Bramburek a jeho hospodarstvi

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
_petr_
Příspěvky: 333
Registrován: sob črc 07, 2007 8:55 pm
Bydliště: Nová Lhota, okr. Hod
Kontaktovat uživatele:

#16 Nový příspěvek od _petr_ »

na belgicaka je to male, ne?

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#17 Nový příspěvek od bastardtraktor »

[quote="_petr]??????[/quote]
http://kralik.plivnik.cz/vzornik/bo.html
:smich: :smich:

Obrázek
:smich: :smich:
Obrázek
:smich: :smich:
Ti fakt existují a vidìl jsem U NÁS U CHOVATELE , jak Poøekousne 2 cm tlustý klacek NA JEDEN vrz.
ALE PRVNÌ V AMSTERODAMU VE SQUATU HO MÌLI JAKO PSA - NÌCO JSEM PØED TÍM POŽIL A MYSLEL JSEM, ŽE JSEN TAK MIMO - ALE RÁNO MÌ VÍTALTENTÝŽ KRÁLÍK - SKOKY 3 METRY PØEZ POKOJ A POD. :D
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
6911
Příspěvky: 935
Registrován: čtv črc 12, 2007 12:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#18 Nový příspěvek od 6911 »

bastardtraktor píše:
6911 píše:èinèila støihnuta s .... co se ve vesnici našlo :)
ale asi belgicak nebo neco takoveho
Králík prý na stejný pøírustek váhy zežere asi 2x tolik jak kráva èi ovce - je to tak , nebo je to kec ?
kdyz jim nedavas zadny obili, chleba / ... => jen travu tak nez vyroustou na 2-3kg tak pocitej tak pres 4 mesice => nevyplati se to v dnesni dobe jet na kraliky - prijde mor / ... a pak to umira jak na bezicim pasu - ale bracha ma syna a tak pro nej je nechava


to netusim

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#19 Nový příspěvek od bastardtraktor »

6911 píše:kdyz jim nedavas zadny obili, chleba / ... => jen travu tak nez vyroustou na 2-3kg tak pocitej tak pres 4 mesice => nevyplati se to v dnesni dobe jet na kraliky - prijde mor / ... a pak to umira jak na bezicim pasu - ale bracha ma syna a tak pro nej je nechava.
to netusim
Neboli Oveèky jdou líp ? A co máš za oveèky -?? já eštì žádné, ale chtìl bych takové ty mufloní, ty ale musí mít plot. A bílé bezrohé kozy.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
6911
Příspěvky: 935
Registrován: čtv črc 12, 2007 12:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#20 Nový příspěvek od 6911 »

bastardtraktor píše:
6911 píše:kdyz jim nedavas zadny obili, chleba / ... => jen travu tak nez vyroustou na 2-3kg tak pocitej tak pres 4 mesice => nevyplati se to v dnesni dobe jet na kraliky - prijde mor / ... a pak to umira jak na bezicim pasu - ale bracha ma syna a tak pro nej je nechava.
to netusim
Neboli Oveèky jdou líp ? A co máš za oveèky -?? já eštì žádné, ale chtìl bych takové ty mufloní, ty ale musí mít plot. A bílé bezrohé kozy.
mi mame ovce hlavne Suffolk (mastne) a par Texel(mastne - mylsim ze myslis tyto - ale pozor pokud je s necim nestrihned tak maji dost velke problemi s porodama) a merino ( mleko - na mleko se to nevyplati - ale jelikoz maji hodne mleka tak ty jednata rostou hafo rychle - zvlast kdyz to mas strihnuty treba tim suffolkem)
+ mame hnedou bezrohou kozu
vse je na ohradnikach - na 3 vodicich - treba na http://www.agrotrans.cz/cz/index.php?clanek=katalog

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#21 Nový příspěvek od bastardtraktor »

