kovoobrábění

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

kovoobrábění

#1 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

najde se tu někdo kdo by mě pomohl s tímto?

potřebuji upravit konusy do náboje jízdního kola. Potřebuji je zkrátit a udělat znova plošky na klíč.

originál má délku 11.5mm a já mám "polotovar" co má 15mm. Je to kalené :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8572
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: kovoobrábění

#2 Nový příspěvek od bourač »

už slyším soustružníky, brusiče, frézaře a podobný odrůdy - pokud bych je oslovil s takovým kšeftem. :nos:
Ten závit je nejspíš M10x1 nebo 0,75. Vyhrabal bych ze starých zásob osičku s příslušným závitem (nebo jí našel ve sběrně).
Na tuto osičku bych našrouboval jeden starší konus tak aby přečnívalo 11,5mm závitu osičky.
Na tento konec přečnívajícího závitu bych našrouboval nový konus který potřebuji zkrátit, tím čelem ven.
Stáhnul bych trochu oba konusy proti sobě (jako kontramatky).
Flexou tenkým (1mm) kotoučem bych tu starou osičku zkrátil, nechal bych délku jen aby se to dalo upnout do vrtačky.
Upnout tak aby ty dva konusy byly hned u sklíčidla. Upnul bych si ruční vrtačku do svěráku abych to měl vodorovný.
Spustil bych vrtačku na menší otáčky, opřel bych se loktem o svěrák a flexou tím tenkým kotoučem bych ten konus uříznul kde potřebuju.
Protože mám upnuté oba konusy hned vedle sebe otočím sklíčidlo tak aby jedna z plošek byla uplně nahoře.
Tu plošku bych opatrně, postupně vytvořil tím tenkým kotoučem, rozměry vidím těsně vedle na tom původním konusu.
Pak bych sklíčidlo pootočil a vytvořil plošku pro klíč i naproti.
Předpokládám že takto stvořené čelo se po montáži opírá o vidlici biciklu, takže nějaká 0,1mm házivost nemůže vůbec vadit.
Práce na 1/2 hoďky. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: kovoobrábění

#3 Nový příspěvek od liba23 »

Jestli máš osku se závitem co by šla chytit do soustruhu a něčím zakontrovat tak to múžu zkusit strouhnút , jestli to pude ....., plošky karbinou , Hluk

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: kovoobrábění

#4 Nový příspěvek od JardaCNC »

Pokud si dojedeš udělám ti to na počkání i s plozkami na klíč.
Máš to ke mě 32 km.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“