výroba ozubeného kolečka

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

výroba ozubeného kolečka

#1 Nový příspěvek od liborko »

Dokázal by mi prosím někdo vyrobit ze silonu ozub.kolečko podle starého viz.foto? Je to ze skartovačky,tchýně to přehnala s papírem a trošku to omlelo ozubení jak se to rajblo :)
http://www.nahrejto.cz/pics/dc832491db9 ... b79eaf.jpg
http://www.nahrejto.cz/pics/0ba275ff36f ... e98862.jpg
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: výroba ozubeného kolečka

#2 Nový příspěvek od Sniper »

Řeším podobný problém, ale s motorkem stěračů :-/
Známý tvrdil, že by to šlo na 3D tiskárně 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

syncon
Příspěvky: 270
Registrován: čtv led 07, 2010 12:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: výroba ozubeného kolečka

#3 Nový příspěvek od syncon »

tisk problem neni ale chce to od nekoho nakreslit a kdyz to spocitatate tak jste na 2k za kolecko
RS 09

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: výroba ozubeného kolečka

#4 Nový příspěvek od liborko »

vidíte,to mě ani nenapadlo,ale ani nemám možnost kde to na 3D tiskárně vytisknout :(
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: výroba ozubeného kolečka

#5 Nový příspěvek od Sadra17 »

tohle by šlo asi jedině sls tiskem a to začíná na 1500+ za model 8) nejsnažší bude to smahnout do koše a koupit novou
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: výroba ozubeného kolečka

#6 Nový příspěvek od liborko »

asi jo, je to skartovačka z LIDLU,píšou v návodu max.10 listů papíru najednou tak to tam šoupla a bylo hotovo :) já ji říkal,že za ty prachy to nebude žádná kvalita,dal bych tam max. 3 papíry,ale když si ženský nedají říct... :)
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: výroba ozubeného kolečka

#7 Nový příspěvek od bourač »

zkusil bych to vrátit, na E-Shopu Lidl to funguje, zboží posílají v balíku a je tam rovnou přiložený formulář + instrukce jak vrátit.
Ale jak je to na prodejnách netuším. Měl by existovat nějaký servis který pro Lidl tyto věci zajišťuje (zákon!)
Lidl je celkem seriozní prodejce, možná by šlo vyžebrat dodavatele těch skartovaček a napsat přímo jemu. To jsem zažil už za komančů a požadovanou součástku dostal zdarma od výrobce poštou. Blbej Alzhaimer mi brání vzpomenout co to tehdy bylo ale dobrá vzpomínka nezapadla.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: výroba ozubeného kolečka

#8 Nový příspěvek od JardaCNC »

Spolupracovnik takove podobne zkousel vytisknout - na krajec na chleba , ale nemaji ty male zoubky takovou soudrznost ci co. Vytiskl 2 ks. 1 ukrojil asi 6 krajicku a bylo ponem. Na ten druhy toliko netlacily a vydrzel 10 krajicku.
Pokud zjistis modul, uhel zaberu a na jake jsou zuby sroubovici - tak bych ti to sikme ozubeni udelal.
S tim přimím do čela mam problem :-/
V hromadne vyrobe udelaji formu a tlakove "odliji". Je to rychle a lacine.
Ta kovova oska tam drzi jak? Vetsinou je pri odlivani uz ve forme a ma na sobe nejake zdrsneni - takze pokud ji chces nasilim vytahnout tak obycejne to kolecko praskne.

Minuly tyden jsem delal kolegovi z prace kolecko do nejakeho vybracniho masazniho strojku. Nachal jsem ho vybrat jakou frezou to mam udelat. Dle vypoctu vychazelo 0.75 M. Takovou frezu jsem nenasel. But 0.7 nebo 0.8M.
Vybral 0.8M. Nakonec zub byl moc uzky - slaby. Takze jeste asi to budu delat podruhe :vztek:
Jen predelani masiny me trva cca 1 hodinu. Vyroba cca. 30 minut. A pak zase srovnani cca 15 minut. Takze zhruba 2 hodky jen sikme zuby.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: výroba ozubeného kolečka

#9 Nový příspěvek od ladiki »

plastová ozubená kola se vyrábějí vstřikováním. Běžný materiál je polyamid, nylon... případně plněný sklem a speciální další plasty....
Zkoušel bych oslovit výrobce(dodavatele) plastových kol...jako mateza, haberkorn apd...popř. nahradit podobným převodem...

Reklamovat výrobek je na vlastním uvážení každého z nás.....
Výroba nového kolečka bude drahá....

Něco umí i google.....např. https://www.gastrovesely.cz/eshop/33_ml ... -tre-spade

jendas87
Příspěvky: 45
Registrován: čtv pro 15, 2016 10:10 pm
Bydliště: M. Třebová

Re: výroba ozubeného kolečka

#10 Nový příspěvek od jendas87 »

čus já mám 3d tiskarnu a vytisknout kolečko není až takovej problem ani nakreslení spíš záleži z jakyho se vytiskne materialu aby vydrželo taky záleží v čem je umístěny a taky jak rychle se otáčí. zkoušel sem dělat do mixeru a už drží rok (materiál HIPS)když odejde tak vytisknu novy :) Cena u takovýho kolečka je pár korun za material energie ale spíš to nakreslení chvilku zabere.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“