výroba ozubení

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
hugo
Příspěvky: 326
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm

Re: výroba ozubení

#31 Nový příspěvek od hugo »

tak se musím pochlubit, skartovačka opravena. no opravena, vylámané kolečko jsem flexou přeříznul, nasadil zpět na hřídelku (ta dvě vzniklá ozubená kolečka jsou nasazena otočená vůči sobě o 180 stupňů). to zubaté kolečko bylo ocelové....
světe div se, funguje to, jen nevím jak dlouho. při menším počtu vkládaných papírů snad na furt....

musím vysvětlit, proč se mi líbí tato skartovačka - dělá proužky cca 2-3 mm široké, neměřil jsem.
nudličky používám na podpal, strčím do pe pytlíku hroudu jako pěst, zaliju použitým olejem, třeba z kuchyně. podpalovač jako víno. jenom musím nějakou dobu počkat, než se olej vsákne do celého obsahu pytlíku.
s těmi širšími nudličkami to jde také, ale do těch užších se olej nějak lépe vsakuje.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: výroba ozubení

#32 Nový příspěvek od ota »

Já dávám ze skartovačky rovnou na rošt. Už i manželka se naučila ťím zatápět. Já to používám asi druhou sezonu. Ale dalo mi to kvičení, než soused potkal dospělou skartovačku. Pak ji přitáhl a kvičel zase on. Že taky chce na zátop. No přineseš si štos a naděláš si kolik chceš! Tuhle donesl štos novin a naskartoval si kýbl od štuku. Skartuju na tom i krabice. Slabší stěny ne ty tvrdý silný. Připravím si štos vytahám z letáků sponky a pak strkám. Až začne z boku líst papírky, zastavim vyberu a jedu dál.
Na zátop paráda. I ty z krabic hoří parádně. Jinak to v celku ucpe rošt a zůstane z toho hrozně popela. Takhle to ani nenajdu v popelu. A to nešetřím. Papíru je do skartovačky pořát dost.

hugo
Příspěvky: 326
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm

Re: výroba ozubení

#33 Nový příspěvek od hugo »

když ty nudličky napustím olejem, tak ani nemusím dělat třísky. tedy ano, ale tak nejmenší 2x2 cm, co zase můžu štípat na štípačce.
holt je člověk čím dál tím lenivější ...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: výroba ozubení

#34 Nový příspěvek od ota »

Taky nedělám třísky. V dřevníku vysbírám droboť. A v dílně mám plastovej soudek s droboťí od cirkuly, kfyž v létě řežu palivo, tak spousty drobotě je kolem. Všechny piliny, shrabky projdou v dílně kamnama. Nic se nevyhodí. Teď přikládám kůry co jsem na podzim oloupal kuláky u katru. No 4 soudky jsem stopil, 5 včera naložil a dovezl na dvůr a ještě tam tak 5 soudků bude. Soudek mi vydrží na 3 dny topení v dílně. Většinou ty shrabky od cirkule a šťípačky vystačí do ůnora. Letos ale nějaká lenora a ještě se nešťípalo na šťípačce. Ale prej přez vánoce se do toho dáme. Je to zapotřebí. 8) A je na to připravenej IBC kontejner na shrabky. Aby bylo dost místa na ně.

Fizz
Příspěvky: 7855
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: výroba ozubení

#35 Nový příspěvek od Fizz »

:D

Taky mam asi dvacetiletou skartovačku, sežere i časopis v celku, ale krmim ji tak po 5ti papírech to je právě ideál na zátop nebo vystlání balíků. Člověk už snad nepřijde na nic co by už fura lidí běžně nedělala.

K tématu:

Na tenhle topic jsem zapomněl tak to dam sem:

https://youtu.be/RW8_F5NQHGY
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“