10PR nebo 12PR...ne 14 ani 16 plátny....
Pokud si najdeš obrázky na google.....tak vidíš, jaká je reálná výška nového vzorku. Pokud znáš rozměry z katalogu+porovnáš rozměr Tvé gumy, tak to musí dát výsledek, ni ;-)
https://www.czveha.cz/10-0-75-15-3-10pr ... oltyre-set

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pomoc s oměřením hloubky vzorku

#9 Nový příspěvek od ota »

Já jsem to špatně oddělil. Ty 14 a 16 plátnový dělá někdo jinej ne Voltaire. Tak jsem to měl napsat. Protože jsem kdysi koukal na všechny možný prodejce a tam někteří mají i víceplátnové. Myslel jsem aby unesly zatížení. Ale i tahle je dobrá s 10 plátny.
Nebudu vyhledávat na google proto jsem psal sem. Třeba kdyby někdo dělal v pneuservisu tak vezme metr a změří. Nebo koupil na svůj stroj a ještě nejezdil má možnost oměřit. Byl jsem ve dvou a bohužel nemají skladem, na objednávku. Není co měřit. Jedině až si někdo objedná může mi oměřit.
Vyloženě netrvám na přesně tomhle kole. Prostě šípovej vzorek aby to mělo trochu lepší záběr než teď.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Pomoc s oměřením hloubky vzorku

#10 Nový příspěvek od Tomas6 »

Mám dojem že mitaska v tomto rozměru má vzorek menší než ta rusajda. Ta rusajda má fakt dobře 5 i víc cm. Zas tu rusajdu na tom nesjedeš. Ono na bobíku kolikrát jezdí i po hadrech a pořád drží. Trčí z toho cáry a guma pořád drží. A rusáci do ní dávají duši na které by se snad dalo jezdit i bez pneumatiky.
Ještě mne Oto napadlo, na bazoši je tuším borec s těma pneu kšeftuje, zkus mu napsat.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pomoc s oměřením hloubky vzorku

#11 Nový příspěvek od ota »

Jo povídal jsem si, že mu zítra zavolám. Tuším Moša se jmenuje. On by mohl vědět. 8)
Mitasky máme na traktoru na předku. Máme je tam tuším přez 10 roků, musel bych se podívat. Jsou tak spuchřelý až hrůza. Na vzorku to dělá už trochu boule. Je to popraskyný mezi vzorkem i z boků. Starý uplně sjetý Barumky na placku nemají ani jednu trhlinku a tyhle by byly na výměnu. Jsou fakt bídný. A právě vejš jsem psal, na káře do lesa jezdí placatý Voltaire leta letoucí. Půjčoval jsem si tu káru drív než jsem měl svojí. Byly tam takový ty s zmijovytým vzorkem. Na každý vejce jak ježek velký! Samo že mi to bouchlo. Vzal jsem v práci z teréní ještěrky sjetý ze zadu a přehodil to tam. A jezdilo to i s těma plackama ani se nemačkaly. Právě tyhle jsou už taky sjetý a nafouknutý na 3Atm a celkem v pohodě. Ta Mitaska by to po tolika letech nevydržela. Byla by spuchřelá a ny 3 Atm by ani náhodou. To by bylo o strach.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pomoc s oměřením hloubky vzorku

#12 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem zkusil zavolat prodejci. On nebyl u těch gum, ale odhaduje, že hloubka šípu je kolem 3cm. Povídal, že mi to oměří přesně. Tyhle Vltaire jsou na průměr menší než třeba Altaishima povídal. Ty že mívá taky a když je postaví vedle sebe jsou ty Voltaire o poznání menší. Zase se mi zdá 3cm hloubky docela málo na novou gumu. Povídal, že 5 cm mají už ty větší kola, na bagry, traktory.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Pomoc s oměřením hloubky vzorku

#13 Nový příspěvek od ladiki »

Oto..kdybych Tě neznal jako strojaře, tak bych Ti, ty své bláboly ani nepsal...ale už podle reálné fotky jde určit měřítko těch Voltyre a Ty furt řešíš vše jiné, než ty Voltyre...Kurwa máš gumu Voltyre..máš katalogové rozměry, máš reálnou fotku, podle které se dá vypočítat výška vzorku.........a Ty furt bádáš :-/ :friends: Nové VOLTYRE 10PR, Ti tam pasovat budou. Pořád nechápu, co vlastně hledáš :-/ :friends:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pomoc s oměřením hloubky vzorku

#14 Nový příspěvek od ota »

Takže možno smazat. Vyřešeno. Děkuji za reakce k problému.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“