Novy kotel

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
radek
Příspěvky: 825
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: Novy kotel

#16 Nový příspěvek od radek »

No a sehnat někoho , kdo to spocita , instaluje a hlavně aby to fungovalo je skoro zázrak . Zatím jsem vyšel jen takové bastly co měli nulový efekt. Neměli by jste ti na někoho z pardubická či okoli

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Novy kotel

#17 Nový příspěvek od Hranostaj »

Tak jak si dopadl s kotlem?
Mám tady tetka nabídku na kotel viaflames tak by mne to docela zajímalo.

radek
Příspěvky: 825
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: Novy kotel

#18 Nový příspěvek od radek »

Zatím mám dvě stejně nabídky na atmos s akumulacni nádrži a ceny zajímavé , 154 tisíc a 361 tisíc za úplně totožné sestavy .

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Novy kotel

#19 Nový příspěvek od Hranostaj »

:shock: no fuj to sou sumy
Já právě budu topit taky do akumulačky a ten viaflames se mne docela líbí.

radek
Příspěvky: 825
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: Novy kotel

#20 Nový příspěvek od radek »

Včera jsem byl u známeho, dal nový atmos, dvě nádrže po 1000L ,vytápí s tím dva domy a cena 170 tisíc.Co jsem zjištoval u topenářů, zplynovací kotel bez ventilátoru odtahu nic moc reference ve spojení s akumulací.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Novy kotel

#21 Nový příspěvek od Hranostaj »

Jestli sem koukal dobře, tak tady u tech kotlu neni problém doplnit ventilátor.
Jinak mne zajímalo gdo to servisuje a zajištuje revize, na jejich strankach je lidí jako máku. Asi je to věčina těch co dělala viadrus.
Mne se ten kotel docela líbí.
Čekám až mne topenář řekne cenu a přepočet kw na oběm akumulačky. Mám tady připravenou 1600 litru

radek
Příspěvky: 825
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: Novy kotel

#22 Nový příspěvek od radek »

Až budeš vědět podrobnosti , dej vědět.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Novy kotel

#23 Nový příspěvek od Hranostaj »

Dnes sem se dozvěděl že servis by měli dělat skoro všichni co dělaly viadrus. Náhradní díly prí nejsou problém, elektro schodné s viadrusem.
Ale doba dodání 5 až 6 měsíců.
Čekám na cenu od něj a vyjádření k obědnávce.
Jinak eště koukám po: Atmos DC 30 SX

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Novy kotel

#24 Nový příspěvek od Hranostaj »

Tak dnes nám dorazil kotel viaflames. No daly si tam na čas objednával sem v listopadu, měl bít v květnu. No nakonec v květnu byli jen verze 24 kW. Já měl objednanou 30 kW. Tet bude cca dva tejdny čekat, než se vrátí topenář z dovolenky. Pak dám info co a jak.

Nemáte už ho někdo ?

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Novy kotel

#25 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jsem se bavil s klukem co mi dělá občas nějakou tu vodařinu a prej má do zimy dělat 20 kotelen. Akorát nejsou kotle a je na ně snad pořadník. Ale prej je to stejně marná snaha, páč tady v okolí není dřevo. Nebo dřevo jo, ale každý by rád naštípané až před kotel a nejlíp zadarmo
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Novy kotel

#26 Nový příspěvek od Hranostaj »

No s tím dřevem je to asi všude stejný. A o těch kotlích říkal ten topenář něco podobnýho, dokonce říkal že nejsou ani tepelný čerpadla. Hlavně prej nemaj z čeho dělat.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Novy kotel

#27 Nový příspěvek od Tomas6 »

A nemá kdo dělat. Říkal že kdyby dělal denně do noci včetně sobot a nedělí, tak furt nestíhá. Že by k sobě vzal dva lidi, ale nejsou. A když jsou tak mu stejně musí hledět pod ruky aby něco nezkonil a to si to prej radši udělá sám.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

