ohnutí trubek dle plánku

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: ohnutí trubek dle plánku

#16 Nový příspěvek od jenicek »

Kdybych to dělal já, tak koupím 1/2" varný kolena a trubky a posvářim to. Za den to musí bejt hotový a cena materiálu pár stokorun.

Koleno varné DN 15 - 1/2" - 21.3 mm
12 Kč

Obrázek

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: ohnutí trubek dle plánku

#17 Nový příspěvek od Sadra17 »

no ale jak to bude vypadat :'(
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: ohnutí trubek dle plánku

#18 Nový příspěvek od StaPo3011 »

klidně to může vypadat i nádherně, když ty svary vyleštíš tak, že je tam nepoznáš.
Švagr nám takhle dělal z kolínek a trubek dvě nerezový madla do koupelny, a svary tam nepoznáš.
Ale stojí to spoustu času a brusného a lešticího materiálu (a to i když to předtím natupo naTIGuješ, s těma jeníčkovejma sraženejma kolínkama bys to asi nezaleštil nikdy). Kdybys to měl komerčně zaplatit, tak by to asi pak na cnc ohýbačce vyšlo fakt levnějc :)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: ohnutí trubek dle plánku

#19 Nový příspěvek od vitex »

Takže ani na mé ohýbačce rádiusy nevyjdou.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: ohnutí trubek dle plánku

#20 Nový příspěvek od jenicek »

No nikde jsem nezahlíd požadavek na povrch. Kdybys to normálně posvářel COčkem, vybrousil sváry a dal na prášek a do pece, tak si troufám říct že to zvládne i méně zkušenej svářeč s dobrým výsledkem.
Pokud je požadavek do chromu, pak to asi fakt nejlepší naohejbat, možná bych věděl i kde, zkus se zeptat www.desmo.cz
Tohle ale musí vědět tazatel sám, co od toho chce. :-/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20819
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: ohnutí trubek dle plánku

#21 Nový příspěvek od ota »

Jo prášková barva, to je sviňa na povrch. Pamatuju se, dělali jsme nějaký skříně jako velké rozvaděče. Mrtě skříňí. A vedoucí že to je dobré, neserte se s tím broušením tak, aby to už odjelo. Ten komaxit to všechno schová! Samolitr, vše bylo snad desetkrát víc vidět, když to přivezli nakomaxitovaný. Ne že to schová, ale vytáhne kde jakou nerovnost. A o chromu nemá cenu psát. To je ještě horší.
Pro ten komaxit je to paráda dát potom začištění opískovat. To sjednoťí dost povrch a ten komaxit na tom pak dobře drží. Tak se to běžně dělalo.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: ohnutí trubek dle plánku

#22 Nový příspěvek od bourač »

přehlídka lenochů a vysvětlovačů proč něco nejde :-/
vždyť jsou to jen 3 ohyby. z několika prken smontovat kopýtko s vyznačenými polohami šroubů.
Ten R60 není absolutně nutný - co se týče přesnosti, když vyjde o nějaký mm jinak - nic se neděje.
Varný kolínka mají myslím menší rádius, ale existují také oblouky.

jenicek: tam někde u vás existuje pán, mistr ohýbač, adresu jsem ztratil a zapomněl.

Jediná trubka kterou jsem si nedokázal sám naohýbat bylo madlo k točitým schodům, madlo umístěné u nosného sloupu.
To je šroubovice a po marných pokusech jsem to zabalil a našel tohoto mistra. Má ohýbačku která má další kladku do boku a šroubovici mi vytvořil 8) s dodaným mustrem průměrů a stoupání zbastlený z pomocného matroše.

I nerezové trubky jdou ohýbat za tepla pomocí autogenu, jen je nutné dodržet max. teplotu, při nahřívání černýho matroše je to jedno, ale nerez se při překročení teploty dokurví.
Obrázek Obrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: ohnutí trubek dle plánku

#23 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Já myslím že by bylo lepší koupit padáky hotové :)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: ohnutí trubek dle plánku

#24 Nový příspěvek od bourač »

hotové padáky dodává např. Miroslav Kalousek. :pohlavek: ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ohnutí trubek dle plánku

#25 Nový příspěvek od pinkygsx »

je padáky jsou na moto Kawa KEL 500. Moc výrobců není. a dávat 3,5tis se mi nechce.... když vím kolik stojí materiál.... :smich:

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: ohnutí trubek dle plánku

#26 Nový příspěvek od Jaryn82 »

To chápu, ale pak když přiješ někam kde maj cnc ohybačku, tak buď tě to nebudou chtít vůbec dělat, protože to pro ně není kšeft, nebo to udělaj a zaplatíš tam za to dvojku jako nic. Já teď řeším ohnutí kolen na motorku (nejdou koupit) zadal jsem to do jedné firmy co dělá vyfuky,už na to čekám třetí měsíc a cena bude víc než když bych chtěl něco co normálně dělaj s povrchovkou v chromu.

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: ohnutí trubek dle plánku

#27 Nový příspěvek od radek »

Pokud můžeš kup hotové, z vyroby je to vymyšlené aby to vydrželo a druhovýroba nebude o moc levnější. Ja to ted budu řešit na Honda xlv 750 R,na tu se bohužel nic nedělá,tak koupím varná kolena a posvaařuji,pak to půjde do barvy.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: ohnutí trubek dle plánku

#28 Nový příspěvek od Chose11 »

nevím proč se nesmí ochranný rám třeba na traktor svařovat, ale ohýbat? Varná kolena mě kolikrát taky napadla, kvůli prasknutí?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: ohnutí trubek dle plánku

#29 Nový příspěvek od Sadra17 »

prasknutí a ostrý hrany 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: ohnutí trubek dle plánku

#30 Nový příspěvek od bourač »

Chose11 píše: proč se nesmí ochranný rám třeba na traktor svařovat,
to je dobrá otázka
vono totiž sváření má různý nuance o kterých lepič který si koupil v Baubau invertor za 2tisKč a podaří se mu slepit dvě trubky k sobě tak aby to hned neupadlo nemá ponětí.
Změna struktury (a pevnosti) materiálu v TOO (tepelně ovlivněná oblast) to je místo styku housenky s materiálem a blízké okolí.
Pro kvalitní spoj je vymyšlená věc - předehřev a dohřev. Krystalická mřížka oceli má čas se uspořádat.
Vrub to je místo na povrchu materiálu kde se stýká housenka s matrošem, je to nedokonale slité místo které má funkci jako začátek praskliny. Pokud má svár vlivem namáhání prasknout začne to vždycky tady.

Protože sám nejsem génius vkládám do trubek v místě sváru kousky kulatiny (nebo menší trubky) tak aby pár cm přesahovala do obou.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“