Oprava (renovace) ozubeného kola M6/38z z rotavátoru

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Oprava (renovace) ozubeného kola M6/38z z rotavátoru

#16 Nový příspěvek od ladiki »

Petr25...pokud plánuješ navařit tou elektrodou ty zuby, tak to nebude dobré nebo jak to říct, ideální ? Problém je, že do malé části vneseš moc tepla. To tvé kolo už někdo mastil právě elektrodou. Ideální je právě mikrotig, který nevnese tolik tepla a neovlivní původní materiál. Také je dobré změřit tvrdost zubů kola nebo aspoň "pilníková metoda"

A hlavně si pak pohrát s modelováním zubu. Ideálně zase bez zbytečného tepla, takže to rvat flexou také není ideální.....To kolo je už od pohledu chycené a je otázkou času kdy nadrbe i kolo s ním v záběru.

JE mi jasné, co Tě k tomu vede.... :-/
https://shop.retezyolomouc.cz/ozubene-k ... -z38/p5920

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Oprava (renovace) ozubeného kola M6/38z z rotavátoru

#17 Nový příspěvek od ota »

Problém u té opravy je, že pořádně nevíš z čeho to kolo vlastně je. Můžeš to doma vyvařit a vymodelovat zub. Pak na rotavátor přijde ráz třeba chytne kámen. A ten zup vypadne a zničí i to další kolo. Takhle sousedovi zničil zub reduktor u náklaďáku. Vylomil se zub a kola ho vzala mezi sebe. Obě kola na vyhození. Než zastavil co se děje, zmasakrovalo to obě kola i uložení reduktoru.
No ten odkaz třeba mají zkušenosti. Nebude to ale nic levného. To je jasný. Uplně nejlíp sehnat kámoše, kterej by to vyrobil a pak někoho kdo by to tepelně upravil. Sehnat matroš asi nebude problém. Ale to ostatní asi jo. I když to kolo nebude nijak složitý vyrobit, je to přímé ozubení.

petr25
Příspěvky: 59
Registrován: ned bře 20, 2016 7:19 pm
Bydliště: Uh.Hradiště

Re: Oprava (renovace) ozubeného kola M6/38z z rotavátoru

#18 Nový příspěvek od petr25 »

ladiki píše:Petr25...pokud plánuješ navařit tou elektrodou ty zuby, tak to nebude dobré nebo jak to říct, ideální ? Problém je, že do malé části vneseš moc tepla. To tvé kolo už někdo mastil právě elektrodou. Ideální je právě mikrotig, který nevnese tolik tepla a neovlivní původní materiál. Také je dobré změřit tvrdost zubů kola nebo aspoň "pilníková metoda"

A hlavně si pak pohrát s modelováním zubu. Ideálně zase bez zbytečného tepla, takže to rvat flexou také není ideální.....To kolo je už od pohledu chycené a je otázkou času kdy nadrbe i kolo s ním v záběru.

JE mi jasné, co Tě k tomu vede.... :-/
https://shop.retezyolomouc.cz/ozubene-k ... -z38/p5920
Na zuby mají https://eshop.chemweld.cz/Elektroda-na- ... s-d529.htm a přes zdánlivě jednoduchý postup https://eshop.chemweld.cz/Oprava-vylome ... e-b398.htm se do toho pouštět nebudu, už vzhledem k nutnosti předehřevu a zejména následné modulace - v tomto směru jsem realista vzhledem ke svým možnostem...
A ano, výrobu nového vzhledem k předpokládané ceně a mému využití jsem zavrhl, takže renovace původního kolo mi přijde jako přijatelný kompromis . Ještě jsem vlastně nenapsal, je to 130 cm rotavator (původně byl za pásákem) a já mám 2511.
Na ty elektrody jsem se ptal ze zvědavosti, běžné věci si svařuji (WTU a ESABky), tak jestli jsou ty 7100 jako takové základní univerzálky lepší. Zkusím a uvidím, jak mi přijdou. Ještě mě tam zaujaly https://eshop.chemweld.cz/Elektroda-na- ... s-d375.htm, stojí sice cca 70,- /1ks, ale pokud to funguje jak mají na videu, tak proč ne (a neberte to prosím jako reklamu, ještě nikdy jsem s něma nedělal).
S těma máte někdo zkušenosti (nebo obecně, vím že typově je dělají i jiní výrobci) ?

