Výroba redukce mezi vývodovou hřídel a hydromotor

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
patt
Příspěvky: 167
Registrován: pon zář 17, 2018 1:33 pm
Bydliště: Kladno

Výroba redukce mezi vývodovou hřídel a hydromotor

#1 Nový příspěvek od patt »

Ahoj,
scháním šikovného zámečníka, který by dokázal vyrobit redukci pro napojení hydromotoru, který má válcovou hřídel na klasickou šestidrážku na traktorový kardan.
Moje představa je, že by se jednalo o cca. 100-120mm dlouhý válec o průměru 50-60mm, kdy z jedné strany bude cca do poolviny délky vnitřní drážkování (náboj) a z druhé strany válcová díra o průměru 25mm s drážkou pro klínek. Největší problém je právě to vnitřní drážkování, vím že se to dá koupit, ale s malou válcovou dírou kterou bych musel nechat na soustruhu zvětšit a vypilovat novou drážku na klínek, ale bojím se, že zbyde málo materiálu okolo. Tudíž kdyby to byl někdo schopen vyrobit, rád bych se dohodnul.
Díky

Obrázek

Obrázek
Moje kutilské videa s traktůrkem na youtube, podívejte :) https://www.youtube.com/user/lukisak/fe ... subscriber

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Výroba redukce mezi vývodovou hřídel a hydromotor

#2 Nový příspěvek od ITS »

:OT:

Po všech diskusích, které tady proběhly na téma hydromotor+kardan, se domnívám, že výstup z hydromotoru o průměru 25 mm svědčí o nějakém slabém typu, který toho na kardanu moc neutáhne.
Tak abys to měl promyšlené, než se někdo bude šťouchat s tou redukcí.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20305
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Výroba redukce mezi vývodovou hřídel a hydromotor

#3 Nový příspěvek od vitex »

Takže vlastně nehledáš zámečníka ale obráběče.A jak píše kolega ITS velice dobře si rozmysli co vlastně buduješ.

Uživatelský avatar
patt
Příspěvky: 167
Registrován: pon zář 17, 2018 1:33 pm
Bydliště: Kladno

Re: Výroba redukce mezi vývodovou hřídel a hydromotor

#4 Nový příspěvek od patt »

Ano, tak obráběče, :D Budu to mít na hydromotor AM28, a celkový přenášený výkon asi 6 koní, takže se není o co obávat :)
Moje kutilské videa s traktůrkem na youtube, podívejte :) https://www.youtube.com/user/lukisak/fe ... subscriber

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Výroba redukce mezi vývodovou hřídel a hydromotor

#5 Nový příspěvek od mufik »

Použij nakupovaný díl s vnitřní šestidrážkou a část ve které bude díra pr.25 s drážkou k tomu klidně přivař.Takové redukce vyrábím vcelku pravidelně pro jednu firmu, není s tím žádný problém.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
patt
Příspěvky: 167
Registrován: pon zář 17, 2018 1:33 pm
Bydliště: Kladno

Re: Výroba redukce mezi vývodovou hřídel a hydromotor

#6 Nový příspěvek od patt »

jo to je moje druhá varianta, rozřezal jsem kloub z kardanu a začal vymejšlet, že to svařim ze dvou kusů :)
Moje kutilské videa s traktůrkem na youtube, podívejte :) https://www.youtube.com/user/lukisak/fe ... subscriber

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“