IFA Turbo
Příspěvky: 371
Registrován: čtv říj 15, 2009 11:16 pm
Bydliště: Praha

Re: Novy kotel

#28 Nový příspěvek od IFA Turbo »

Ano topenáře sehnat je nemožné a já dopadnul podobně. Po zrušení plynu jsem se rozhodnul koupit automat Ekoschroll 38 kw na pelety a uhlí. U výrobce jsem sehnal jeden kus skladem, ten jsem měl rychle doma, ale žádná firma z jejich stránek se nechtěla montáži věnovat s tím že jsem to měl koupit přes ně. Jenže to by se stejně nestihlo a další kotel by byl až za dlouho. Poslední pátá firma mi květnu slíbila podzimní termín. Nechtěl jem riskovat a nakonec kotel připojuju sám a i jsem těch cca 700 kg dostal sám do slepa a to i po schodech. Protože si nechávám v záloze i Viadrus Herkules U26 šestičlánek z roku 2013, tak ten nový kotel připojuju vedle něho. Ten Viadrus funguje na samotíž a proto je v záloze a taky spálí vše od dřeva až po koks. Automat potřebuje elektriku a tak proto ta záloha. Jen vzájemné propojení je složitější díky šroubovanému systému topení a já nyní tedy řežu závity až 2´jak o závod. Co si člověk neudělá, to nemá.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Novy kotel

#29 Nový příspěvek od ota »

Já se naučil taky všechno dělat sám. Sice to trochu trvá, ale můžu začít na práci hned. Od zedničiny po obkladačinu, elektro. Dojdeš za fachmanem a když je dobrej a šikovnej otevře diář s letopočtem 2023 a někde v prostředku. No víš mám toho že nevím co dřív! Když seženeš někoho kdo má čas tak je to šmudla. A pak aby jsi po něm předělával? Tak raději sám. Dobrý je, okouknout někde postup. Jako třeba u tesaře jsem měl možnost na něj jeden den koukat u známého na stavbě. Pomahal jsem podávat dřevo. A tak po různu poptal proč tohle takhle, proč tady to tak. No a pak už doma střechu sám. To stejný třeba u toho topení. Mám hroznou výhodu, že kámoš dělá v velkoobchodu s intalatéřinou. Jen mu řeknu ,,stav se tady" a po svém mu vysvětlím, ukážu co potřebuju a on si už rovnou píše kody těch věcí. A nakoupí mí to a přiveze. Není problém mu říct ještě tohle a on to doveze. Nebo se ho optám ,,hele nemáte tam takovej vergl...." a on ty myslíš tohle? A vysvětlí mi to a jo to mi přivez! Dostat instalatéra do baráku je dneska nesmysl. Býval tady starej pán. Bylo mu 80 roků a povídal, že už na to prdí, že když má tahnout kotel do kotelny tak už to nedává a lidi na něj měli hubu, že si neumí s tím poradit. A pšesně jak píšete. Mohl by dělat 24 hodin denně. Scháněl nástupce k sobě. Měl tak co si pamatuju 3 kluky. Ani jeden nevydržel. Ono u toho nejde četovat v mobilu půlden, nebo když vyndáš kotel a dáváš novej v sezoně jít v poledne dom a třeba pozítří zase přijdu, tak zákazník nechce čekat dva dni než to zkutí.

IFA Turbo
Příspěvky: 371
Registrován: čtv říj 15, 2009 11:16 pm
Bydliště: Praha

Re: Novy kotel

#30 Nový příspěvek od IFA Turbo »

Ano taky si vše dělám sám a to po dávné zkušenosti s instalaterama, kdy za tři hodiny práce jsem zaplatil 17 tisíc a pak to nakonec ještě přetěsňoval sám.
Tak jsem začal nakupovat přípravky a stroje a nahonec mám vše potřebné na sváření plastových potrubí, ohybání a lisování měděného potrubí a řezání závitů do 2" a to vše od Remsu. A dalsí desítky přístrojů na elektro montáže, zednické práce, truhlářské, svářeřské, automechanické a mnoho dalšího.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“