Novy kotel

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4809
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Novy kotel

#46 Nový příspěvek od imaginaro »

Fizzi, to už je pak o řád vyšší levl, ten naštěstí doma nemám :smich: 8)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1176
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Novy kotel

#47 Nový příspěvek od sita »

Můj táta řeší modernizaci kotelny teď taky. Doteď měl Viadrus URS24 (nebo URS22?) s otevřenou expansí, řekl jsem mu ať se zkusí poptat i Viaflames. Zajímavá informace je, že mu řekli, že silně doporučují předělat celé vytápění na uzavřenou, tlakovou soustavu. Zdůvodnili to tím, že s otevřenou jim to nefunguje úplně dobře tak, jako s tlakovou. Nebyl jsem u toho, říkal mi to jen táta po telefonu, ale nevěděl byste někdo co by v tom mohlo být?

chobotek
Příspěvky: 10594
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Novy kotel

#48 Nový příspěvek od chobotek »

No to teda moc nezdůvodnili. A to hovořil s výrobcem nebo montážní firmou? Skoro bych řekl, že než se ptát tady, by bylo lepší zvednout telefon, poslechnout si argumentaci a pak ji tu můžem rozebrat :D
No... Před psaním téhle odpovědi jsem se díval do návodu na W22 ECO a ten uvádí:
V případě použití otevřené expanzní nádoby není nutné zabezpečovací zařízení proti přetopení.
a zaujalo mě:
Minimální teplota vstupní vody: 60°C
Doporučená minimální teplota výstupní vody: 80°C
Maximální dovolená provozní teplota: 85°C

Z toho mi tak nějak vychází, že v rozmezí doporučených hodnot je prakticky téměř nemožné provozovat kotel v samotížné soustavě.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1176
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Novy kotel

#49 Nový příspěvek od sita »

Diky za ochotu se tim zabývat. Táta volal výrobci, resp. na nějaký kontakt na webu ViaFlames a tam mu to po telefonu řekli. Stávající Viadrus měl navržený na samotížný oběh, i když kvůli radiátorům v přízemí si tam pak oběhový čerpadlo dodělával... Asi to bude teda tak, že to pomotal a místo otevřená/tlaková mu nedoporučují samotíž. To mě nenapadlo...

chobotek
Příspěvky: 10594
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Novy kotel

#50 Nový příspěvek od chobotek »

Ten kotel je na samotížné soustavy dělaný (nízká hydraulická ztráta, 2" šroubení), a tady omluva! Blbě jsem to přečetl, 80°C je doporučené minimum na výstupu, to je v pohodě.
(a netvrdím, že je to tento případ, ale už jsem kolikrát viděl: "no jo, to je samotíh, to už se tak dneska nedělá pane, dáme čerpadlo s termostatem, to se mnohem rychleji natápí! A expanzi tlakovou, to se tak dneska dělá. A teď teda buď budeme zálohovat to čerpadlo nebo připojíme dochlazovací smyčku." Taky slyšíte, jak to cinká?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Fizz
Příspěvky: 7963
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Novy kotel

#51 Nový příspěvek od Fizz »

Taky tu mam jednoho navic kryby někdo chtěl, btal si ho kámoš, kdyzz ho vyčistil a naamazal xo bylo treba zjistil že do kotelny ho nedostane :smich: tudíž je k mání....

Obrázek

Pak to mrsknudo inzerce.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

ibanez5
Příspěvky: 1590
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Novy kotel

#52 Nový příspěvek od ibanez5 »

Fizzi jenom si ho ještě nech před zimou Ti lidi za něj urvou ruce... (samo myšleno v dobrým...lépe prodáš)
Jinak Viaflames jde normálně provozovat na samotíž,brácha ho má tak zapojený a v poho Ty teploty se tam řeší kvůli dodržení emisní třídy,tzv dokonalému spalování,ale to bych neřešil....Viaflames je dobrý kotel. Sám mám Viadrus U68 5čl a ty kotle jsou dovedeny do "dokonalosti" co se týká spalování bez nutnosti použít el proud a v kombinaci se samotíží naprostá pohoda. Viaflames má oproti Viadrusu U68,U22E,U32 lépe řešenou trysku. Ono je to na dlouhé povídání a nechci tady zbytečně zapírat vlákno... :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1293
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Novy kotel

