Hledám zedníka na melouch.

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Hledám zedníka na melouch.

#1 Nový příspěvek od Britt »

Postupně rekonstruji barák a teď, po totálním vyklizení pokoje vidím, jak je popraskaný strop a stěny. Zřejmě to bude chtít perlinku a vyštukovat. Nenašel by se šikula, který by mi to udělal? Já jsem na zedničinu levej. Na ceně se určitě dohodneme a případná další spolupráce jistá. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Hledám zedníka na melouch.

#2 Nový příspěvek od Tomas6 »

Hodně štěstí. Já po přemlouvání, prošení,shánění, jsem se naučil rovnat a rajbovat beton sám. Teď další nadlidský úkol sehnat tesaře. No myslím že si ty schody budu muset zašalovat sám
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám zedníka na melouch.

#3 Nový příspěvek od Atlan »

Asi tak. A nezabudni ze tento problem je 2 rozmerny.
Najprv niekoho zohnat a potom od zlosti nenakopat do zadku.
Pac majstri su zadany mesiace dopredu, a ten zvysok nerobi kvalitne.

Vo vysledku si to urob sam, nemusic na nikoho cakat, a nadavat len na seba, i ked vecsinou to vyzera lepsie ako po majstrovi.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Hledám zedníka na melouch.

#4 Nový příspěvek od JardaCNC »

Presne. Mam ty stejne zkusenosti.
Delal jsem nove stropy v baraku (misto drevenych palachovych - hurdove). Na omitani dosel "zednik". Ja mu byl k ruce. Byl tu asi 3-4 hod. a ze uz musi dom. To mel samo svacinu a pivo. Zaplatil jsem mu za praci. A on hura do hospody.
Kdyz jsem se podival kolik toho udelal - tak uz jsem ho znovu nezavolal. Vzal jsem si tyden dovolenou a omitl si to sam. Manzelka me pomohla.
Pak jsem snad 2 tydny lecil ruce jak byli rozezrane od vapna.
Asi po 2 letech jsem se pustil do prujezdu. Taky stropy. Plocha 6,5x12m. To jsem si domluvil zednika - duchodce.
Sice ten byl okecany, pivo jen dopoledne (dojel autem) zacinal v 7 a koncil v cca. 16 h. Nebyl ani moc drahy.
Jen jsem tam snim byl jen prvni dva dny (nemel jsem dovolenou) a pak mu delali pomocniky moji rodice. To uz se trochu zhorsil. Nebo ja mu to vzdy " poupravil. Dojel jsem az po 18 vecer a to uz to moc neslo. Za 4 dni to mel hotove.
Musim kriticky rict, ze uz se to delalo z hurdisek horsi kvality a strop byl hodne hrbaty.
Ale jinak jsem s nim byl spokojeny.
Rada - najit zednika duchodce - vdovce ci rozvedeneho a ten jeste bude rad mezi lidma a taky kdyz dostane najest. :D

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Hledám zedníka na melouch.

#5 Nový příspěvek od Čárls »

To bys to musel vše omlátit a naházet znova vyzkoušej https://www.hornbach.cz/shop/Tmel-SOUDA ... gJlV_D_BwE
Oškrábat zatřít praskliny a přebrousit
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Hledám zedníka na melouch.

#6 Nový příspěvek od Britt »

Ono to tak dopadne. Štukový tmel, sádru a pojedu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám zedníka na melouch.

#7 Nový příspěvek od elbarto »

CZ zedník neexistuje od revoluce. Pár profíků maká v cizině. Aktuálně bud vlastní šikovné ruce nebo lovit líné cizince za nesmyslnou hodinovku. Každý měsíc nabereme a vyhodíme několik lidí a právě tyto starosti budou důvodem, proč si nejspís najdu časem jinou práci.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Hledám zedníka na melouch.

#8 Nový příspěvek od ota »

No mám stejné zkušenosti. Dávno tomu jsem předélával můj domek. Zůstaly obvodoví zdi a střecha. Všechno se dělalo noví. Byl tu švagr a strejda. Ukázali mi co a jak a jejich vychytávky. Oba precizní zedníci. Vše jsem s mojím tatíkem vždy připravil vyzdil a oni pak přišli a sfoukli ty velké zednické práce jako klenutí stropu z hurdisek, nahazování stropu, stěn. No když jsem dělal podkroví tak už oba v důchodu a o sádráku a itongu ani slyšet. Byl se tu podívat mladej kluk sádrokartonář samouk. A už jak to viděl kvičel tu jak čuně. Tohle je takoví, makoví, šejdrem a tak. Spočítal rohy ( asi 25 ) a hned za roh chci příplatek 1000 Kč. Vše si nakup a já to někdy přijdu pošmoulat. Tak jsem začal sám. Manželka nadávala že se s tím budu srát roky. No komplet mimo rozvodu topení mědí jsem si vše dělal sám. Trvalo to dvě zimy. A pak manželka říkala že je to moc pěkné lepší než by to sešmoulal ten Šudra. Pak přišla první dílna, druhá dílna a nakonec ta přístavba 3 dílna. Vše sám. S tatíkem na větší práce akorát. A jak jsem psal tady už, přijel strejko zedník pak a kroutil hlavou a vždycky pronesl ten jeho slogan: vy strjaři nemůžete bejt nikdy zedníci! :vysmech:
Na všechny tyhle opravy, předělávky jsou dnes uplně jiný věci. Lepidla, stěrky, atd. Už to není o maltě a vápnu. Namícháš si v kýbly cosi, naplemtáš to na stěnu, porovnáš a když tě to už nebaví prdíš na to, doděláš to zítra a nic se neděje. Vypláchneš kýbl a jdeš od toho. 8)

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Hledám zedníka na melouch.

