Poptávka: Koupě Bělorusa- rady

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Radek 23
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 16, 2021 2:16 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Poptávka: Koupě Bělorusa- rady

#1 Nový příspěvek od Radek 23 »

Zdravím všechny,
přišel jsme si pro rady a budu rád za diskuzi.
Stavím dům a budu potřebovat semo tamo něco vykopat, zarovnat, převézt...
Tak si říkám: koupím si nějakého starého Bělorusa za 60-70 tisíc, udělám si co potřebuju a za dva roky ho prodám.
Teď moje otázky:
- Myslíte že vyjde levněji nechat terenní práce odborníkovi s rychlejším kvalitnějším strojem, než se drbat mnohem déle s se starým vrakem ?
-Myslíte že se dokáže člověk , který nikdy traktor ani bagr neřídil naučit během několika dní udělat si základní jednoduché práce? Jako vykopání rýhy pro odpad, díry na rybníček...atd.
-Dá se k Bělorusovi ,, přivařit/přimontovat,, něco jako tažné, abych za něj mohl připojit vlečku a převážet si vybagrovanou hlínu ?

Jak vidíte jsem úplný začátečník amatér, kterého láká si to vyzkoušet. Pokud po dvou letech zjistím , že jsem neprodělal kalhoty a něco nového se u toho naučil, tak budu asi spokojený :-)

chobotek
Příspěvky: 10433
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Poptávka: Koupě Bělorusa- rady

#2 Nový příspěvek od chobotek »

S ohledem na poslední větu si ho kup ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Poptávka: Koupě Bělorusa- rady

#3 Nový příspěvek od Jan_2 »

Raději bych si osobně koupil modernějšího eo2621v.
Ohledně tažného, vozidla SS nesmí mít u nás tažný. Dal nemá traktor jumz v základě vzduch. Někdo tu měl tažný dodělaný.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

chobotek
Příspěvky: 10433
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Poptávka: Koupě Bělorusa- rady

#4 Nový příspěvek od chobotek »

Ještě mám poznámek k traktorbagrům: sice jsou to univerzální stroje, ale to je v mnoha situacích slabina. Ano, umí to hrnout i nakládat, ale zas tolik jako nakladač to nenaloží. Umí kopat, ale rameno chodí jen 180° do stran. Neumí to hodit za sebe. Když je kolem spousta placu, nijak to nevadí, ale na práci okolo baráku to není. Kdybych neměl traktorbagr, pořídil bych k nakladači ještě menší kopátko (3,5 až 5t).
A proč není dotaz zařazen ve správné sekci?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2746
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Poptávka: Koupě Bělorusa- rady

#5 Nový příspěvek od Killer Koly »

Stavím dům a budu potřebovat semo tamo něco vykopat, zarovnat, převézt...
presne s touhle myslenkou a s timhle cilem jsem pred lety belorusa kupoval


Tak si říkám: koupím si nějakého starého Bělorusa za 60-70 tisíc, udělám si co potřebuju a za dva roky ho prodám.
no, mozna.. ja ho mam porad, semtam na nej mam nejaky kseftik, takze se mi zaplatil. chce to ale vic naradi, ne jen jednu lzici


Teď moje otázky:
- Myslíte že vyjde levněji nechat terenní práce odborníkovi s rychlejším kvalitnějším strojem, než se drbat mnohem déle s se starým vrakem ?
vyjde, to je bez debat. ale kdyz to delas vlastnim strojem, je to mnohem vetsi zabava


-Myslíte že se dokáže člověk , který nikdy traktor ani bagr neřídil naučit během několika dní udělat si základní jednoduché práce? Jako vykopání rýhy pro odpad, díry na rybníček...atd.
zalezi na tom, jak jsi zrucny a jestli ten stroj "citis". ja jsem se s nim naucil uplne sam a jsou lidi, kterym jsem belorusa pujcil, vysvetli co ktera paka dela a oni to okamzite pochopili. a pak jsou lidi, kteri dokazou znicit i toho belorusa


-Dá se k Bělorusovi ,, přivařit/přimontovat,, něco jako tažné, abych za něj mohl připojit vlečku a převážet si vybagrovanou hlínu ?
da se ledacos. u belorusa je to celkem slozite, ale nekdo to tady mel. rozhodne ale necekej, ze za nim utahnes 10 tun hliny. spis maly dvoukolak do 1 tuny a i to je dost nebezpecne

Jak vidíte jsem úplný začátečník amatér, kterého láká si to vyzkoušet. Pokud po dvou letech zjistím , že jsem neprodělal kalhoty a něco nového se u toho naučil, tak budu asi spokojený :-)
kalhoty sice neprodelas, v rozpoctu na dum se ten bagr ztrati, ale levne to taky nebude
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

z4011be
Příspěvky: 1998
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Poptávka: Koupě Bělorusa- rady

#6 Nový příspěvek od z4011be »

Kdybych stavěl a měl navíc pro něj využití i pak, koupil bych ho. Už jen proto, že budeš bagrovat když ty potřebuješ, ne kdy se to hodí firmě a milostivě ti přijede.
U Bělorusa šlo sundat zadní rameno i přední radlice a byl z toho normální traktor. Tak závěs či hydraulika nějak bude možná. Když byl traktorem, tak míval 4 rychlosti, s podkopem je 4 bloklá.

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Poptávka: Koupě Bělorusa- rady

#7 Nový příspěvek od artemio »

Na toho Bělorusa potřebuješ fakt dost místa kolem baráku. Je ohrablo neohrabaný. Asi bych se spíš díval na Ostrowka K-162 apod s lžící. Je to proti radlici rozdíl.
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Poptávka: Koupě Bělorusa- rady

#8 Nový příspěvek od honzasl »

Vždycky se ptám: A co je cílem, stavět barák, nebo si hrát s traktorem? Pak je rozhodování jednoduché.

Ale za mě říkám, ne, bělorusa fakt ne. Vlek za ním legálně neodvezeš, paletu z kamionu nesložíš, štěrk na vlek nenaložíš. Podél základů nic nevykopeš.

Jako doplněk někde k farmě na kopání meliorací možná, jinak je to úplně naprd.

Základy nechat vykopat, na dodělávky půjčit minibagr z půjčovny.

Když už utratit 60-70 tis, koupil bych pořádný bržděný, sklápěný vlek za auto...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9503
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka: Koupě Bělorusa- rady

#9 Nový příspěvek od Atlan »

Ale vykopes, aj 30cm od murika vykopes.... Len musis chciet.

Inak jedina vyhoda je ta ze vela to nestoji, a kopes kedy chces.
Otazka je stav stroja.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10017
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka: Koupě Bělorusa- rady

#10 Nový příspěvek od Ondras83 »

A já bych si radši koupil pasák otocak. Já si kvůli stavbě stavěl traktor s celakem a potom i podkop. Je to dobrý, maka to, baví mě to hodně, stalo to peněz málo. Mám to sice malý, ale i tak lepší, jak lopata. A stejně bych si dokázal víc představit těm otocak.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“