prokluzový řemeny v Hradci Králové

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Vladimír Šimo
Příspěvky: 2967
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

prokluzový řemeny v Hradci Králové

#1 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Má někdo tip kde v HK sehnat prokluzový řemeny? Je to narychlo, jedu tam zítra. Pár prodejců "ložiska, řemeny, gufera..." jsem našel ale jestli to vedou, netuším. Třeba má někdo konkrétní zkušenost. Dík.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: prokluzový řemeny v Hradci Králové

#2 Nový příspěvek od vitex »

Asi v Jaroměři,fy.Reco,nebo Reko?Nevím,už se mě to plete.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2967
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: prokluzový řemeny v Hradci Králové

#3 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

vitexi, našel jsem to. Jenže to jsou kožený placatý řemeny. Měl jsem na mysli klínový co jsou dělaný z nějakých speciálních materiálů, který při povolení kloužou v řemenicích a při poměrně malým dopnutí přes kladku zabíraj. No nic, půjdu se zeptat do normálního obchodu, třeba budou vědět.

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: prokluzový řemeny v Hradci Králové

#4 Nový příspěvek od ITS »

Také jsem to musel vygůglovat, protože jsem to nikde neslyšel. Na to klouzání se dávaly obyčejné řemeny. Tohle je ale finta výrobců sekacích traktůrků a nevěřím, že to bude mít někdo jiný, než prodejci náhradních dílů na tyto stroje. Podle fotografií vůbec není jasné, jak docílí ten obnažený textil bez propití gumou.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5460
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: prokluzový řemeny v Hradci Králové

#5 Nový příspěvek od thovt »

Obalovaný klínový řemen

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2967
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: prokluzový řemeny v Hradci Králové

#6 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Dneska objednáno v HK. Skladem to nemaj ani náhodou.

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: prokluzový řemeny v Hradci Králové

#7 Nový příspěvek od ITS »

Thovte
Obalovaný klínový řemen je klasický klínový řemen, který se vyrábí odnepaměti. Opakem je řemen řezaný.
Prokluzový je konstrukcí obalovaný, ale obal neobsahuje pryž. Jen textil.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5460
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: prokluzový řemeny v Hradci Králové

#8 Nový příspěvek od thovt »

ITS musíš si přečíst co píše vyrobce.

Rezaný je dobrý tak na alternátor, snižuje valivý odpor atd.

Obalovaný se doporučuje na spojkové převodovky, musí se koupit správný v závislosti na používané
řemenice, musí se zaběhnout, víš ten není pogumovaný.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: prokluzový řemeny v Hradci Králové

#9 Nový příspěvek od JARDY »

Koupil jsem drahotu řemen origo u Mountfilda na ten jejich krám.Starý klouzal nový ne. Co si mám představit pod pojmem zaběhnout ?
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: prokluzový řemeny v Hradci Králové

#10 Nový příspěvek od ITS »

Thovte
Název "obalovaný klínový řemen" je přesná specifikace řemene zhotoveného přesným postupem, při kterém dojde na konci konfekce ( také termín) k obalení pogumovaným textilem. Vulkanizace se provádí na rotačním lisu, kde jede každý řemen ve své tvárnici (formě). Výsledek každý zná - celý povrch řemene je pogumovaný a rýsuje se na něm struktura textilu.
Jenom někdo vymyslel ten řemen prokluzový, který je také také zhotoven obalovaným postupem. Jenom ten obal není prosycen gumou. Na fotkách jsou tyto řemeny světlé - textilní, jako by byly z rifloviny. Vůbec mě nenapadá, jak to jde udělat. Snad jedině hrubým textilem a následným obroušením do jeho struktury, protože ta guma při vulkanizaci proteče všude.

fikejz
Příspěvky: 6151
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: prokluzový řemeny v Hradci Králové

#11 Nový příspěvek od fikejz »

Na Dakru jsou na pohonu všude řemeny a je pravda, že u nové čtyřdiskové sekačky byl dodán tenhle obalovaný. Nicméně předtím na bubnovce a i na pojezdu doteď mám obyčejný. A obzvlášť tomu pojezdovému dávám někdy pěkně počudit - když potřebuji dočasně snížit rychlost pojezdu povolím páku napínání a nechám ho klouzat. Rozdíl v životnosti nepozoruji a i kdyby, rozdíl v ceně to rychle vyrovná. Možná u vyšších výkonů je to jinak, než tady u těch sedmi a půl koní ...?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“