Akumulátorová sekačka na trávník

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Akumulátorová sekačka na trávník

#1 Nový příspěvek od jenicek »

Ahoj, nemáte někdo prosím klasickou rotační akumulátorovou sekačku na trávník?
Řeším dilema, jestli mám koupit benzínovou nebo akumulátorovou a chtěl bych si akumulátorovku u někoho vyzkoušet v reálu.
Nemám problém někam zajet, jezdívám na Prahu, Plzeň, Brno, Hradec... NECHCI TO ZADARMO!
Nyní máme elektrickou s kabelem a žena s ní seče odhadem okolo 1000m2.
- Každou chvíli řeším vytrženej a překroucenej kabel, několikrát i zásuvku ze zdi atd.
+ Je hned připravená k použití, lehká a bezúdržbová s nulovými náklady na provoz
V případě benzínu by žena sekala všechno novou sekačkou, ale zase tam vidím spoustu rizik s údržbou, když nebudu doma. Taky rachot je nepoměrně větší.
No a pak mě nahlodává možnost koupit aku sekačku, která by doplnila stávající elektrickou s tím, že elektrickou by se sekalo okolo baráku a výběžky okolo skalek, záhonů, parkoviště atd. by moh objezdit mladej s akumulátorovkou. Zároveň k tomu bych na stejnou baterku koupil i strunovou sekačku, aby si paní mohla ladit detaily okolo konců trávníku.
Je mi jasný, že každej na to bude mít jinej pohled, ale já si to prostě chci vyzkoušet, takže bych uvítal komentáře ve smyslu: "Ano, mám ji na chalupě, seču s ní to a to a můžeš se třeba přijet podívat " a NÉEEE "já si myslím, že to je nesmysl, benzín je benzín, ale sám mám jenom tupou kosu a vyasfaltovanej dvorek" :jazyk:
Děkuju, Honza

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Akumulátorová sekačka na trávník

#2 Nový příspěvek od Britt »

To neděláš dobře Jaromíre, s těma baterkama a jednou se ti to vymstí. :smich: Můj soused je tak trochu hogo fogo a musí mít každej prd, co se objeví na trhu, takže měl robotickou sekačku, tu vyměnil za akumulátorovou a včera jsem na něj koukal, jak vytáhnul starou benzínovou a už s ní drandil.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátorová sekačka na trávník

#3 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Tudle vo tom mluvili v radio a prej aku jsou na dB tissi, ale nektery maj tak neprijemnej zvuk piskavej, ze je lepsi benzinova.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Akumulátorová sekačka na trávník

#4 Nový příspěvek od thovt »

Aku sekačka je dobrá na malé plochy na pásy travy.
Životnost baterii 3 roky.
Musíš se starat o baterky, když necháš baterku vybitou na mrazu poté strací kapacitu.
Nesmíš je nechat v sekačce
Na udržbu benzin sekačka je snažší: vyměnit olej ,vyfoukat vzduch filtr, na zimu vypustit benzin z karburátoru.
Nějaké seřizovací práce po třech letech.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Akumulátorová sekačka na trávník

#5 Nový příspěvek od honzasl »

Na akusekačku si myslím už dlouho, ale vždycky už po přečtení katalogu a ceníku mě to odradí.

Pro její nákup mám jedinou motivaci: Posekat trávníky když chci já: V neděli ráno. To je jediná doba, kdy mívám chvíli volného času na tuhle zatracenou činnost...:)

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Akumulátorová sekačka na trávník

#6 Nový příspěvek od StaPo3011 »

mám už asi 3 roky strunovou Li-Ion aku sekačku,
myslím že to je tahle (či předchozí) model:
https://www.nako.cz/10781-blackdecker-g ... i-ion.html
Zkušenosti rozporuplný:
- akupack 36V/2Ah odešel po 2 letech, loni novej za 2.000, takže ekonomika provozu zatím fakt nic moc
- musí se to honit skoro furt na plnej ceres, i když to má regulátor výkonu. Na plnej ceres vydrží asi tak 15-20min. To sice stačí (po vybití baterky toho mívám i já dost), ale pak je to třeba přes hodinu nabíjet. A při nabíjení se to hřeje, hlavně v létě, a vypíná se pak nabíjení. Nejlépe dobíjet ve studeném sklepě.
+ je to o trochu tišší než benzín, ale zase to nemá tolik výkonu jako průměrná benzínová
- vyšší trávu je třeba vzít na 2x od shora, a pak se zanáší. Sušší trávu to bere nerado.
+ dobře se tím čistí betonovej podstavec plotu od mechů či trav, struna to hezky vyčistí
- na větší plochy či hodně vysokou trávu prakticky nepoužitelný-malej výkon. A to jsem kupoval tu nejvýkonnější, co tenkrát obvykle měli.

