poptávám výrobu plechových U profilu

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

poptávám výrobu plechových U profilu

#1 Nový příspěvek od lukisek 099 »

je tady někdo kdo má ohýbačku a je schopen z plechu síly 1,5mm ohnout U profil na bočnice vleku ? délka toho učka 50cm a aby se do učka vešla hoblovaná deska o síle 29mm zatím potřebuju 6 kusu pokud bude rozumná cena později bych vzal dalších 6. jsem ze severní moravy večer hodím fotku a nějaké přesné míry díky

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: poptávám výrobu plechových U profilu

#2 Nový příspěvek od krajan »

Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: poptávám výrobu plechových U profilu

#3 Nový příspěvek od lukasn »

být blíž tak ti to zařídím u nás v chrudimi ale to se nevyplatí doprava zeptej se tam kde u vás prodávají hutní materiál občas tam mají nužky a ohranovak a budes to mít nejlevnější a určitě budou mít i pozink

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: poptávám výrobu plechových U profilu

#4 Nový příspěvek od ota »

Jen pár menších rad k tomu. Boky sajten jsem ohýbal tak, že ten U profil byl např: 50x33,5x200mm. V délce 500mm. Tedy dovnitř vsadíš to prkno 29mm tlustý a ustřihneš si plech 200x500mm a vsuneš ho pod ten lem 50mm a prkno. Potom to celé prošroubuješ a dáš na to karhák. Ta sajtna je potom pěkně vyztužená poroti zalomení. To samé jsem dělal na vrchu na sajtnách co jde učko po délce. Ohyb třeba 60x32x40mm. Ten lem s 60mm se dával dovnitř. Občas někdo chtěl dovnitř i 100mm dlohej lem. Většina sajten praskne hned pod tím plechem. Když uděláš tu vnitřní stranu delší, víc se to vyztuží.
Akorát že jsem dělal tyhle věci z 2,0mm pozink plechu. Je to o dost znát ta 0,5 mm síla. Nadělal jsem těch proifilů tuny. Ono je to odvislé od vercajku na ohraňováku. Vždy jde ta jedna strana ůčka udělat dlouhá jak chceš. Ta druhá je ale limitovaná vrchním nářadím. Nám při tomhle malém profilu vycházela ta kratší strana max 50mm a to se muselo dát třeba 3°přehnout a ono se to vrátiolo, bo se plech opřel o nástroj. Na ohraňováku to jde v pohodě zmáčknout. Postupem času se nashromáždili zkušenosti od toho jak to kdo rozlámal a tak se to dělalo co nejodolnější. tenkrát byla výhoda, že jsme to mohli dělat z odpadu. A v tomhle 2,0 mm plechu ho bylo nejvíc. Některé práce se dělaly, že na tyhle profily byl přímo odpad, jen se to namačkalo a metráž. Pak si to každej doma už nakrátil, jak potřeboval. 8)

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: poptávám výrobu plechových U profilu

#5 Nový příspěvek od lukisek 099 »

kluci fotky se načítají oč přesně jde. ale ota to trefil ví co chci.
jde oty učka krajní na bočnice. horní učka sem koupil a spodní nedávám ať to tam nehnije po zkušenostech se smrkovýma deskama sem vlese zhodil modřín nařezal a chci bočnice udělat silnější z 29mm desek teď řeším bočnice na sklopku dvoukolku a po sleze až nachystám podvozek bude potřeba udělat i na vleku 7tuně

no měl jsem u nás něco rozjednané a nakonec to nevyšlo proto to zkouším tady vzhledem k velikosti a ta váha taky závratná asi nebude tak pokud to je někdo schpopen zařídit jinde tak pošta to už dopraví.



Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: poptávám výrobu plechových U profilu

#6 Nový příspěvek od lukisek 099 »

sesmolil jsem to na rychlo
takže Učko by mělo byt vnitřkem 29mm záleží jestli to pujde ohnout nebo ne když nebude možno udělat Učko tak třeba L ko stím že si tu jednu stranu přivařím to je mi vcelku jedno netuším co ty ohýbačky umí...
síla plechu 1,5-2mm a pozink jako dobrý ale aby natom držela zase barva takže klidně černý plech
snad to je trochu srozumitelná ta čmáranice 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: poptávám výrobu plechových U profilu

#7 Nový příspěvek od bourač »

co jekl s 2mm stěnou, 30x100. Vyříznout flexou jednu kratší stěnu, vznikne U.
Fošny 29mm lehce zbrousit tloušťku, jen v místě kde bude zasunutá do účka.
Třeba jen z jedné strany - elegantní ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: poptávám výrobu plechových U profilu

#8 Nový příspěvek od ota »

