Varování Sbazar

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Varování Sbazar

#1 Nový příspěvek od oshurty »

Vážení, dejte si pozor na Sbazar, na podvodné inzeráty....
Chtěl jsem koupi manželce běžecký pás za 4000 Kč, když jsem odpověděl, prišla mi na email odpověď, že se mi ozve manžel. Ten se ozval přes Whatsapp, součesně inzerát zmizel, jako nedostupný. Chtěl jsem podrobnější informace, žádnou jsem nedostal, v další zpráve už slevil na 3000 Kč,
a pslal odkaz na Sbazarsafeoshop....že mám zaplatit a obratem pošle zboží spediční firmou.
První co mě zarazilo - mluva byl typický strojový překladač, na těch stránkách kde jsem měl zaplatit, vzhled karty a hlavně: místo "držitel karty" je tam "držák karty"
Takže jsem nic neposlal apodobné varování jsem našel na netu..: https://blog.avast.com/cs/pozor-na-nove ... -sbazar.cz

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Varování Sbazar

#2 Nový příspěvek od ota »

Občas odpovídám na inzeráty které mě zaujmou. Tedy skoro každý den. Naposledy byl z bazoše. Nabídka destiček na obrábění. Fotka zazadu krabičky, cena dohodou. Píšu tedy odpovědní email. Protože těchto destiček mám již pomálu a budu je brzo potřebovat. Jinak na inzeráty ,,cena dohodou, nabídněte" nereauguji. Ale jelikož budou destičky třeba odpověděl jsem. Cena přišla v emailu. Jen jako vždy věta holá. 50 Kč/kus. Moje odpověď ,,děkuji". Odpověď ,,kolik nabídnete"? Napsal jsem sumu30 Kč/kus s požadavkem o fotky destiček v realitě. Odpověď přišla: zašlete tedy o trochu větší sumu 24x destička x cena k tomu pošta 900 Kč celkem ..... na učet číslo.... "a jedna fotka blešky. Zvláštní násobilka, no neva. Obrázek asi 4x4 mm. Nevím ani jak vůbec obrázek takto lze zmenšit. :smich: No nic zkončil jsem komunikaci. Vyplavou jinde a jistě s fotkama. Je to už pro mě nedůvěrihodný prodejce. Vlastně jsem nevěděl co vůbec zaplatím. A jen peníze na učet. Občas mám bobany jestli takto placená věc na ůčet vůbec přijde. Nebo aby nepřišly třeba kameny! No zatím vše proběhlo v pořádku když jsem kupoval. Občas se mi stane, že prodávající nemá vůbec tušení jakou cestou jde balíček třeba poštou. Pán mi poslal malinkaté frézičky v krabičce od léků. Samozřejmě se otevřela. Bo ji ani nepřelípnul páskou. Naštěstí se stratila jen jedna 4 mm frézička a ostatní to nějakým zázrakem přežily.
Jak se mi to nezdá vycouvám od obchodu. Však vyplave znovu jiná ta věc a třeba ještě v lepším inzerátu. 8) Dneska je podvodníků plnej bazar. No zatím jsem vždycky nějak proplul a netrefil na žádnýho.

Honzino
Příspěvky: 16
Registrován: stř zář 30, 2020 9:55 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Varování Sbazar

#3 Nový příspěvek od Honzino »

Mám podobnou zkušenost, mají tam možnost to "nahlásit" a zadavatele hned zablokují. Nahlaste to taky , alespoň tyhle darebáky vyhodí.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Varování Sbazar

#4 Nový příspěvek od Ondras83 »

Vždyť tyhle praktiky se provozují více než 10let, že vás to ještě zvedá že židle...

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“