#53 Nový příspěvek od Hranostaj »

Tak to sem rad že se ozzval aspon nekdo kdo vi o viaflamesu z provozu.
Jinak sem az tet zjistil ze polaci prodavaj na chlup stejny kotle jako je viaflames, jmenuje se tekla classico. Volal sem tam a pri maj koupenou licenci este z viadrusu, ale jejich kotel je o 10 000 kč levnějsi.

ibanez5
Příspěvky: 1590
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Novy kotel

#54 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ten Viaflames má oproti Viadrusu velkou přikládací komoru...a to má brácha ten 18 kW.... To že to mají Poláci levnější o 10000 může taky znamenat že to je ošizené na materiálu třeba,jak mívají ve zvyku... Ten Viaflames kotlové těleso s 8 mm plechu, což je pecka,ale jestli to bude mít i ten Polák... Jinak kdybys něco potřeboval vědět,tak piš sz...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

chobotek
Příspěvky: 10594
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Novy kotel

#55 Nový příspěvek od chobotek »

V tom případě by snad by bylo lepší založit tomu kotli v příslušné sekci vlákno, pokud tam ještě není, aby z toho měli něco taky ostatní.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novy kotel

#56 Nový příspěvek od StaPo3011 »

taky se přimlouvám za samostatné téma. Praktické zkušenosti by se hodily - možná nejsem sám, komu se žádná přestavbová sada na automat do stávající malé kotelny (s Viadrusem) bohužel nevejde, tak zkoumám jiné možnosti. Pro mne zachování samotíže a možnost spalování jak uhlí, tak dřeva jsou podmínky. A jsou hůře splnitelné, než jsem si myslel :) .

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Novy kotel

#57 Nový příspěvek od ITS »

StaPo - já jsem se také postupně loučil s myšlenkami na zachování starého systému se samotíží. Ale budu muset vzít to oběhové čerpadlo na milost, protože kotel bude mít stejně ventilátor. Nevěřím v ekonomické spalování bez ventilátoru. Pokud už to bude nový kotel, tak je nutná vložka v komíně. Všechny kotle mají velmi nízkou teplotu spalin. To by měl i ten Viadrus s automatem. Komín bez vložky bude za necelou sezónu prochcaný dehtem až do obýváku. Otázkou je, zdali dnešní nerezové vložky vydrží uhlí. Odborníci tvrdí, že nevydrží, že musí být izostatická keramika. Ta neprosákne a spoje těsní. Zatím jsem potkal jen jednoho, který vložkoval nerezí před asi 12 lety a topil v uhelném automatu a tvrdí, že vložka je bez poškození. Ale asi ji celou neboural a vidí jen kousek za kotlem, kde je teplo a málo dehtu.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novy kotel

#58 Nový příspěvek od StaPo3011 »

my máme komín vložkovaný asi před 35-ti lety tím, co tenkrát bylo, když se stavěla kotelna - myslímže to jsou šamotové vložky. Horní část komína jsou šamotové cihly obestavěné kolem těchto vložek. A dehtování se docela bojím - ono už teď to otci docela dehtuje, ale on to dusí, takže voda i kotel má nízkou teplotu už teď. Ale přesvědč 85-letého důchodce, že má topit jinak, než je léta zvyklej...

ibanez5
Příspěvky: 1590
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Novy kotel

#59 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ono co se týká komínů,tak nerezová vložka se rychleji nahřeje, což je výhoda u komínů s tahem na hraně... ( Pokud je kotel bez ventilátoru) ... Já mám komín Schiedel s keramikou. Ale co jsem chtěl napsat je to, že důležitá věc je zateplení komínů vatou... Komín drží teplotu a můžou jít do něho splodiny o nižší teplotě. Viz nové zplyňovací kotle.... V nadstřešní části je zateplení nutnost,tam to začíná dehtovat nejdřív....
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Novy kotel

#60 Nový příspěvek od ITS »

Přesně tak - zateplit komín. To je jediná možnost, jak něčemu pomoci.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“