Na ten pozinkovanej plech si kup základní dvousložkovou polyuretanovou barvu Axapur totok je to ilustrační: https://www.colorlak.cz/sortiment/detai ... imer-u2008
Tím ponatíráš ty plechy a nebudeš mít problém s vrchníbarvou. Používám to doma na všechno jako základovku. Ano je to dražší než klasická základovka. Ale nikde a na ničem se mi to zatím nesloupalo, nebo nerezne. Mám s ní jen dobré zkušenosti. A to hlavně na pozinku. Nebo takhle na všem co lemtám barvou.
Až si to budeš dávat ohýbat, necej si tam na těch 29 mm udělat trošku fora. Dělával jsem to taky. U ohraňováku to není vůbec žádný problém. Nastaví se tam korekce a je. Když jsem to udělal přesně, šmoula truhlář jak najížděl a vyjížděl z protahovačky tam udělal trošku vlnku a museli to natloukat kledivem a oni se jim pak ty konce roztáhly a nevypadá to pěkně. Taky si sem tam někdo dal krapítek nahnout třeba 10 mm hranku jen 3°aby se to jako že zakouslo do prkna. A nervalo se za to pytlema. Ale to bylo u toho rovného vkládaného lechu. Ohraňovák když je vercajk umí na co si vzpomeneš. Ale tu učko že by bylo např: 180x 32x180 nepůjde na ohraňováku. Musel by na to být speciální horní nástroj. Je to moc dlouhé ,,remeno" a nevleze na nástroj. Půjde to třeba jak píšuv prvím příspěvku 50x32x180. Proto se to 32 udělá širší o sílu plechu tedy 1,5 mm a vsune se tam ještě destička plechu 180x500. Chápeš? Musel bych to nějak namalovat a vyfotit a dát sem. Je to lepší, než to pak vařit vinglík a destička plechu. Ono se to pokroutí tím svárem, i když je to jen delší hefty. A pozink pak na sváru má snahu reznout dřív než netknutý plech svářečkou.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: poptávám výrobu plechových U profilu

#9 Nový příspěvek od lukisek 099 »

oto rozumim vím jak to myslíš. 8) dík za info počkam kdo se ozve a byl by ochoten vyrobit.
když nic budu to muset řešit jinač no....

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: poptávám výrobu plechových U profilu

#10 Nový příspěvek od lukisek 099 »

bourač píše:co jekl s 2mm stěnou, 30x100. Vyříznout flexou jednu kratší stěnu, vznikne U.
Fošny 29mm lehce zbrousit tloušťku, jen v místě kde bude zasunutá do účka.
Třeba jen z jedné strany - elegantní ;-)
dík to mě nenapadlo 8) skusím poptat cenu v hutním až pojedu do města

dragonfly
Příspěvky: 277
Registrován: stř zář 21, 2011 9:00 am
Bydliště: Drahoňův Újezd

Re: poptávám výrobu plechových U profilu

#11 Nový příspěvek od dragonfly »

Pokud mají ohýbačku, bude to určitě za pár korun. U nás v hutích materiálech mají ohýbačku na 2m a berou 60Kč za ohyb.

Patrickd04
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 19, 2020 2:06 pm
Bydliště: Paris

Re: poptávám výrobu plechových U profilu

#12 Nový příspěvek od Patrickd04 »

ota píše:Jen pár menších rad k tomu. Boky sajten jsem ohýbal tak, že ten U profil byl např: 50x33,5x200mm. V délce 500mm. Tedy dovnitř vsadíš to prkno 29mm tlustý a ustřihneš si plech 200x500mm a vsuneš ho pod ten lem 50mm a prkno. Potom to celé prošroubuješ a dáš na to karhák isolation des murs 1€. Ta sajtna je potom pěkně vyztužená poroti zalomení. To samé jsem dělal na vrchu na sajtnách co jde učko po délce. Ohyb třeba 60x32x40mm. Ten lem s 60mm se dával dovnitř. Občas někdo chtěl dovnitř i 100mm dlohej lem. Většina sajten praskne hned pod tím plechem. Když uděláš tu vnitřní stranu delší, víc se to vyztuží.
Akorát že jsem dělal tyhle věci z 2,0mm pozink plechu. Je to o dost znát ta 0,5 mm síla. Nadělal jsem těch proifilů tuny. Ono je to odvislé od vercajku na ohraňováku. Vždy jde ta jedna strana ůčka udělat dlouhá jak chceš. Ta druhá je ale limitovaná vrchním nářadím. Nám při tomhle malém profilu vycházela ta kratší strana max 50mm a to se muselo dát třeba 3°přehnout a ono se to vrátiolo, bo se plech opřel o nástroj. Na ohraňováku to jde v pohodě zmáčknout. Postupem času se nashromáždili zkušenosti od toho jak to kdo rozlámal a tak se to dělalo co nejodolnější. tenkrát byla výhoda, že jsme to mohli dělat z odpadu. A v tomhle 2,0 mm plechu ho bylo nejvíc. Některé práce se dělaly, že na tyhle profily byl přímo odpad, jen se to namačkalo a metráž. Pak si to každej doma už nakrátil, jak potřeboval. 8)
Děkujeme za sdílení vašich zkušeností. Je to pro nás opravdu obohacující.

kulevaros
Příspěvky: 1462
Registrován: úte bře 19, 2013 8:55 am
Bydliště: Zlín

Re: poptávám výrobu plechových U profilu

#13 Nový příspěvek od kulevaros »

Asi bych to uměl zařídit u nás v práci. Pozink plech by to byl.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“