odpor v tišťáku

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

odpor v tišťáku

#1 Nový příspěvek od ladiki »

Ahoj kluci,

měla být na oběd kačenka a místo toho bude zelí s knedlou a vajcem :vztek: Zasmrdělo z trouby. Tak jsem ji rozebrla, že tam bude třeba pojistka a místo toho jsem našel prasklý odpor. Předpokládám, že je to hned na vstupu do tišťáku. Nejsem si jistý s určením barevných proužků a také, zda takto prasklý obvod neznamená poruchu někde jinde.....Děkuji za postřehy.
Obrázek Obrázek Obrázek

Sadra17
Příspěvky: 6119
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: odpor v tišťáku

#2 Nový příspěvek od Sadra17 »

malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: odpor v tišťáku

#3 Nový příspěvek od ladiki »

Děkuju....jj, přesně tuto kalkulačku jsem našel a také bych řekl, že je to 48 Ohmů...Jen chci mít jistotu, nevím jestli se některé barvy rády nepletou...

za mě teda žlutá, šedá, černá, hnědá.....rozdíl na 2. pozici (fialová) je ve výsledku 1ohm....vadí-nevadí?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: odpor v tišťáku

#4 Nový příspěvek od thovt »

Může plnit funkci pojistky.

průměr valečku určuje W
5,5mm - 3W

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: odpor v tišťáku

#5 Nový příspěvek od jenicek »

Přesně tak, tady plní funkci srážecího odporu a pojistky. Závadu hledej dál za rezistorem.
Najdi si schéma toho malýho integrovanýho obvodu, na výstupu bude tranzistor, kterej tipuju že bude proraženej.
Taky změř filtrační elektrolyt, jestli má aspoň 70% nominální kapacity a jaký má ESR.
P.S.: pokud nerozumíš tomu co jsem napsal, dones to někomu kdo tomu rozumí :friends:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: odpor v tišťáku

#6 Nový příspěvek od ladiki »

Honzo, díky. ESR nemám čím změřit, tak budu hledat, někoho, kdo tomu rozumí :ano: Už vidím, ten scénář, jóó panéé...co byste chtěl, vždyť to máte 5 let staré :smich:

kbulda
Příspěvky: 339
Registrován: ned pro 15, 2013 1:15 am
Bydliště: u Mělníka

Re: odpor v tišťáku

#7 Nový příspěvek od kbulda »


Sadra17
Příspěvky: 6119
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: odpor v tišťáku

#8 Nový příspěvek od Sadra17 »

jenicek píše: Taky změř filtrační elektrolyt, jestli má aspoň 70% nominální kapacity a jaký má ESR.
já kondíky rovnou měnil :D tyhle "malý" jsou za pár korun a máš jistotu že jsou dobrý
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: odpor v tišťáku

#9 Nový příspěvek od ladiki »

zkusím napsat na odkaz kbuldy...a tímto děkuji za tip ;-)

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: odpor v tišťáku

#10 Nový příspěvek od peb »

Slovy klasika - to je nas Martin! Tedy abych byl presny, spoluzak z vysoke. Zaklada si na tom (a hlavne ho to bavi), ze opravdu opravuje a ne jenom meni. Coz malokdo dneska chape, ze jeste nekdo neco takoveho dela - specialne ty, kterym se vrati opravena vec. Pred lety nekde u Vidne rozbehal tusim za 14 dni 2 nejake obludne CNC masiny za X mega, ktere byly k odpisu, lec original servis jenom nevericne koukal a menil karty, co kde jeste po svete k tomu postupne sehnali, lec to stejne nestacilo. Martina znam jenom asi 20 let a vzdycky delal hardware, mohu skoro s jistotou prohlasit, ze tady slapnout vedle nelze.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: odpor v tišťáku

#11 Nový příspěvek od ladiki »

Díky, pak dám recenzi 8)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: odpor v tišťáku

#12 Nový příspěvek od Atlan »

Ano lenze oprava vymenym sposobom 20E, oprava vyhladanim poruchy 200E. Skus povedat zakaznikovy ze to za 100E opravis ked novy stroj stoji 99E?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: odpor v tišťáku

#13 Nový příspěvek od ladiki »

dlužím recenzi na firmu p.Jelínka. Takovým lidem za práci a přístup zaplatím rád. Cena 1500,- Termín, ani ne týden včetně pošty. Děkuji za kontakt i ostatním za rady.

https://www.kselectronic.cz/

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: odpor v tišťáku

#14 Nový příspěvek od peb »

Nevim co se menilo, ale podle ceny bych tipoval, ze jenom odpor a kondenzator to nebyl. Kazdopadne jsem rad, ze spokojenost se sluzbami Martina se siri dale :)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: odpor v tišťáku

#15 Nový příspěvek od ladiki »

4peb...řeknu to takto....do detailu nevím kolik toho měnil, o kondíkách jsme se bavili. Vysvětlil mi co a jak a mám důvod věřit, že to nyní vydrží. Kdybych to vezl do servisu, tak jen karta mě stojí 2900+800 práce+tahat troubu. Možná, že dobrý kamarád by mě to opravil za pivo a párek, ale takového nemám a p. Jelínek mě svým přístupem a odborností přesvědčil a s klidným svědomím ho můžu doporučit :ano:

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“