KOMÍN

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13109
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: KOMÍN

#31 Nový příspěvek od Čárls »

Kdysi dávno sem viděl jak se převrtává komín ručně podpíchlé ozubene kolo na lešeninovce zarážka a kus matroše s dírou na bouchání Dycky se tak 3 bouchlo povytáhlo pootočilo a znova hrozná dřina ale komín probouchali a poměrně rovně akorád si myslím že ty cihly po tomhle zásahu už moc nedrželi :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: KOMÍN

#32 Nový příspěvek od Tomas6 »

To frézování těma řetězama je masakr. Dělali to tady sousedovi, když jsem viděl co to udělalo se zdivem jak mu popraskala a opadala omítka v kuchyni... Chtěl jsem to taky nechat udělat,upustil jsem od toho. Druhá varianta je jak psal Ota jádrové vrtání. Tady v okolí to dělá jeden fachman, teoreticky to není ani moc problém,dělám občas jádrové vrtání, v té cihle se ten vrták ani tak moc chladit nemusí, případně když by se do vrtáku dál polystyren který by tam držel a měl dvě tři dírky po obvodu tak potom odstředivou silou se voda dostane na kraj vrtáku a už teče přímo na korunky. Už jsme o tom s kolegou i přemýšleli že bysme to zkusili,ale nedokážu si nijak představit jak ten vrták přemluvit aby zůstal v díře a neuhnul někam mimo. Ono někdy stačí blbě zavrtat a už ta díra je trochu jinde. A to jsem vrtal jen cca 2m hlubokou díru a u vrtačky to bylo pár mm a na druhé straně už to bylo skoro 5 cm.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: KOMÍN

#33 Nový příspěvek od ota »

No hele nám ten chlápek jezdil s tou jádrovou vrtačkou vrtat díry do skeletu trafostanic. Normálně měl pořádnou profi velkou vrtačku na stojanu. Ten stojan vyrovnal do vodováhy a vyvrtal si kotvící díry. Ukotvil, srovnal znovu a nasadil vrták. Když vrtal dlouhou díru hlubokou, vyndal takovej trubkovej vrták třeba 800 mmdlouhej. Dole ty diamanty a už jel. Povídal mi, když ubourám komín na strop on tam srovná ten stojan ukotví do podlehy a už pojede. Jenže to chlazení chtěl tak protože říkal, že v těch starejch cihlách bejvá křemen a on si na tom zkurví ten vrták. Cihly ty novodobý to bere jako nic. Ale ty starý zvonivky měl strach ze šutrů v nich. Ta trubka nedovolí tomu uhnout tolik bokem. Pak měl různé nástavce pro nastevení do hloubky. Tenkrát je to mrtě roků povídal že by to vrtnul v pohodě. Ale chtěl ten plnej komín. Tak jsem od toho upustil a neřešil to. Pak jsem na inzerát koupil vložku s obestavbou funglovku nesestavenou ( změna projektu ) a naimplantoval to tam a ta jede i s menším komínem.

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: KOMÍN

#34 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ano,taky máme profi vybavení, Hilti, zakotvím, vyrovnám jak na střed díry tak do váhy. Ale ten vrták než se zavrtá,na té délce mezi hlavičkou a korunkama zapruží a může se stát že se chytne trochu mimo střed a pak vrtá ze šikma. Když vrtám nějakou krátkou díru tak to samozřejmě ničemu nevadí,ale na 13m to už může být problém. To chlazení to je ten poslední problém,to se dá jak jsem psal řešit tou ucpávkou ve vrtáku. Běžně jsem převrtával svislé díry na větší a tuším jsem vrták ani neucpával. On jak se roztočí tak ta voda se odstředivou silou navalí na stěnu a pak už to teče na korunky. Nástavce na vrták by se daly asi někde půjčit,to co bude převrtané bude padat středem dolů, já to snad asi zkusím. Ideální by bylo najít nějaký komín na kterém by se to dalo naučit a když by to nevyšlo tak by to nevadilo.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: KOMÍN

#35 Nový příspěvek od chobotek »

