pomoc - paletovy vozik

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
silvia95
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 17, 2008 10:02 pm

pomoc - paletovy vozik

#1 Nový příspěvek od silvia95 »

Zdravim pani.

prosim o pomoc identifikacia paletaku , typ a postup opravy , zdviha ale hned nato zacina pustat dole

Dakujem

https://i.postimg.cc/GpM3PKj2/SAM-2567.jpg

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: pomoc - paletovy vozik

#2 Nový příspěvek od vitex »

Kovo Cheb a nejlépe vyhodit.

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: pomoc - paletovy vozik

#3 Nový příspěvek od PEST »

přijde mi to jako KOVO CHEB zkus napsat sem http://www.paletove-voziky.info/ sehnali mi díly i na můj prehistorický paleták, jinak oprava, nejspíš přetěsnit, rozebrat to jde lehce a pak se ukáže co je špatný

silvia95
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 17, 2008 10:02 pm

Re: pomoc - paletovy vozik

#4 Nový příspěvek od silvia95 »

po zisteni je to vozik

jzd ak slusovice typ nv2-01

viete poradit ake tesnenia a kolko ich je?

dakujem

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc - paletovy vozik

#5 Nový příspěvek od kenybz »

slušovičák mám ale starší typ to je mrdka jako by to vyráběli ožralí ukrajinci...
nicméně jsem ho opravil a přetěsnil nikoho jsem se neptal..rozeber poměř a zjistíš co je tam za těsnění...pokud nebudou pohyblivé plochy mezi tesněním vydrané tak to smysl má
no a tak něco na závěr dneska jsem byl na výletě s paleťákem ze šrotu zda má smysl ho opravit...jel jsem do servisu co paleťáky dělá 30 let a znám se s nima jak myslíte že to dopadlo?
mimochodem přišla řeč na slušovičák...pán se ihned orosil to jsou největší zgarbáky
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: pomoc - paletovy vozik

#6 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, ve firmě máme asi 4 paleťáky. Jeden starší a ostatní už novější konstrukce. Ten starší se zdá stejný jako ten v odkazu. Někde byl v opravě, protože tekl jak necky. Odvezli ho do opravy a vydržel asi rok fungovat. V opravě vyměnili nějaké součástky co jdou vyměnit. Všechny těsnící prvky vyměnilí. No fungoval parádně. Ale pak asi vlivem přetěžování a rukou všech těch, kteří s ním manipulovali zase a opět začal pouštět olej. Postupně to nabralo na intenzitě že se tam dolije olej párkrát zvedne a za 4 dni už nezvadá a pod sebou má louži. Zkoušeli že by znovu do opravy a tam už je s ním poslali k čertu. Že by museli dát celou hydraulickou jednotku. Ale z něčeho napasovat jinou. Tuhle už nemají skladem. Stálo by to jak skoro novej paleťák.
No tak se občas dolije olej a zvedá. Většinou dovlečeš paleťák ,,tankoromem dílny" na druhou stranu a zajedeš s ním pod paletu pumpuju a nic. Kurva cip kdo to zkurvil!! Odpověď standartní a jasná ,,Moldavan" :vysmech: No ale Moldavan v naší firmě není! Odpověď: No on tu byl zkurvil paleťák a už tu není! :smich: Jo když náhodou paleťák funguje aspoň jeden je to tak trochu malej svátek. A když nastartuje ještěrka je třeba si dát štemprdle bo to je unikát! No ale pak musíš v práci vydržet do večera, aby jsem mohl řídit!
Mám doma kovo Cheb sehnal jsem ho ze šrotu, měl polámaný ližiny. Sehnal jsem druhej co měl ližiny dobrý. Ze dvou udělal jeden. Hydraulika drží parádně, nekápne. Nedávno volal soused, že je ve šrotě paleťák, jestli ho chci. Samo už ho nakládej. Chybí mu akorát ojka s tím lankem na spouštění. Asi se někomu nevešel do kufru auta, když ho vezl do šrotu a tyhle věci uříznul karbikem. No a ve šrotě se od sebe stratily. Musím to opravit a bude makat taky. Občas se ve šrotě objeví paleťák. Nejlíp když má zkurvený ližiny. Většinou pak je hydrulika cajk.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: pomoc - paletovy vozik

