poptávám zedníka na beton

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

poptávám zedníka na beton

#1 Nový příspěvek od Chose11 »

sháním zedníka, který by mi vybetonoval horní beton v dílně, cca 40m2 v tlouštce 10cm. Beton budu míchat a vozit kolečkama. Nebo partu, která by to sfoukla, doklad netřeba. Lokalita okolí Moravské Třebové. Cenu respektuji.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: poptávám zedníka na beton

#2 Nový příspěvek od ota »

Vím že už to máš podle svého nalajnovaný. Ale moje zkušenost s betonama. Teď jsem jich pár dělal kolem barabizny. Jak v dílnách, kůlně a tak. Bylo to třeba během tří let.
Nechal jsem si přivézt suchej míchanej beton. Vrchní samozřejmě. Bez papíru cena velmi přijetelná. Kámoš mi to přivezl liazkou za naftu. Betonárka 20 km daleko. Ráno přijel před 7 hodinou ke mě s betonem. Spočítal jsem kolik třeba. Dá se to docela přesně spočítat. U Tebe je to 4 kubíky jak vyšitý.
Výhoda je maximální. Přijede s betonem, sklopí ho před místo a hned můžež začít dělat. Beton je stejnoměrnej po celou dobu aplikace. Odpadá tam to ,,suchej, mokrej". Když by Jsi sehnal zedníka, není za 2 hodiny co řešit. Zedník by dělal beton a Ty mu ještě třeba s jedním pomocníkem navážel beton na plac. Žádná míchačka, problémy s konzistencí betonu, dále dva lidi k míchačce a dva ke kolečku. Taky jsem se bránil vždycky zuby nehty kupování hotového betonu. Než jsem s ním dělal. Ještě jsem si půjčil v půjčovně tu vybrační lať a to je věda! Když nenastanou nějaké komplikace při aplikaci zedník za dvě hodiny má hotovo. Když nebude zedník uděláš to za 4 hodiny svépomocně taky. Právě mě se pak líbilo, pevnost betonu kterou v domácích podmínkách s míchačkou nikdy na té ploše nedocílíš.
Právě u mě vždycky chyběli lidi. Abych mohl mít dva u míchačky, dva s kolečkama a třeba i ty dva u betonování. No a ještě třeba jeden aby běhal kolem co kde je potřeba nachystat, upravit, donést vodu, cement, a tak. Takhle s hromadou betonu dva lidi naváží a když jsou dva tak betonují. U mě je to já a tatík betonujeme a synové navážejí kolečkama. Pak jen opláchneš pár vercajku a jdem v klídku dom. Hotovo.
Za mě už bych si doma v míchačce 40m2 nemíchal sám. Takhle třeba sloupky k plotu, nebo práh ve vratech, nebo tak. Ale plochu třeba podlahu v dílně hotovej beton z betonárky a tradá. Jen tam kámoš řekl že je to vrchní beton, chceme to trochu mokřejší a chvíli se s tím asi budeme matlat. Obsluha míchačky v betonárce tam pustil o fous víc vody a pustil o fous víc té chemie, aby nám to trochu pomaleji tuhlo. Paráda beton jak štolverk. Nikdy bych takovej doma neudělal. Cenově srovnatelný a hlavně odpadají komplikace s málo lidma u toho.
Toď vlastní zkušenost domácího kutila.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: poptávám zedníka na beton

#3 Nový příspěvek od Chose11 »

děkuji za zkušenost, ale kvůli studně a nízkému průjezdu vratami mi mix neprojede, raději bych to zalil mixem, ale asi bez čerpadla to asi nepůjde a cena je katastrofální.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: poptávám zedníka na beton

#4 Nový příspěvek od ota »