Hilti jádrovku mám, ale nedělal bych to s ní. Jak to kousek ujede nedá se to srovnat a na výšce komína je to problém. Chlazení je to nejmenší, dá se to řešit správnýma plátkama a otáčkama. Řešil bych to tak: jádrový vrták jen krátký, třeba na dva šáry cihel, k tomu pohon, typu kloubový traktor, ale ve dvou osách a ještě teleskopický, který se umí rozepřít v komíně a udělat tam krok, třeba takto:
Obrázek
Tou jádrovkou se to akorát navrtá, dole v komíně se umístí naváděcí čidlo a jedem. Jestli to někdo chce vyrobit, můžu to nakreslit a udělat k tomu řízení.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

peyrak
Příspěvky: 1239
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: KOMÍN

#36 Nový příspěvek od peyrak »

tady to jeden běžně vrtá, má klasiku hiltu, říká, že čím delší hrnec, tím přesnější, dokonce tu sousedce dělal dodatečně komín, protože v domě žádný nebyl, dům s plochou střechou, dělali ho k obvodové zdi, uvnitř v obou patrech přizdili pilíř z plných cihel, a on to ze střechy vrtnul, půl díry v obvodovce, půl v tom pilíři a pak tam nacpal nerezovou vložku

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: KOMÍN

#37 Nový příspěvek od chobotek »

Ano, čím delší hrnec, tím líp drží směr. Otázka je, jak přesně ustaví vrtačku. Ten komín byl dlouhý jak? Práci s 10m prodloužením si už moc nedovedu představit.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

peyrak
Příspěvky: 1239
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: KOMÍN

#38 Nový příspěvek od peyrak »

tak 8-9m, měl 2m tyče a hrnec měl tak 120cm

peyrak
Příspěvky: 1239
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: KOMÍN

#39 Nový příspěvek od peyrak »

tady je video, dělají to samé, ale je to někdo jiný

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: KOMÍN

#40 Nový příspěvek od chobotek »

Škoda, že tam není vidět úplný začátek, ale podle toho, že furt přidává tyče, tam už komín je. Do plné musíš tahat nahoru jádro a to je pakárna jak cyp, protože buď dáváš pryč vrtačku nebo rozebíráš prodlužovací tyče. V každém případě smekám, do toho by se mi nechtělo.
Mimochodem, řešil jsem to na předchozím baráku, komín 16m, přišel kominik a že na to papír nedá a musí se vložkovat. Napočítal to na 46tis. bez DPH (asi 10 let zpátky), tak jsme se rozloučili. Že by to projel řetězama a dal tam nerezovou hadici. Šel jsem jinam, seděli jsme s kominikem na střeše a on vyprávěl: "komín je tažený, v pěkném stavu, nic se nedrolí. Uděláme tlakovou zkoušku a když vyjde, není problém. Je to pořád lepší než to rozmlátit a dát tam hadici z 0.8mm kdovíjaké nerezi." Ukázalo se to jako prorocká slova, neboť několik těch kdovíjakých hadic, co měly skončit i v mém komíně muselo po 5-6 letech pryč, protože se v nich udělalo spousta malinkých direk. Tzn. další peníze, další bordel v baráku.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: KOMÍN

#41 Nový příspěvek od JardaCNC »

Akorát jsem ho čistil. Mám ho ještě asi 6 metrů nad neobyvanym - studeným prostorem a tam se mi dost zanáší.
Dával jsem šamotové vložky bez izolace. Chyba.
Tam se už komín tolik neohřeje a začíná dechtovat.
Chybami se člověk učí.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: KOMÍN

#42 Nový příspěvek od bourač »

neobývaný prostor - nešlo by to dodatečně obalit vatou? Klidně přes cihly...
Já jsem izoloval i nadstřešní část - 2cm polystyren, sousedovi zedníkovi lezly oči z důlků když mě viděl.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13109
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: KOMÍN

#43 Nový příspěvek od Čárls »

Tak zrovna tenhle materiál bych určitě nepoužil :friends: Jsou jiné a hlavně nehořlavé Isover a pod .https://www.saint-gobain.cz/novinky/cim ... it-komin-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Vedra
Příspěvky: 1376
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: KOMÍN

#44 Nový příspěvek od Vedra »

Jestli to je neobývané stejně jako mám já tzn. stejná teplota jako venku tak bude třeba obojí. Stavebnici lehčený beton/vata/keramika, jsem musel obalit právě 10 cm toho isooveru aby to přestalo dehtovat.

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: KOMÍN

#45 Nový příspěvek od radek »

Tak od čtvrtka mám komín vyvložkovaný,nerez pruměr 180, předělané naustění do komína.Tah komínu se zlepšil o 100 procent,spotřeba dřeva taky klesla.S firmou naprosta spokojenost.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“