atypický závit M15x1,25 L

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

atypický závit M15x1,25 L

#1 Nový příspěvek od DEF110 »

Zdravím, potřeboval bych tento atyp vyříznout do závitové tyče M20. Jednoduchá operace, pokud máš daný závitník nebo sadu. Já to nemám, po poptání si to mohu pořídit za 5800kč bez daně a zadají to do výroby. Takže pokud byste někdo náhodou závitník měl nebo cncčkaři, prosím :) Tadyhle jsem načmárnul narychlo, co bych potřeboval... Jsem ochotnej za to pustit i 1800kč (metrický levý závit 15x1,25)

Obrázek

Requied
Příspěvky: 333
Registrován: stř lis 12, 2014 5:35 pm
Bydliště: Hýskov

Re: atypický závit M15x1,25 L

#2 Nový příspěvek od Requied »

na ebay je ten závitník za 600,-
https://www.ebay.com/itm/M14-M22-Metric ... 3427134f:m:

DEF110 píše:Zdravím, potřeboval bych tento atyp vyříznout do závitové tyče M20. Jednoduchá operace, pokud máš daný závitník nebo sadu. Já to nemám, po poptání si to mohu pořídit za 5800kč bez daně a zadají to do výroby. Takže pokud byste někdo náhodou závitník měl nebo cncčkaři, prosím :) Tadyhle jsem načmárnul narychlo, co bych potřeboval... Jsem ochotnej za to pustit i 1800kč (metrický levý závit 15x1,25)

Obrázek


mu5xUEo5BpRQO9PheHcKLSA

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: atypický závit M15x1,25 L

#3 Nový příspěvek od bourač »

Mezi spodkem M20 a vrškem M15 moc matroše nezbyde... K čemu to má sloužit?
Kdysi velmi dávno jsem pracoval na SV18, asi bych si na to troufl nožem. Jakou třídu pevnosti má ta tyč M20?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: atypický závit M15x1,25 L

#4 Nový příspěvek od Atlan »

1mm stena toho vela nepodrzi.... By som povedal ze ani 1mm nebude mat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: atypický závit M15x1,25 L

#5 Nový příspěvek od ITS »

Ano, udělat to jde, ale nebude to vůbec k ničemu. Závitová tyč normální má pevnost 6.8 , pevnostní pak 8.8. Navíc to je vždycky trošku šišaté. Škoda práce.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: atypický závit M15x1,25 L

#6 Nový příspěvek od pawka »

určitě to je vymyšlená blbost, jakou jde lehce obejít. takový nápady řešíme denně. vec slozita jak prase, nerealna a pritom za to svet a pak kdyz rekne co to bude, tak za 3sekundy kazdymu nasemu pracovniku bleskne hlavou co ze to je za cloveka bez mozku, kdovi co by zaplatil
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: atypický závit M15x1,25 L

#7 Nový příspěvek od DEF110 »

Vyřešeno, můžete smazat.

Blbost funguje, akorát máte pravdu s tou 20tkou tyčí, tam sem dělal díry M8x1 a levou M10, tady byla potřeba M24, to jsem se spletl...

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: atypický závit M15x1,25 L

#8 Nový příspěvek od bourač »

vážně by mě zajímalo k čemu taková věc slouží, dík za objasnění.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: atypický závit M15x1,25 L

#9 Nový příspěvek od StaPo3011 »

teoreticky by to mohl být přípravek na montáž kliky na některé Husq, podle googla a
https://sawhawgz.com/threads/crank-moun ... ings.5295/
maj modely 570/576 a 572 na klice tenhle šíleně nestandardní levej jemnej závit...
Ale možná by pak bylo levnější si ho koupit, mohlo by to být snad tohle:
https://www.amazon.com/dp/B00TD4FI8I/re ... B00TD3MZGC

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: atypický závit M15x1,25 L

#10 Nový příspěvek od DEF110 »