Koukni, mix je hrozně drahej. Já kupoval klasickej suchej beton sypanej do korby. Tady občas jezdí i takovej nízkej Daf tuším a má v kontejneru nasypanej beton. Strčí ten kontejner kam je třeba, nebo ho vysype. Nevím kolik má průjezdnost nebo kolik množstevně uveze. Ale splasklej bejvá když jede. Jednou jsme s kolegou počítali rozdíl v ceně a ten z betonárky byl skoro stejně cenově jak když si koupíš dom ingredience a mícháš.
Právě já jsem si to vyzkoušel na vlastní ruce a 4 nebo ani 2 kubíky bych na vrchní beton doma v míchčce nemíchal ani omylem. Kvalitou, rychlostí, počtem přidavačů a cenou. To jen zkušenost z pár vlastních staveb. Že to jde i jinak než klasicky poťit u toho doma s míchačkou.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: poptávám zedníka na beton

#5 Nový příspěvek od Veteranista! »

Na 2x na Avii, ta vjede skoro všude co dodávka
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: poptávám zedníka na beton

#6 Nový příspěvek od Killer Koly »

tuhle zkusenost mam taky za sebou. michal jsem rucne podkladovy beton taky do dilny, 21m2 na vysku tak 15 - 20 cm. kdyz jsem delal vrchni, tak jsem si na to radsi objednal partu s cerpadlem, material svuj. nestacil jsem se divit, jak to slo rychle, udelali mi i vrchni beton v chalupe, celekem asi 120 m2. cena byla celkem prijemna, rekli si za to cele nejakych 15 000.-. takze za me jedine cerpadlo
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: poptávám zedníka na beton

#7 Nový příspěvek od jenicek »

Já mám malou betonárku 5km od baráku. Dle domluvy míchaj i o víkendu a není pro ně problém plivnout na káru za auto i 0,25m3 betonu kvality a složení dle libosti. Tuhle jsem tam byl pro 0,5m3 na podbetonování žlabů a chtěli za to 800 peněz (B20). Míchačku (0,25m3) jsem prodal. Za mě kdo si míchá doma víc jak 1m3 je nadšenec nebo blázen.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: poptávám zedníka na beton

#8 Nový příspěvek od ota »

To Jenicek naprostej souhlas! 8) Popsal Jsi to přesně a jednoduše. Já právě myslím, že mě kubík vyšel cosi 1550 Kč. Pak ten vrchní, festovní beton byl o fous víc. Musel bych pohledat papírek. Tady v té Kolínské betonárce jedou sobutu dopoledne normálně jako všední dny od 6 do oběda.
Co je slušná vychytávka, už jsem ho tu viděl kolikrát taky jet, tak manipulátor JCB v předu škopek jako míchačka. Buďto doveze beton a nebo ho míchá rovnou na stavbě. Do garáže, dílny pak jen vsune rameno a spodem vysype. Nebo to tu měl kluk, když na baráku dělali věnec a vrchní podlahu v podkroví. Na věnec pojíždí kolem stavby a vysejpá to kdekoli kolem celého baráku. 8)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: poptávám zedníka na beton

#9 Nový příspěvek od Britt »

Nymburská betonárka ti klidně doveze mix, ale do vozíku ti nedá ani ň, takže jsem to kvedlal růčo, 24 pytlů B20.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: poptávám zedníka na beton

#10 Nový příspěvek od sita »

Na muj vkus je ten kupovanej beton pokazdy moc suchej a malo mastnej (vubec neni citit cementem) a obcas je stres ho zdelat kdyz se blizi lijak nebo je vedro, takze ja jsem zastancem michacky, ale bylo mi doporuceno se tady nevyjadrovat abych nechtene nekomu svoji neodbornou radou nezkazil zivot, protoze nejsem stavar, takze jako bych nic nerekl :smich:

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: poptávám zedníka na beton

#11 Nový příspěvek od jenicek »

