Prace pro mensi bagrik:

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Prace pro mensi bagrik:

#1 Nový příspěvek od elbarto »

Zdar. Shnanim pro kamose studnare. Vyhrabani cca 1m3 kolem vrtu a usazeni 2 skruzi. Matros zajistim, jde ciste jen o praci. Dira by sla jeste mozna vykopat rucne, ale skruze uz ruco neusadime. Vaha skruze cca 250kg.
Lokality: prvni Krymlov u Kostelce nad Cernymi lesy a druha lokalita Litosice u Prelouce. Termin upresnim. Za nabidky diky.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prace pro mensi bagrik:

#2 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Říká se tomu zhlaví vrtu a s bagříkem jsem je dělával pro studnaře často. Máš to pro kamaráda, tak jen chci upozornit, aby si to pro sebe udělal pořádně, že dvě 50 cm vysoké zkruže určitě nestačí, dávaj se 3.
a tak to taky není 1m3 bvýkopu, ale o dost více.
Dno zhalví by mělo být tak o 25 cm níže, než končí pažící trubka vrtu, aby když do zhlaví nateče nějaká špinavá voda z okolí, aby nezatekla do vrtu a zkruže by měly o dost vyčnívat nad terén, tak taky 25 cm opět aby do zhlaví nezatékala povrchová voda a když si dáš dohromade těch 2x25 cm a nezámrznou hloubku vodovodu min 100 cm, tak ty vyjdou zkruže 3. Zkruže se musí okolo zajílovat a pažení vrtu na dně zhlaví taky zajílovat . Když se todělá poctivě, tak na to padne tak V3Ska, nebo 30 AVIE kopaného jílu a ten se musí zapěchovat. Dá se koupit ale i jíl suchy /nebo bentonit/ v pytlech jako cement a pak ho tam padner paleta a musí se kropit a dusat. Dneska se ale osazují plastová zhlaví. Ta se nejílují, ale jak jsou lehká, tak se někdy staně že "vyplavou" nahoru. Ze dna zhlaví pokud to jde je dobré udělat odpad, někam dolu ze svahu zakopat do zeme Js 75, radši Js100mm odpadovou rouru a vyůstit někam pod svah. Zase proto, aby ti nedej bože jednou do vrtu nevletěla nějaká povrchová voda.
Díru pro zhlaví ti vykope minibagr i docela maličkej, ale dát tam ty 250kg zkruže minibagr nezvládne, protože nezajede tak blízko k jámě, aniž by do náí s tou váhou sletěl. Minibagr sicemůže nbějakej silnější i 250 kg zvednout, ale ne na dlouhý vyložení a nemá tak dlouhý rameno.
Osazení zkruží je lépe nechat udělat náklaďákem s hydraulickou rukou, objednáš si zkruže až když máš výkop a jílové a dno+ dlažbu na dně hotovou, prodejce zkruží ti je přiveze náklaďákem a rovnou Ti je dá rukou do vrtu za jedny peníze , než aby je položil nazem a muselo se to znova zvedat..

Vrt stojí hafo peněz a lidi často odfláknou zhlaví, chtěj najednou šetřit.
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne stř lis 26, 2014 6:16 pm, celkem upraveno 1 x.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prace pro mensi bagrik:

#3 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Takhle to má vypadar , když se dávaj betonové zkruže.
A je dobrý to tak opravdu i udělat.