#9 Nový příspěvek od _luky_ »

Koukám, že na Moravě je to stejné jako na západ od Prahy. Jednu místnost mi štukoval kamarád. Šikovnej, neskutečná kvalita. Pak už neměl čas. Jdu za sousedem: kdo zady ve vesnici zedničí? Potřebuju někoho na melouch. Připravený pokoj (oškrábáno, drážky zaházený, napenetrováno, materiál vynošený do patra), jen vzít stěrku, natáhnout s perlinkou a pak na to štuk. Obvolal 15 lidí a nikomu se po práci nechce dělat, radši na pivo. Tak místní zedník: "Jo vy máte vlastní materiál", "To máte pronájem lešení..." (místnost 240cm vysoká), 4 dny práce...
Nakonec bratr od kamaráda, 2 lidi, za dva večery bylo hotovo. Makali nadzvukovou rychlostí, kvalita OK. Vyšlo to na 700Kč/hod.

A samozřejmě, než se zase někoho doprošovat, vystěrkoval a vyštukoval jsem si zbytek sám. Po chvíli to člověk dostane do ruky. A s dětma mi teď aspoň není líto, když jsme to v chodbě omlátili autosedačkou, pak to děti pokreslili, ušpinily.... Zas to někdy opravím..

Měl jsem na domě od té doby celkem 2 lidi: topenář, co mi podepsal instalaci kotle (dělal jsem sám všechno od radiátorů přes komín po elektronické řízení) a pak revizák elektriky.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Hledám zedníka na melouch.

#10 Nový příspěvek od Čárls »

Britt píše:Ono to tak dopadne. Štukový tmel, sádru a pojedu.
Na sádru se vyprdni ten tmel se dělá v ruzných hrubostech podle velikosti děr a daleko líp se s ním pracuje jak se sádrou
Jen to hlavně před tím ty škláby vysaj a napenetruj Po chvilkách to dáš Hlavně se nesnaž vše za 1 den nejsme z nejmladších
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Hledám zedníka na melouch.

#11 Nový příspěvek od Britt »

Uvidím, co vlastně seženu. Teď jsem byl 2 dny bez auta, protože jsem dával obě dvě vyčistit, tak po neděli vyrazím na nákupy.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Hledám zedníka na melouch.

#12 Nový příspěvek od ota »

Když jsem byl u známího ve stavebninách chtěl jsem nějaký lepidlo na stavbu. Že budu lepit porfix, potom nějaký na natahování omítky a nějaký na polystyren. On že na to je flexibilní speciální lepidlo. Na všechny tyhle věci najednou. Když prej zbyde ze stvavby porfixu, natáhneš s ním vnitřní i venkovní omítku. A když to zbyde, nalepíš tím ten polystyren. Nevím přesně, jak se to jmenuje. Ale mám to v kyblích přesypaný z pytlů a pod každým víkem mám vystřižený z pytle co to je. No materál užasnej drí s tím všechno. Tím dělám všechny tyhle práce.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Hledám zedníka na melouch.

#13 Nový příspěvek od Čárls »

Flexibilní mrazuvzdorný lepidlo dobrý na venkovní opravy nám s tím spravovali komíny a stahli je do kamnářský perlínky
Já s ním opravoval domečky na plyn napatlal lepidlem do něj perlínku začistil pak vystihnout tu správnou dobu a filcákem vyhladit nakonec fasádní barva
ale na vnitřní omítky bych to nepoužil je to cement štukový písek a chemie to pak nezatlučeš ani hřebík Lepí s tím obkladačky na stěnu a dlaždice na zem
Když mi předělávali před 10 lety okna dávali sádrový štuk i na větší vrstvu 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám zedníka na melouch.

#14 Nový příspěvek od Ondras83 »

Jo hoši, když jsem stavěl barák, krom topení a vyzděnou jádra (topení topenář bratranec, jádro mě dělali dva šikovní ukrajinci) se posralo všechno, co dělal někdo jinej než já sám. Taky jsem si všechno dělal sám.

Podbití jsem dělal s kámošem truhlářem. Práce dobrá, ale dohodnuto v 8 na baráku. Kdybych přišel v 9, ještě bych tedy byl půl hodiny sám...taky se to tímhle stylem protwhoo skoro na celý rok po vykendech mimo prázdniny

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“