Brúska na vrtáky

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Brúska na vrtáky

#76 Nový příspěvek od ota »

Dane jak tak na tu brusku v odkazu koukám, tak tahle nebude na vrtáky. Nevidím tam žádnej forychtuňk na to. Na ty kotouče jo, to mám stejnou. Ale jak na tomhle vrták, nevím, nevím. Jeďině by k tomu musel bejt někde v almaře ještě přípravek kterej by se tam nějak nasadil. A to tam není vidět. :(

Sadra17
Příspěvky: 6114
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Brúska na vrtáky

#77 Nový příspěvek od Sadra17 »

na vrtáky bude ta fičura vedle kotoouče- na obrázku dole
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Brúska na vrtáky

#78 Nový příspěvek od Britt »

To sotva.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Brúska na vrtáky

#79 Nový příspěvek od kenybz »

normálně vemeš vrták doruky a na tom kotouči ho nabrousíš no né ? :smich:
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Brúska na vrtáky

#80 Nový příspěvek od Britt »

Jo tááák a ten bazmek je tam k tomu, aby ti překážel a měl jsi to na co svést, když se nezadaří. :smich: 8)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Brúska na vrtáky

#81 Nový příspěvek od kenybz »

bazmek je na broušení kotoučů
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Brúska na vrtáky

#82 Nový příspěvek od ota »

Já tam tu podpěrku mám taky. To vedle kotouče. To je podpěrka, když ostříš kotouč, aby se o něj kotouč opřel. Bo to z čepu ramena je daleko a chvěl by se. Jde s tím kývat do všech světových stran.
Ta moje bruska má naklápěcí motorek. To bude tady taky. Kdybych vám vyfotil, jaká je na tom ryska, tak by jste se smáli jěště zítra! No uplně krásně nádherná Čínská plastová šipka, která se lze nechá otáčet asi jako korouhvička a ta dělá přesné uhlování motoru a brusného kotouče. Jedu to podle původního obrusu. Vykloním, lehce políznu a doladím. Podle šipky, nebo rysky bych nanastavil ani osu zeměkoule! Tam to soudruzi nějak prošvihli. Ale na druhou stranu bruska už naostřila mrtě kotoučů. Mám tam i bílej klasickej kotouč na normální cinkulárový kotouče. Do 600 mm v pohodě. Nastavím si to a paráda. Lepší než od toho packala tady z vedlejší vsi. Dělal jsem kámošovi i plátkoví kotouče a říkal že jely jako noví a to měly už kurva cosi za sebou. Na domácí broušení uplně stačí to co mám. Teď napříště do toho zkusím napasovat tu 800 mm hanibalku. Myslím, že se nevejdu na průměr. U tý mojí píšou do 700. Ale jistě tam bude nějaká rezervička. Zatím jsem hanibalky obě co mám potáhnul jemným pilníkem a je to dobré. No brusič zemřel, tak to budu muset nějak vymyslet. Snad ty dvě fůry kuláků v 6m co tu jsou nějak posmolím těmahle dvouma ještě od něj naostřenejch a mnou potaženejch pilníkem. Ona i s tou pilou je to fakt vochmatika. Kdo nevěří, ať to zkusí. Kotouč od mistra z vedlejší vesnice dělal luky jako prase, že mě katr tlačil naspátek, že jsem myslel, že mě vozejk rozjede jak žábu. Pak jsem vyndal pilu dovezl ji k pánovi a pila jela jak zamlada. Sama do matroše. A luky neviděla ani ve snu. Děda došel s konví vody prej chladit a mastit. Cože, to jsem nikdy nepotřeboval. A řezal jsem všechno možný dřevo. Je to od té pily a jejiho naostření našraňkování. No když člověk pořeže dřeva jak v obecním lese, tak už pozná, kdy je kotouč dobrej a kdy stojí napostření za hovno.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Brúska na vrtáky

#83 Nový příspěvek od ITS »

Dnes jsme se s kolegou vrtali v naší brusce na vrtáky. Kdysi jsem ji koupil v akci v Unimaxu.

