Podložky pod soustružnické nože

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Podložky pod soustružnické nože

#16 Nový příspěvek od Britt »

Víťo, v klidu. Zatím jen syslím. Potřebovat je budu až za hodně dlouho. Jde mi to hrozně pomalu. :(
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod soustružnické nože

#17 Nový příspěvek od kenybz »

před pár lety jsem si nechal vypálit haldu podložek od 0,5 až po 10mm proto pálit kvůli těm desítkám tu neustřihneš rovně i kdyby ses posral ani šestku ...
a jako super tenké podložky používám trafoplechy
nemám problém s výměnou nožů každý sundaný nůž stojí na svém místě i s naskládanýma podložkama výměna je pak za pár desítek sekund...sice mám i další hlavy ale to už je pořádná hlava která váží dobře 25 i víc kg a kdo by se s tím mordoval to na 18-ce je hlavička jak prdítko a může jich být plný regál osazený
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Podložky pod soustružnické nože

#18 Nový příspěvek od Britt »

Jako tenoučké podložky mám ocelové planžety různé síly a ty si nastříhám nůžkama na plech. Nejsilnější bude na tuhle mašinku 5mm a v nejhorším si je uříznu fričkou a dopiluju.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Podložky pod soustružnické nože

#19 Nový příspěvek od Baťa1 »

přesně tak, podložek není nikdy dost, taky by se mě hodili, hlavně ty slabší 0,5až6 ty tlustší to už se fakt blbě střihá to už má takovy vytrhlý části a nakraju je zespoda vymáčklina z hora oblina od nožů při střihu, to když už střihat tak větší a je lepší to pak obrobit aby to byl hezké hranolek, podložky mám aji tlustší 10-12-15-18-20 atd když potřebuju příkladně 17,2 tak abych nemusel cpat pod nůž 17x1 a plus 0,2 tak tam vložim hranolek 15+1+0,4+0,4+0,4 nebo 15+1 a mezi to 2-3xpapír 0,1 on když se dá 3x tak se zmáčkne nebo se trochu víc dotahnó šroby nožovky, na vnitřní nože je nekdy dobry ten papír tam dat kvůli drnčení nekdy to pomůže, správňácky se má dávat podložka aji z vrchu aby šróby netlačili přímo na nůž tak nekdy je docela funkční pod tu horní podložku ten papír taky dat nebo část nožíku omotat páskem gumy ustřihlým z duše, nebo pásek hadry, nekdy pomůže omotat tu zadní část co trčí ke koníku nekdy stačí přední část nekdy nepomůže nic protože je blbě naostřen,
slabší plechy používám nastřihanó plechovku od barvy nebo kanystr od ředidla to je plech 0,4 nebo plech z plechovky od píva ona je sice hlinik ale takové tvrdé tento plech používám aji na podložení pod čelisti když se nemá obrobek poškodit

potom vyhoď plechovku od píva, nebo steřeló dušu, hergot teď by se hodila no a tak to skladuju pak tu mám bordel :-/ nélip tak vysrat na všechno všechno vyházet a nedělat nic..
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Podložky pod soustružnické nože

#20 Nový příspěvek od Britt »

Já mám ještě staré zásoby vymezovacích plechů, od tenoučkých jako cigeretový papírek, až po milimetr, ale raději použiju ty ocelové planžety, které víc vydrží.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Podložky pod soustružnické nože

#21 Nový příspěvek od ota »

Kluci jen k nůžkám. V Kolíně ve firmě byly strojní nůžky Amada. Stříhal jsem na nich i 10 mm nerez. Oni si je koupili funglovky. No pár roků je měli než jsem na nich střihal. Ale běžné od 0,5 a 3 mm nebo 5 mm plechy nerez stříhaly pořát. Tu desítku jsem střihal asi 5x za celej rok co jsem tam dělal. Přišel mistr a tady je výkres. Koukám kousky z desítky. Jdu za kolegou a to stříháme taky? A on jo taky, nastav si vůli a už to masti. Nůžky stříhaly jako normálně, ani to nepostřehly. Byly to 4m délka střihu. Teoreticky měly stříhat 15 mm ocelový plech. Vůle byla nastavitelná na stupnici do 15 mm síly FE. Otřepy žádné. Ale tam se vše vzduchovou bruskou muselo ohrotovat. Aby se při manipulaci, nebo montáži nikdo nepořezal. I když otřep nebyl.
Jako na lejzru musíš mít známího, aby to vypálil. Protože by to musel přihazovat k něčemu. Jistě nebude přehazovat síly plechu jen kvůli podložkám. Jede tabuly a k tomu to přifaří. Až pojede jinej rozměr, přifaří tam zase nějaké.

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Podložky pod soustružnické nože

#22 Nový příspěvek od dvk »

Taky mám doma z plechů z trafa, pak dobré jsou 20mm široké ocelové pásky, kterýma se kurtují palety. Stačí to zakrátit na délku a trochu srovnat na rovné podložce.

Ale úplně nejraději mám hlavu Multifix v práci. Škoda, že je ta sada tak drahá. :(

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Podložky pod soustružnické nože

#23 Nový příspěvek od Britt »

Jak jsem již psal, trafo plechy nahradím ocelovou planžetou. Mám jich dost. Mě jse především o ty silnější materiály, které se mi nechce řezat a pilovat. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Irčan
Příspěvky: 2445
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Podložky pod soustružnické nože

#24 Nový příspěvek od Irčan »

A co je nařezat z patřičně silnýho plocháča?Řez krátké a vodjehlený hnedle
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Podložky pod soustružnické nože

#25 Nový příspěvek od Veteranista! »

Jak psal Kenybz, laser a za pár korun dnes a jen odjehlit
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod soustružnické nože

#26 Nový příspěvek od kenybz »

každý podle možností taky jsem to řezal flexou střihal obyč nůžkama, pak pákovýma a pak jsem nechal napálit co jí vím 10kg podložek a je klid...když sundám nůž tak ho uklidím i s podložkama a pak jen šáhnu upnu a jedu. některé nože třeba do díry ty rády kvičí tak má z kusu starého nožového držáku přesně ofrézovanou podložku a ta je jediná pod nožem a jede to jak ďas
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Podložky pod soustružnické nože

#27 Nový příspěvek od Britt »

Kenybz, já jsem skromný, mě by stačilo jen 5Kg podložek. :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Podložky pod soustružnické nože

#28 Nový příspěvek od Britt »

Tak prvních 5 kilo podložek 1-3mm už je doma. Tímto děkuji ZT 303. :friends:

Obrázek

Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“