přísev/přesev TTP

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: přísev/přesev TTP

#16 Nový příspěvek od zikajay »

to musíš mít pak 50 balíků na hektaru aby se ti vracelo osivo stroj a nafta :smich:
hele mrkni se sem ...dost brutální 8) do toho provzdušnovače du až budu mít zbytečně moc financí :smich:

http://www.alstrong.ie/nase-stroje/

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: přísev/přesev TTP

#17 Nový příspěvek od mastnacek »

Ta kompletni obnova se musi nekde hlasit? Orat bych to asi neorat to me prijde lepsi zkultivatorovat? Je nejakej nejvhodnejsi cas kdy na to vtrhnout? Myslim jako treba hned jak sleze snih nebo povoli mrazy, obdobi destu? Nechtel bych pak chodit celou sezonu okolo hnedy louky a kupovat seno nekde za draho.

Uživatelský avatar
lordraguz
Příspěvky: 151
Registrován: pon kvě 10, 2010 2:10 pm
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: přísev/přesev TTP

#18 Nový příspěvek od lordraguz »

ten alstrong se mi moc líbí, ale více než to provzdušnění ten přísev: https://www.youtube.com/watch?v=SZibe3l-pv4

sleduji tuto diskuzi a jsem zvědav kam se to bude posouvat, také to řeším a chci vyřešit a řek bych, že je na to optimální čas

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: přísev/přesev TTP

#19 Nový příspěvek od zikajay »

máš recht ten přísevní je lepší a bude hlavně "levnější" :smich: aby za to nezpivali tak 300 tis.
já to moc nehrotím to se zdá že letos má seno cenu zlata tak řešíš přísevy apod. a když už to máš tak po senu neštěkne ani pes

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: přísev/přesev TTP

#20 Nový příspěvek od Peetan »

Já seno prodávám už pár let. Nikdy se mi nestalo že bych neodbyl. Když lítáš po loukách jak ďas a stojí tě to naftu a nakonec odvezeš třeba 13 balíků z 5ti ha, tak je to k vzteku. Ta obnova, nebo přísev není na rok. ;-)
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: přísev/přesev TTP

#21 Nový příspěvek od mastnacek »

Letos to byla velka slabotka z cca 1,6 ha bylo 17 120tek utazenejch. Mistama trava nikde kdyz to zaschlo.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: přísev/přesev TTP

#22 Nový příspěvek od Peetan »

Já dělám 150ky s variokomorou, tak možná proto i ty nízký počty. ;)
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: přísev/přesev TTP

#23 Nový příspěvek od trago105 »

pokud jseš v nějaké významné oblasti- ptačí oblast, Natura, CHKO a jiné musíš mít souhlas OOP (orgán ochrany přírody) a následně nahlásit na SZIF

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: přísev/přesev TTP

#24 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak to je v riti, tady je to CHKO a ze by se me chtelo s nima neco resit to zrovna nechce :nene:

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: přísev/přesev TTP

#25 Nový příspěvek od trago105 »

je to jen na tobě. Je to o tom vyplnit jeden formulář, ten poslat na OOP a když ti to OOP schválí tak zajít na SZIFa pak můžeš TTP rozorat. toť vše

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: přísev/přesev TTP

#26 Nový příspěvek od mastnacek »

Delal nekdo z vas pasovej prisev? Jaky s tim mate zkusenosti. Rozleze se to pak za rok dva na vetsi prostor nebo to zustava v radcich?

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: přísev/přesev TTP

#27 Nový příspěvek od mastnacek »

Dostal jsem napad, mozna je to pi...vina. Sestava za trakar. na prvnim miste valec, na kerym jsou hreby prumer treba 10mm, delka 2cm nebo takova, ktera je pro travni seminko nejlepsi. Nad valcem nebo kousek za nim klasicky rozmetadlo na hnojiva nebo secka. Valec nadela v trave dulky, rozmetadlo rozhazi seminko a za celou seestavou brany nebo smyk a na konec treba jeste valec.
Prijde me to min drastycky pro travu ktera uz na louce je, nez roztrhat to branama a na to doset. Co si o tom myslite?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: přísev/přesev TTP

#28 Nový příspěvek od thovt »

mastnacek píše:Dostal jsem napad, mozna je to pi...vina. Sestava za trakar. na prvnim miste valec, na kerym jsou hreby prumer treba 10mm, delka 2cm nebo takova, ktera je pro travni seminko nejlepsi. Nad valcem nebo kousek za nim klasicky rozmetadlo na hnojiva nebo secka. Valec nadela v trave dulky, rozmetadlo rozhazi seminko a za celou seestavou brany nebo smyk a na konec treba jeste valec.
Prijde me to min drastycky pro travu ktera uz na louce je, nez roztrhat to branama a na to doset. Co si o tom myslite?
Nemáš to tak velké půjč si vertikutátor, travní semeno se lépe dostane do země hlavně půda bude trochu nakypřena.

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: přísev/přesev TTP

#29 Nový příspěvek od mastnacek »

Prave vertikulator me prived na tenhle napad. U nej je ale nevyhoda, ze tu hlinu spis propichne, nez aby tam udelal vetsi prostor pro seminko. Tohle by udelalo dulek takovej, jaky by byly "spunty". Ale jak nad tim tak premejslim, pro to seminko by bylo blby, ze by dno a steny ty diry byly upechovany.

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: přísev/přesev TTP

#30 Nový příspěvek od mastnacek »

Chaaa, vsecko na svete je uz vymysleny :)

http://www.ceskytravnik.cz/dosevaci-str ... -seed-1600

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“