https://www.uni-max.cz/produkty/brousen ... nidrill-13

Naposledy jsme brousili v lednu a dnes to vůbec nešlo. Nebo spíše šlo, ale vrtáky nevrtaly. Na brusku nikdo nesahal. Vůbec nechápeme, co s tím je. Byli jsme i u firmy, kde mají Vertexy a brousí stále. Tam jsme zjistili jediný rozdíl, že brusný kotouč máme posunutý hodně na střed vrtáku. Na všech bruskách je unašeč kotouče jen na hladké hřídeli motoru na červíkách. Jen ten náš nešel sundat. Takže zítra ten vehikl vyfoukám od prachu a napajcuji WDéčkem. Na Vertexu je objímka pro podbroušení ostří na pevno a na Unidrilu se dá seřizovat. Obecně tedy platí, že ač brusky vypadají podobně, tak směrem dolů s cenou na nich přibývá seřizovacích míst, které povětšinou eliminují nižší přesnost výroby a uživateli přidávají starosti.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Brúska na vrtáky

#84 Nový příspěvek od oco13 »

A čo teda vlastne kúpil ten Dancúl???? :typek:

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14674
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Brúska na vrtáky

#85 Nový příspěvek od DanculSK »

Eeeste ňišt...
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Brúska na vrtáky

#86 Nový příspěvek od kenybz »

its ano to je zásadní poloha kotouče vůči ose vrtáku..taky má vliv jak ten vrták nastavíš na měrku a jak moc přitlačíš s tím futrem do té lochajzny chce to doštělovat a dostat do ruky. Kvalitní bruska této konstrukce tyto problémy nemá ale je o -0- dražší :)
maličké vrtáka jsem natom brousil v ruce na tom kotouči po sundání krytu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Brúska na vrtáky

#87 Nový příspěvek od ITS »

Tak dnes opět laborování s bruskou. Ostří je málo podbroušeno. Když jsem v brusce jen na prázdno protočil nový vrták, tak podbroušení bylo viditelně větší. To ale závisí pouze na té rotující šikmé destičce, což je jednou pevně dáno z výroby. Byl jsem opět na jiné brusce a také mají podbroušení větší. Úplná beznaději je broušení příčného ostří. Tam teprve budu laborovat. Napsal jsem také dotaz do Unitechniku, kde se koupila, zdali nebylo více zákazníků s problémy. Bohužel v záruce jsem se tomu nevěnoval. To se to vyhazují firemní peníze :-/

kolbenpres
Příspěvky: 201
Registrován: ned úno 16, 2014 9:14 pm
Bydliště: Benešov (STČ)

Re: Brúska na vrtáky

#88 Nový příspěvek od kolbenpres »

Chlapi, neznáte někdo tohle: https://aukro.cz/elektricka-ostricka-vr ... 6972427512 ? Dost podobně vypadá třeba Gude GBS 80 : https://www.vyprodeje24.cz/brusky-na-vr ... bs-80.html Tohle je ještě cena, kterou jsem ochoten na doma vydat. Mám haldu tupých vrtáků menších průměrů, které jsem dostal při koupi vrtačky, tak bych je pošlechtil :-) Díky.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Brúska na vrtáky

#89 Nový příspěvek od ITS »

Princip je naprosto stejný jako na těch strojích za 17000,-. Jen je tělo z plastu a kleština je asi universální na všechny velikosti. Brousek je stejný a podbrušovací "točítka" jsou také z hliníku. Není důvod, aby to bylo vyloženě špatné.

kolbenpres
Příspěvky: 201
Registrován: ned úno 16, 2014 9:14 pm
Bydliště: Benešov (STČ)

Re: Brúska na vrtáky

#90 Nový příspěvek od kolbenpres »

Díky, taky mám podobný názor. Bruska za 17 tis je domů "trochu" přepych, tohle si myslím, že by mohl být rozumný kompromis mezi kulatejma šudlátkama za 4 stovky a mašinama za x-tisíc. Jinak koukám, že stejný tvar jako to Gude v různých barvách prodává kde kdo.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“