Máš divnej vkus :D
No ono si na tý betonárce stačí říct, kolik do toho chceš vody a jestli chceš aby se to sypalo, aby z toho šla udělat koule, aby to šlo roztáhat hrabičkama nebo aby to bylo jak naředěný z mixu.
Problémem řídkýho betonu ale bejvá jak ho převýzt aby za Tebou nebyla čára po silnici :typek:
Podle mýho, pokud bys u nás dorazil s fekálem nebo kubíkovkou, tak Ti to klidně nablijou do toho :ano:
Takhle se vozí beton v žigulu v Rusku a zcela jistě by byli schopní udělat i toto: https://www.youtube.com/watch?v=QxRlG_0vahs :vysmech:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: poptávám zedníka na beton

#12 Nový příspěvek od bourač »

Killer Koly píše: takze za me jedine cerpadlo
8) podepisuju, myslím že tady někde mám fotky: mix s pumpou stojí na ulici, rameno zvedne nad barák a na zahradě spustí dolů, konec je gumová roura.
Došáhne asi 27metrů od auta. Má asi 6 kloubů takže to nastrká kamkoliv. Řidič stojí vedle tebe a dálkovým ovládáním ti trubku posouvá kam chceš.
Ty nepotřebuješ vůbec nikoho, jen brýle - kdyby cáklo do oka. Vybetonováno máš za 20minut. Trubka ti visí z hora, můžeš u toho kouřit :)

0,5kubíku jsem vezl v uřízlém IBC kontejneru na vozejku za autem, uklepal se i když byl suchý, ze dna skoro nešel lopatou vyndat, i když jsem jel pomalu (15km).
V slušné betonárce ti namíchají i 0,3kubíku - a složení přesně jak si řekneš. Takovej doma nenamícháš.

Míchačku mám, na památku. ;-)

Chose11: Prověř půjčovny poblíž - kolik by stálo půjčení malinkého denpru, beton si nech dovézt hotový, vyjde to levněji než platit partu lidí :obchod:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: poptávám zedníka na beton

#13 Nový příspěvek od Chose11 »

ono dnes jsem měřil vzdálenost kde může zaparkovat mix a dílna je 40metrů, takže asi fakt pumpa
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: poptávám zedníka na beton

#14 Nový příspěvek od Killer Koly »

bourač: 8) to jsem mel na beton na zakladovou desku. neda se to vubec porovnat s rucnim michanim v michacce, tolik prace a casu, co to usetrilo :prace:

vnitrni beton mi delali tim malym cerpadlem, co si to samo umicha a taha se za dodavkou na normalnim voziku. meli I kletovaci masinu. malem jsem nestacil dojet do mesta pro pivo, nez jsem se vratil, meli hromadu pisku zpracovanou a cekali na dalsi :)

a to cerpadlo se da pujcit, treba tady http://betonovecerpani.cz/
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: poptávám zedníka na beton

#15 Nový příspěvek od Ondras83 »

hele...suchej beton z korby je super vec, dalsi vec je, co mel kamos nabaraku...prijela parta polaku, mel svuj pisek a cement, dva nabouchany s uhelkama hazeli do cerpadla, 3 v holinkach rozlivali po baraku, beton do 1mm v rovine, beton jako vino, za dopoledne meli cca 100m2 hotovy, mozna driv

problem je, ze pod 100m2 nechteji jezdit, jen kdyz maji neco mensiho podobnyho v okoli...daval za to min, jak ja za anhydrit do baraku (ja daval cca 50tis 110m2)

v tvym pripade bych sehnal zednika a nekoho k nemu, nechal si privist 4 kubiky betonu (to je korba na V3S) nebo 2x dodavka se sklopkou (unas v betonarce to tak vozi, maji pickupa nissan se sklopkou, pak iveco daily, pak V3S s avii motorem a pak liazku 4x4) a privezou co chces a kolik chces

nechas vyklopit pred vrata, nahazis, navozis a zednik s pridavacem bdou rovnat...barcu mas, tak muzes vozit traktorem :) nebo si nekoho najmes :)

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“