Obrázek
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prace pro mensi bagrik:

#4 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Ale dneska se používaj hlavně ty plastový zhlaví, protože se nemusí jílovat ni okolo nich a jíluje se jen na dně jámy okolo pažení . https://www.google.cz/search?q=zhlav%C3 ... %A9+studny
Ale jak řikam, v terénu, kde je povrchová voda vysoko, teda třeba i 60 cm pod povrchem terenu se pak staně, že to lehký platový zhlaví "vyplave " nahoru jako loď na hladině vody a do vrtu pak natečou ty povrchový nečistý vody a je zle.
Takže když už plastový, tak to jak je v google obrázcích růžový kuželový a nebo ty co maj velká vodorovná žřebra, ty se zachytí v zemině a nevyplavou. Ty hladký válcový plastový zhlaví vyplavou jak prd , zateče pak poovrchová voda s průsakama z žump do spopdní vody a zaprasíš spodní vodu nejen sobě, ale všem lidem co na tu podzemní kavernu maj vrty napojený až na věky. Špecielně když v okolí jsou nějaký ty "vsakovací" žumpičky.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Prace pro mensi bagrik:

#5 Nový příspěvek od elbarto »

Nejsem vrtar, delam to pouze, jako stavebni vypomoc pro svagrika, co to ma daleko. Proto ho nechci a nebudu pouzovat, vrtaji uz docela dlouho, tak snad vi co delaji. Dovezu mu skruze a lidi a zbytek je na nem :-)
Plastove skruze jsem mu take nabizel, ale neche je diky cene. Lidi dnes resi s vrtarema kazdou stovku a podobne vychytavky bohuzel nejsou ochotny zaplatit. Osobne mam take radeji beton, protoze je neznicitelny, plasty obecne zrovna nemusim.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prace pro mensi bagrik:

#6 Nový příspěvek od bastardtraktor »

elbarto píše:Nejsem vrtar, delam to pouze, jako stavebni vypomoc pro svagrika, co to ma daleko. Proto ho nechci a nebudu pouzovat, vrtaji uz docela dlouho, tak snad vi co delaji. Dovezu mu skruze a lidi a zbytek je na nem :-)
Plastove skruze jsem mu take nabizel, ale neche je diky cene. Lidi dnes resi s vrtarema kazdou stovku a podobne vychytavky bohuzel nejsou ochotny zaplatit. Osobne mam take radeji beton, protoze je neznicitelny, plasty obecne zrovna nemusim.
Vychatávky ?? Každou stovku ?? Myslíš, že ten jíl a tak dále, že to tam je pro srandu ?
A víš že díáky debilně udělanýmu zhlaví vrtu může někdo znehodnotit spodní vodu ? Ono nestačí, že je zasraná všechna povrchová voda, tak zasereme i tu spodní vodu ? Před děsetiletímii se dalapít i povrchová vody , dnes už né, takže za chvíli seč nebude dát pít ani voda spodní.
Nechat si udělat vrt za 20 až 30 táců a pak šetřit jak blbec pát tisícovek a odfláknout zhlaví je asi tak debilní jako si koupit drahý auto a pak dát místo oleje po někom zdděnej vyjetej olej.

Dnesjka se hlídá čím a jak kdo topí, alejak kdo debilně udělanym zhlavím vrtu zasírá spodní vody, nato se kašle.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
smetana
Příspěvky: 6426
Registrován: stř črc 04, 2007 11:02 pm
Bydliště: Příbramsko

Re: Prace pro mensi bagrik:

#7 Nový příspěvek od smetana »

hmmm kéžbych dal za vrt 20-30 tácu tak sem spokojen dvě studny na pozemku a 120 tis jeden vrt :(
Jezdím tak rychle ,jak můj anděl strážnej lítá

http://www.brdy.org/
http://www.ohrazenice.eu/
http://yanmar.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Prace pro mensi bagrik:

#8 Nový příspěvek od elbarto »

Usetri si prosim kazani. Shanim tady bagr, studne nedelam a nechci prednasku.
P.S. Ujezd je vyreseny, Litosice jsou aktualni.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Prace pro mensi bagrik:

#9 Nový příspěvek od Chose11 »

když soused zjistil že předchozí majitel svedl odpadní vody do staré nepoužívané studny, tak na nás šli mrákoty. Při velkých děštích se voda nedala prakticky pít. Vše je dáno letos do pořádku a vodu mám ok. Není to sranda vše okolo studní.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“