Pomoc - rada!!!

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Pomoc - rada!!!

#1 Nový příspěvek od simako »

Zdravím vás Páni......
a prosím o radu ak viete. Mám na senomete el. motor 7,5 kw 2800 obr. hviezda-trojuholník. Keď ho spúšťam, na hviezdu sa rozbehne normálne napočítam do 4 prepnem do trojuholníka a motor sa rozbehne na plný výkon.Problém nastane vtedy keď ho nechám rozbehnúť naplno vo hviezde a potom prepnem do trojuholníka, vyhadzuje mi hlavný istič.
Hlavný istič je 3x25 A B. Netuším čo to môže spôsobovať.
Súrne senomet potrebujem.
S pozdravom a vďakou za informácie
šimako

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Pomoc - rada!!!

#2 Nový příspěvek od Šéďa »

A to ti dřív nedělalo? nebo ten senomet používáš nově? Asi to ten jistič neunese proudové zatížení při startu. Chtělo by to 25A D

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Pomoc - rada!!!

#3 Nový příspěvek od Sadra17 »

zrovna tak může pomoct i nový jistič pokud už ten starý táhne několik let stálého odběru 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Pomoc - rada!!!

#4 Nový příspěvek od radas »

no súrná rada volej elektrikáře. jinak to může dělat jistič, vypínač, volný spoj, vadný motor atd. za pokus stojí připojit ho dlouhou prodlužkou.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Pomoc - rada!!!

#5 Nový příspěvek od thovt »

Nemáš jistič motorový proto ti vypadává.
Na hvězdu ti běží, na výkon 2,5KW, otáčky jsou stejné dokud není zatížení vetší než 2,5KW.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Pomoc - rada!!!

#6 Nový příspěvek od Sniper »

Kamarád má podobný problém na stejném zařízení. Na hvězdu se to roztáčí pomalu, motor 4kW,kdyz jsou otáčky konstantní, přepne na trojúhelník a motor ještě rapidně zrychlí, to by už neměl ne?
Po nějaké době začne vyhazovat jistič, přitom na baráku má elektriku novou a tahá i silnější stroje, takže asi bude něco s motorem :-/
Sice jsem ti neporadil, ale abys věděl že se nesere jen tobě :friends:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Pomoc - rada!!!

#7 Nový příspěvek od simako »

Ďakujem Páni.
Šéďa-Senomet som kúpil teraz.Informoval som sa u dodávateľa elektriny na ističe rady C alebo D. Jeho odpoveď- v žiadnom prípade. Povolia mi len to čo mám, B.Povolia mi nový istič s vyšším prúdovým zaťažením. Lenže stojí to veľa peňazí a mne na pár hodín používania ročne, do toho nechce ísť. Neviem pochopiť, že motor sa na hviezdu pekne rozbehne a keď už je úplne rozbehnutý a prepnem na trojuholník,, tak zhodí istič.
Keď motor na hviezdu je ešte zhruba v polovičných otáčkách a dám trojuholník, tak motor pracuje normálne a istič už nevyhodí.
SADRA 17- Toto by celkom bolo možné.
radas - Samozrejme som prizval elektrikára, ktorý motor kompletne premeral, vymenil aj vypínač, dotiahol spoje, premeral pripojovací kábel dlhý asi 30m.
thovt -Myslím si,že ten istič čo mám, je istič motorový. Občas používam i cinkulár, kde mám motor 4kw na jedno zapínanie a istič nepadá.
Sniper- Aj tak ďakujem.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Pomoc - rada!!!

#8 Nový příspěvek od thovt »

simako :Hlavní jistič máš 25A, Ono to jde obejít pomocí kondezátorů který propustí jen 20A.
Pak by se to přeplo na přímo to už by jistič nevypnul.
Rozběh Y/D rozběhový proud max. 2 × jmenovitý proud motoru, čas rozběhu max. 15 s.

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Pomoc - rada!!!

#9 Nový příspěvek od simako »

thovt-ďakujem pekne za radu. Skúsim ísť týmto smerom a oslovím niekoho, kto by mi to zrealizoval.
S pozdravom
Šimako

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Pomoc - rada!!!

#10 Nový příspěvek od Sniper »

simako píše:Keď motor na hviezdu je ešte zhruba v polovičných otáčkách a dám trojuholník, tak motor pracuje normálne a istič už nevyhodí.
A právě v tomhle případě by měl jistič vyhodit, ne? :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Pomoc - rada!!!

#11 Nový příspěvek od simako »

To isté si myslím i ja, že by ho mal vyhodiť a to sa správa naopak. Keď je motor na hviezdu napoly rozbehnutý, tak istič nevyhodí a keď motor na hviezdu nechám rozbehnúť naplno a zapnem trojuholník, tak mi istič vyhodí. Toto si neviem ako laik vysvetliť.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc - rada!!!

#12 Nový příspěvek od Atlan »

Tym ze prepinas z hviezdy na okamzik dojde k rozpojeniu obvodu, a pri zopnuti do trojuholnika dojde k brudovemu narazu, dokonca moze byt ze 2 vazy pripoji vypinac skor, a tym pádom tam mas spicku jak hrom.
Najlacnejsie bude 2x stykac a jedno casove rele plus dva tlacitka start stop.

Stlacis start zopne stykac na hviezdu a po msstavenom case prepne na trojuholnik.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Pomoc - rada!!!

#13 Nový příspěvek od ITS »

Tak jak to popisuje v prvním příspěvku je to naprosto nelogické a těžko zdůvodnitelné. Delší provoz ve hvězdě namáhá motor, ale s jističem nemá nic společného.

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Pomoc - rada!!!

#14 Nový příspěvek od simako »

Ďakujem páni za vaše názory.Behom tejto krátkej skúšobnej doby, som odsledoval, že po zapnutí motora na hviezdu počítam do 4 a dávam trojuholník. Istič nespadne a motor funguje ako má. Počasie praje, sena veľa nemám, tak to hádam vyriešim takýmto lacným spôsobom. A do roka sa problém možno vyrieši sám.
S pozdravom
Šimako

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“