6911 píše: mi mame ovce hlavne Suffolk (mastne) a par Texel(mastne - mylsim ze myslis tyto - ale pozor pokud je s necim nestrihned tak maji dost velke problemi s porodama) a merino ( mleko - na mleko se to nevyplati - ale jelikoz maji hodne mleka tak ty jednata rostou hafo rychle - zvlast kdyz to mas strihnuty treba tim suffolkem)
+ mame hnedou bezrohou kozu
vse je na ohradnikach - na 3 vodicich - treba na http://www.agrotrans.cz/cz/index.php?clanek=katalog
Já myslel Ovci Vøesovou - kombi užitkovost ale hlavnì chu zvìøiny -Je po jejich mase docela poptávka. , ale mam strach jestli tìma rohama nebudou nièit ohrazení. A taky koupit je do zaèátku je trochu dražší.
A asi udìlam co píšou - Zlepšit jateènou hodnotu a prodloužit dobu výkrmu jehòat lze køížením s masnými, pøedevším èernohlavými plemeny. http://www.schok.cz/index.php?page=ovce&zn=vr
Ale to vše až za èas.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
6911
Příspěvky: 935
Registrován: čtv črc 12, 2007 12:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#22 Nový příspěvek od 6911 »

bastardtraktor píše:
6911 píše: mi mame ovce hlavne Suffolk (mastne) a par Texel(mastne - mylsim ze myslis tyto - ale pozor pokud je s necim nestrihned tak maji dost velke problemi s porodama) a merino ( mleko - na mleko se to nevyplati - ale jelikoz maji hodne mleka tak ty jednata rostou hafo rychle - zvlast kdyz to mas strihnuty treba tim suffolkem)
+ mame hnedou bezrohou kozu
vse je na ohradnikach - na 3 vodicich - treba na http://www.agrotrans.cz/cz/index.php?clanek=katalog
Já myslel Ovci Vøesovou - kombi užitkovost ale hlavnì chu zvìøiny -Je po jejich mase docela poptávka. , ale mam strach jestli tìma rohama nebudou nièit ohrazení. A taky koupit je do zaèátku je trochu dražší.
A asi udìlam co píšou - Zlepšit jateènou hodnotu a prodloužit dobu výkrmu jehòat lze køížením s masnými, pøedevším èernohlavými plemeny. http://www.schok.cz/index.php?page=ovce&zn=vr
Ale to vše až za èas.

aha no mi ze jich mame hodne a vzhledem k tomu ze 1-2 mesicne delame ohraniky a i pro bezpecnost bez rohu => suffolk nebo texel

cerny mastny plemeno = suffolk

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#23 Nový příspěvek od bastardtraktor »

6911 píše: aha no mi ze jich mame hodne a vzhledem k tomu ze 1-2 mesicne delame ohraniky a i pro bezpecnost bez rohu => suffolk nebo texel, cerny mastny plemeno = suffolk
No uvidim, na to ještì èas - urèitì ovce chci, ale jaké si ještì promyslim - musim se jet nìkam na ty Vøesové oveèky podívat poptat se co a jak a taky jak a s èím to kdo køížil. Tøeba ta rohatost u køížencù ustupuje ale tím asi i ta chu po zvìøine.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 926
Registrován: stř črc 04, 2007 10:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#24 Nový příspěvek od Robert »

Chtìl bych si poøídit pár ovcí na vypásání trávy . Mùžete mi nìkdo øíct kolik bude jehnì vážit v bøeznu nebo dubnu když ho koupím a kolik tak pøibere za sezonu nìkdy do listopadu když ho budu porážet ?

Uživatelský avatar
6911
Příspěvky: 935
Registrován: čtv črc 12, 2007 12:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#25 Nový příspěvek od 6911 »

hodne zalezi od koho ho koupis a jake to bude plemeno
kdyz to mas takto jen na 1/2 roku tak bych ti doporucil na jare pozorovat agroobchod - je tam toho na jare docela dost => doporucuji pouze tyto 2 plemena - TEXEL a SUFFOLK - obe jsou uzitkove pouze na maso :)

proc na majiteli ? - kdyz vezmes 2majitele -
1)jeden ma ovce +berana cely rok a dalsi ho tam v rijnu pousti => tim dost ovlivnis mesic narozeni
2)take je dulezite cim ty jehnata- az zacnou uz jist i neco jineho => jestli je ten 1 majitel nechva na senu a nebo druhy vystracha senaz a treba i trosku srotu
3)kolika % mas ty ovce => cim je mas strihnute,... - to se taky rychle bere na rust


jednata se nam rodi leden-duben => pokud by jsi se dotal k tomu z ledna/ unora tak za ten 1-2mesice ma neco kolem 5-10kg
a v tom listopadu pak maji tak okolo 20kg po stahnuti a vyvrhnuti je to zase o tom - jestli jim neco prihazujes - jednou za tyden 2 rohliky / na podzim hodit par jablek /.... a nebo jen na suche trave