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Oprava (renovace) ozubeného kola M6/38z z rotavátoru

#19 Nový příspěvek od Britt »

Výrobců je mnohem víc, ale já jsem věrný Chemweldu už dobrých 15 let.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Oprava (renovace) ozubeného kola M6/38z z rotavátoru

#20 Nový příspěvek od oco13 »

Aj si vyťahoval takto zalomený šroub? Už som nakupoval, keď som zbadal že 2mm nemajú :hm:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Oprava (renovace) ozubeného kola M6/38z z rotavátoru

#21 Nový příspěvek od Britt »

2mm elektrody mají v nabídce a pokud nemají momentálně skladem, stačí 1 telefonát a víš na čem jsi a kdy budou.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Oprava (renovace) ozubeného kola M6/38z z rotavátoru

#22 Nový příspěvek od oco13 »

Nevíte si rady? Zavolejte.
+420 725 062 600
7.00 - 15.00 (Po - Pá)
:typek: :typek: A ja nakupujem cez víkendy, ale to sa poddá. Aj teraz mám otvorený košík na Hydrolíder.cz a mením ho podla toho čo nameriam na traktore. :hm:
Mám zalomenú M8 v štiepkovači - 10 niečo tvrdosť a ešte aj poistený lepidlom :pistol: Ale to by som mohol tou 2.5kou dať :hm:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Oprava (renovace) ozubeného kola M6/38z z rotavátoru

#23 Nový příspěvek od Britt »

Jak dlouho už tam máš ten šroub zalomený?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Oprava (renovace) ozubeného kola M6/38z z rotavátoru

#24 Nový příspěvek od oco13 »

cca rok? asi , neviem , ako som doniesol od Biboša dopravník a nové nože , tak som staré vyberal a pri montáži nových som bol privelký chlap. :pohlavek: Niečo medzi rok a dva roky. :zapomel:
Ale nie je utopená je zarovno :hm:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Oprava (renovace) ozubeného kola M6/38z z rotavátoru

#25 Nový příspěvek od Britt »

Já že to řešíš zrovna dnes, kdy má většina prodejen zavřeno. :smich: Pokud je rovně, tak to půjde v pohodě. Já navářel M16 a ten byl zalomený v díře. Bál jsem se, ale ten materiál se závitu ani nedotknul.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

petr25
Příspěvky: 59
Registrován: ned bře 20, 2016 7:19 pm
Bydliště: Uh.Hradiště

Re: Oprava (renovace) ozubeného kola M6/38z z rotavátoru

#26 Nový příspěvek od petr25 »

oco na http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=10925 jsem narazil i na WELCO 1099 https://www.welco.cz/file/download?id=1 ... e_url_id=7 , ty jsou už od 1,6 a měly by být i levnější, jak je to s dostupností nevím.

Citace z svarforumu

"Jde o to že tyto speciální elektrody se používají když se šroub nezalomí zároveň s povrchem. Pokud se zalomí zároveň s povrchem stačí jakoukoli elektrodou navařit matku a šroub poté vytočit, anebo pokud je šroub zalomen částečně rozumně pod povrchem a dá se navařit a poté na návar opět navařit matku a šroub vytočit. Problém nastane pokud se šroub zalomí hlouběji pak je nebezpečí že při navařování se podaří šroub přivařit k součásti do které ja našroubován a právě tento problém řeší tyto elektrody. Mají speciální obal který nedovolí svarovému kovu přilnout k okolnímu materiálu a oblouk je soustředěn pouze na šroub zatímco struska se ukládá okolo a není třeba přerušovat proces navařování porostě se elektroda strčí do otvoru se zalomeným šroubem např. v hloubce 2cm na šroubu se zapálí oblouk a pak stačí elektrodu jen držet ve středu otvoru dokud návar není zároveň s povrchem poté se navaří matka a šroub se vytočí. Viděl jsem to kdysi na youtube a opravdu to funguje."
Naposledy upravil(a) petr25 dne sob lis 28, 2020 11:52 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Oprava (renovace) ozubeného kola M6/38z z rotavátoru

#27 Nový příspěvek od oco13 »

Britt píše:Já že to řešíš zrovna dnes,
Lebo teraz to niekto spomenul. Je kludne možné, že objednám elektrody a tie budú ešte 4 roky v skrini kým tie nože naozaj nebudú musieť ísť von. Ja asi všetko riešim, až keď to niekto druhý pripomenie, alebo keď už mi horí za zadkom.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“