Nevím nevím jestli bych do toho šel znovu...

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Akumulátorová sekačka na trávník

#7 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

trošku bokem ... 1000m2 běhá žena za sekačkou? Jak dlouho to seče, 3 hodiny? Sekal jsem obdobnou plochu benzinovou a lítal jsem za ní skoro 3 hodiny zpocený jak trotl.... Nakonec jsem koupil bazarového zahradního traktora a pohoda, za 20 minut hotovo, když se nenechá přerůst.

To na bateriovku opravdu nevidím reálně, to ta baterka nemůže dát....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Akumulátorová sekačka na trávník

#8 Nový příspěvek od Britt »

Doktořice taky běhala 800m s malou sekačkou a stále mi tvrdila že traktůrek není potřeba. Dneska to máme rozdělené. Já jezdím traktůrkem velké plochy, doktořice malou sekačkou rohy a já to pak začistím strunovkou. Za hodinu nemáme co dělat.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Akumulátorová sekačka na trávník

#9 Nový příspěvek od jenicek »

Pajiku, přečti si to ještě jednou a pozorněji, píšu, že elektrickou by se dělala plocha okolo baráku, menší zbytky akumulátorovou. Ano, mám mladou a pracovitou ženu. Teď o víkendu jela celej den s krumpáčem a lopatou a to na srpen čekáme přírůstek ;-)
Děkuji všem za reakce,hlavně na mou prosbu, aby reagovali jen Ti, kteří mají osobní zkušenost s bateriovou sekačkou, jinak jako elektrikář slaboproudař znám výhody i nevýhody baterek.
Abych to zkrátil a řek polopaticky, pište prosím jen Ti, kteří mají akumulátorovou sekačku. Děkuju.

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Akumulátorová sekačka na trávník

#10 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

šikovná to žena :) a gratulace k nastávajícímu přírustku!!! :)

pravda - nedočetl jsem pozorně, že AKU sekačka bude dosekávat kolem baráku.

jinak jsem si dovolil reagovat ne sice jako majitel aku sekačky, ale jako dlouholetý uživatel akumulátorů v rc modelech, a mám zkušenosti s elektro skůtrem...

výhody aku věcí jsou jasné - čisté, žádný benzín, koupíš funguješ. Jenže aku stárnou a cca co 2-3 roky je nutné koupit nové. Nebo se smířit se sníženou kapacitou. Někdy i výrazně. Sem tam se stane, že baterka umře nečekaně i dřív, přitom ale po uplynutí půlroční záruční doby....
Pokud koupíš od výrobce, který zaručí, že aku vhodné do Tvé sekačky koupíš i v následujících třeba 10 letech a nebude Ti vadit investice do nich, pak se toho neboj. Kompatibilita s ruční strunovkou na lazení detailů je už jen bonus. Máš vyhlídnuté něco konkrétnějšího, nebo jen uvažuješ v obecné rovině jestli ano, nebo ne?

Určitě ještě zvaž, jestli máš kde bezpečně nabíjet a skladovat (i přes zimu) aku, zrovna u modelářů jsem viděl pár případů zahoření AKU a to už přestává veškerá sranda. A to se u modelářů bavíme většinou o napětí kolem 12V, sekačka má 36V a některé i víc.

Je to pro Tebe obsahem zajímavá odpověď? :)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Akumulátorová sekačka na trávník

#11 Nový příspěvek od Britt »

Pajiku, nejsi. Nemůže k tobě přijet a vyzkoušet si to na vlastní kůži.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Akumulátorová sekačka na trávník

#12 Nový příspěvek od jenicek »

Slovy klasika "je to marný, je to marný, je to marný..." :pistol:
Já si jí fakt chci někde vyzkoušet v reálu (né na dlažbě prodejny) a né tady vést akademický teoretický rozprávky. Taky jsem modelařil, mám spoustu AKU, elektrickýho i motorovýho nářadí, ale to jsou fakt hovory mimo mísu, prostě si ji chci u někoho VYZKOUŠET, nic víc, nic míň

kocicirada
Příspěvky: 461
Registrován: úte pro 16, 2008 11:36 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Akumulátorová sekačka na trávník

#13 Nový příspěvek od kocicirada »

Já bych začal u prodejce.. Jestli nepůjčí je to dost smutné a asi to vypovídá jak o zboží tak prodejci..

A já nemám.. A klidně to smaž

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátorová sekačka na trávník

#14 Nový příspěvek od J.A.Y. »

:D nedate a nedate pokoj

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátorová sekačka na trávník

#15 Nový příspěvek od Atlan »

Zbytocna otazka, ked budes pristrihovat cca 1cm, tak si to kup. Tj kosenie kazdy 4 den, s 2 baterkami a dlhou pauzou na kavu.
Na 40cm zaber treba min 1kw vykonu, tak si to spocitaj.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“