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 926
Registrován: stř črc 04, 2007 10:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#26 Nový příspěvek od Robert »

Dík za odpovìï 8)

Uživatelský avatar
6911
Příspěvky: 935
Registrován: čtv črc 12, 2007 12:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: vyjimecne jsem sebou vzal fotak

#27 Nový příspěvek od 6911 »

fotky pro BT
Přílohy
Snímek 020.jpg
Snímek 019.jpg
Snímek 018.jpg

Uživatelský avatar
6911
Příspěvky: 935
Registrován: čtv črc 12, 2007 12:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: vyjimecne jsem sebou vzal fotak

#28 Nový příspěvek od 6911 »

for peetan
Přílohy
IMG_2871.JPG
IMG_2866.JPG
Snímek 013.jpg
Snímek 001.jpg
Snímek 002.jpg
Naposledy upravil(a) 6911 dne pon led 19, 2009 8:45 am, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vyjimecne jsem sebou vzal fotak

#29 Nový příspěvek od bastardtraktor »

No pejsek je nádhernej
To už máte ale třetího - ne ?
A co je to za rasu, kolik mu je teď a jak to bude veliký ??

To rozmetadlo vypadý v pěkném stavu i když pod krásným lakem možná i trocha koroze bude.
Stejně bych ho ale neměnil - ten tvůkj je pěknější o moc, ale nehodil by se na stavbu sklopky - nemá zvláť rám podvozku a zvlášť rám korby.
Vypadá jen o málo delší, než ten můj co chci na sklopku. Podlaha tam je funkční na náhon ?? A jen ti teda chybí ten zadní rozmetač ?
Tak to změř, jak je to široký.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
6911
Příspěvky: 935
Registrován: čtv črc 12, 2007 12:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: vyjimecne jsem sebou vzal fotak

#30 Nový příspěvek od 6911 »

bastardtraktor píše:No pejsek je nádhernej
To už máte ale třetího - ne ?
A co je to za rasu, kolik mu je teď a jak to bude veliký ??

To rozmetadlo vypadý v pěkném stavu i když pod krásným lakem možná i trocha koroze bude.
Stejně bych ho ale neměnil - ten tvůkj je pěknější o moc, ale nehodil by se na stavbu sklopky - nemá zvláť rám podvozku a zvlášť rám korby.
Vypadá jen o málo delší, než ten můj co chci na sklopku. Podlaha tam je funkční na náhon ?? A jen ti teda chybí ten zadní rozmetač ?
Tak to změř, jak je to široký.
ta druha fotka to je austrasky ovcak - puvodni majitel nam ho nechal, ale po 2rokach se rozmyslel ze ho chce zpet, jelikoz behem 2 let nebyl schopen prepsat papiry na nas => byl pes bohuzel jeho => misto toho jsme koupili Border Collii
mame tohoto sarlpanince http://sarplaninec.net/index.php - je narozene koncem zari
border collie
stafforsky terier (pittbull) - bohuzel letos na podzim umrel ve stari 10let :'(
havansky bisonek - aneb gaucak :D



ten vlek z rozmetadla je sice natreny, ale je OK, akorat bocnice jsou trosku chytceny
ja bych taky nemenil - sice to neni sklopka, ale diky tomu ze je to jednonapravovy, tak se s nim uz vsude vytocim - oprati te stare 5tuny
ano podlaha i nahon je plne funkci - na podzim sjem ho pouzivali na hnuj
chybi mi ten zadek, ale jak jsme uz psal, kdyz jsem reknu klukum tak vezmou velky rozmetadlo a nakldac a budou to mit za chvilku, navic ja si to stejne sam nenalozim, a kdyz bych rekl klukum jen o nakladac tak by me to trvalo mnohem dele rozvest nez jim - navic oni se s tim casem dostanou mnohem vic do tech mezi nez ja
Naposledy upravil(a) 6911 dne pon led 19, 2009 8:43 am, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“