Ještě to nesmazali?
Pravdu má StaPo3011 je to debilní závit na klikovce u H576.
Kluci, já nemám nějaký paypal a podobný blbosti. Nemám čas a potřebu hledat čínský kraviny po internetu, co vám přijdou za 2-3 měsíce. Naopak mám od vyučení dost známejch, co se strojařinou živí. To, že jsem byl ochoten ocenit práci za peníze jaký jsem tu napsal, nevim no... tady jste mě vlastně řekli, že jsem blbec, co si vymýšlí blbosti, ale jinde všichni brečej, jak je strojařina nedoceněná a pod. Já se tím vyučil, a chápu, že třeba hodina na cnc stojí cca 800 a více nebo kolik. Cnc umí všechno vlastně, ale i přesto mi známí řekli, že na takovou maličkost nemaj čas, sory, kdyby to byla série, sežeň odbyt, jdeme do toho. Beru to, tak jsem hodil nabídku tady. Dostal jsem počoudit. Ale ti mistři, co maj soustruh doma a uměji, se vám nesmějou, pro ně je to výzva a já jsem pána musel přemlouvat, abych mu dal 500. Jenže tyhle lidi musíte najít a až jednou tihle páni nebudou... a oni holt nebudou, čas je čas, tak...
Jen shrnutí, pro vás je asi levnější si někde něco objednat (popravdě ani nevim co, kde a kvalita stojí za hovno) Těma 18ti stovkama jsem chtěl ohodnotit práci toho člověka, co mi vytvoří můj požadavek a já jsem ochoten to za to zaplatit. Kde je problém? Jsem prej blbec, co chce zaplatit moc? Ok, to beru :)

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: atypický závit M15x1,25 L

#11 Nový příspěvek od ITS »

Kolego, my jsme tě jen upozorňovali, že průměry k sobě nepasují. To jsi pak sám okomentoval, že si se spletl. To bylo jádrem našich námitek.
Z tvého současného příspěvku ale nelze rozpoznat, zdali to již máš vyrobené, nebo ne. A to tady ani nikdo nevzpomenul, že každý mistr by si vyžádal protikus. Nevěřím, že bez něj by se do toho někdo pustil jen nožem. To skoro platí i pro CNC.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: atypický závit M15x1,25 L

#12 Nový příspěvek od DEF110 »

Předem, nic ve zlém. Potřeboval jsem to rychle a potřeboval jsem toho více. Trošku jsem se ve vší tý internetový komunikaci ztratil. (rozuměj, že jsem starší člověk) Vyrobené to samozřejmě mám na počkání od pána mistra soustružníka. Je mi jedno, co si kdo myslí... Většina lidí vás dnes odkáže na nějakej výrobek z číny. Před 8 lety jsem to udělal. Koupil si stahovák spojky na Husqvarnu za 230kč. Udělal bych si ten přípravek sám, ale za tu cenu? Ty vole na to kašlu, to si nechám poslat. Stahovák jsem přiložil při první příležitosti do spojky a chtěl jí povolit... Co se stalo? Dva ze tří zubů okamžitě při sebemenším tlaku praskly... Prostě udělali v číně ořech na spojku asi z krabiček od sardinek... Nevim je mi to jedno a jsem poučen už dlouhou dobu. Čína je prostě sračka. Cokoliv. Proto mě na jakýkoliv speciální stahovák nezajímá odkaz na čínu. Nechám si to vyrobit doma podle sebe. Ano vyrobené to mám, to snad šlo poznat o mém stesku o starých fachmanech... Ale jak řikám, nemám s tím problém. Kolegové asi nejsme, jsem sice dávno vyučen jako obráběč kovů a kdysi jsem to i dělal spoustu let ve fabrice, teď již však přes 16let dělám jako těžař v lese a chci si opravovat svoje pily sám a proto to tady vzniklo...
Pravda je, že vám (nebo teda mě) pomůžou lidi, co ani nevědeji, co je internet... :)

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“