#7 Nový příspěvek od Šéďa »

Rozeber to nic na tom není jsou tam manžety a ty bez problémů koupíš v prodejně s ložiskama - guferama, jistě jí u vás taky máte.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc - paletovy vozik

#8 Nový příspěvek od kenybz »

no a jak to dopadlo paleťák jsem včera hodil zpátky do šrotu né že by nešel opravit ale peníze + čas = o pár stovek přidám a budu mít fertig použitý opravený z onoho odkazu výše
byl to totiž celkem atyp jako dá se opravit kde co ale mě to za to úsilí nestálo bo doma jeden paleťák mám...
nové dvě vidlice co jsem si vzal a pak vrátil stály 700 dalších 800 bych dal ve šrotě za paleťák
hydraulika sice zvedala ale nezkoušel jsem to v zátěži
jak jsem kecal s málkem tak říkal ale tam dáte toto a toto a ono by to fungovalo říkám jo ale zadní kola by byly níž než přední a že to jde nastavit nejde říkám tam jsou pevné táhla /jako klidně bych tam mohl navařit matici vše uzpůsobit jo dá se čarovat ale když to neni okamžitě potřeba a není kdy tak šup s tím zpátky do šmelcu protože byly kola hodně zachovalé, tak jsem si je nechal takže jsem ještě vydělal :smich: kola použiju na slušovičák...no a až budu mít poskládaný repas z použitých dobrých dílů přidám pár stovek a šup s ním do kufru
jo ještě jsem si vzpoměl slušovičák nemá kyvnou přední osu /ta u hydrauliky/ ani ten adept co se projel v našem autě ji neměl kyvnou...to je pak velký problém zatočíš ojem a paleta se naklopí a jede to po jednom kole a paleta jednou stranou drhne o zem...jo jinak jeden slušovičák leží v brodě ve šrotě hydraulika nezvedá není tam olej a ten tam není protože vytekl netěstnostma mynžety vyjdou asi na 80kč a paleťák má asi 80kg
kola jsou litinové po rovném hladkém to jede samo, ale stačí kamínek a ani se to nehne a je to tak na tahání traktorem a nebo ve třech lidech bavím se o tom když je náklad 1500kg a jedeš po starém soudržném betoně a občas malý kamínek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

silvia95
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 17, 2008 10:02 pm

Re: pomoc - paletovy vozik

#9 Nový příspěvek od silvia95 »

po vderajsom neuspesnom pokuse o zvih kotla cca 400kg som ho dnes zacal rozoberat tesnenia boli len v kuskoch viete poradit ako dalej ?

P.S. pouzivam ho malo uz asi 2-3 roky nebol pouzity , pre mna bi po oprave este posluzil

https://postimg.cc/gallery/1qmrddcvc/

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: pomoc - paletovy vozik

#10 Nový příspěvek od staník »

Na tý druhý fotce je tuším v tom válci vidět manžeta. Jinak jsi to mohl umejvat už před rozděláním a taky to pořádně vyčisti než to budeš dávat dohromady. Oni jsou tam ventilky kde dosedají kuličky na sedílka a stačí smítko a nebude to těsnit a nezvedneš nic.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

silvia95
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 17, 2008 10:02 pm

Re: pomoc - paletovy vozik

#11 Nový příspěvek od silvia95 »

odsroboval som vrchnu matice a piest vytiahol , na spodku piestu nebola ziadna zarazka , nechiba tam nieco ?

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: pomoc - paletovy vozik

#12 Nový příspěvek od staník »

Tak tam třeba bude přepadová díra abys to víc nezvedl.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“